غلامعلی علمشاهی مطرح كرد:

انتقاد یك ناشر موسیقی از رسانه ملی در ایام كرونایی

انتقاد یك ناشر موسیقی از رسانه ملی در ایام كرونایی به گزارش فیفا1 رئیس هیات مدیره كانون ناشران خانه موسیقی از عملكرد سازمان صداوسیما در كم توجهی به قانون كپی رایت و رعایت حقوق مولف و مصنف انتقاد نمود.به گزارش فیفا1 به نقل از خانه موسیقی، غلامعلی علمشاهی رئیس هیات مدیره کانون ناشران خانه موسیقی با انتقاد از عملکرد سازمان صدا و سیما در نحوه پخش آثار موسیقایی بیان نمود: صدا و سیما از کارهای بخش خصوصی برای خودش درآمدزایی می کند و باید بخشی از این درآمد را به همین بخش خصوصی پرداخت و باید به قانون کپی رایت و رعایت حقوق مولف و مصنف احترام بگذارد.
رئیس هیات مدیره کانون ناشران خانه موسیقی با اشاره به رکود بی سابقه در دوران انتشار کرونا در صنعت موسیقی، پیرامون نقض حقوق ناشران توسط صدا و سیما اظهار داشت: در این وضعیت شیوع کرونا و کسادی بازار موسیقی، صدا و سیما تولیدات ناشران موسیقی را بدون در نظر گرفتن حقوق مولف و مصنف پخش می کند و همه قوانین در این حوزه را نادیده می گیرد.
وی اضافه کرد: صدا و سیما آثار هنرمندان را از شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی پخش می کند بدون اینکه یک ریال به صاحبان آثار پرداخت نماید. من از مجموعه صدا و سیما و مسئولین این سازمان شکایت دارم چونکه برای تولید این آثار هزینه شده و از نظر حقوق مادی دارای صاحب هستند.
رئیس کانون ناشران خانه موسیقی اظهار داشت: این مشکل همواره وجود داشته و حتی استاد شجریان هم در دوره ای نامه نوشتند تا آثارشان از صدا و سیما پخش نشود و نمونه دیگر هم آثار آقای فرهاد مهراد بود که توسط وکیل ایشان مورد پیگیری قرار|گرفت و آثار این دو هنرمند را از صدا و سیما پخش نکردند. اما متاسفانه شرکت های دیگر دستشان به جایی نمی رسد و آثار اینها بدون هیچ گونه پرداختی از صدا و سیما پخش می شود و در این دوره ای که صنعت موسیقی ورشکست شده و شرکت ها دیگر توان پرداخت حقوق به کارمندانشان را هم ندارند حقوق آنها توسط صدا و سیما نقض می شود.
وی اضافه کرد: متاسفانه تقریباً همه آثاری که از شبکه هایی مانند رادیو آوا پخش می شود در ارتباط با بخش خصوصی است و بدون اجازه این کار صورت می گیرد. صدا و سیما در واقع از کارهای بخش خصوصی برای خودش درآمدزایی می کند و این خواسته ی زیادی نیست که بخشی از این درآمدزایی را به همین بخش خصوصی پرداخت کند. صدا و سیما باید به قانون کپی رایت و رعایت حقوق مولف و مصنف احترام بگذارد.
علمشاهی اظهار داشت: امیدوارم نهادهای مختلف هم به بخش نشر موسیقی کمک کنند. دولت وعده هایی داده بود که به هیچکدام عمل نکرده است. ما و همکارانمان در کانون ناشران خانه موسیقی از هیئت مدیره محترم خانه موسیقی که اعضای آن از هنرمندان با سابقه و پیشکسوت موسیقی ایران هستند می خواهیم که آنها هم در جهت احقاق حقوق از دست رفته ناشران در صدا و سیما اقدام نمایند.

1399/08/13
12:48:24
5.0 / 5
1915
تگهای خبر: سابقه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان