۲۱ تبلت و گوشی هوشمند بین دانش آموزان كردستانی توزیع شد

۲۱ تبلت و گوشی هوشمند بین دانش آموزان كردستانی توزیع شد به گزارش فیفا1 كردستان رئیس آموزش وپرورش استثنایی كردستان اظهار داشت: 21تبلت و گوشی هوشمند بین دانش آموزان با نیازهای ویژه كردستانی توزیع شد.


خلیل رنجبر امروز در مراسم نمادینی که در متوسطه با نیازهای ویژه گلها در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: این تعداد تبلت و گوشی با مشارکت اداره استثنایی وخیرین در جهت رفع مشکل آموزش غیر حضوری بین دانش آموزان با نیازهای ویژه نیازمند استان توزیع شد.
رنجبر با اشاره به اینکه 40 درصد از دانش آموزان با نیازهای ویژه استان به شبکه شاد دسترسی دارند، افزود: این دانش آموزان از شبکه شاد به علت نداشتن گوشی هوشمند و تبلت محروم هستند.
رئیس آموزش وپرورش استثنایی استان با اشاره به اینکه 100 درصد معلمان در شبکه شاد فعالیت دارند، اظهار داشت: معلمان با تهیه درسنامه وبسته های حمایتی آموزش های لازم را در اختیار دانش آموزانی قرار می دهند که به شبکه شاد متصل نیستند و نمی گذارند که جریان آموزش برای این دانش آموزان قطع شود.
وی یکی از رسالت های مهم در آموزش و پرورش استثنایی استان را حمایت های مادی و معنوی از دانش آموزان با نیازهای ویژه عنوان نمود و اضافه کرد: در جهت پشتیبانی از دانش آموزان کمتر برخوردار کارگروه تدوین الگوی جامع و نوین برای عرضه خدمات حمایتی، ایجاد مشارکت خیرین و نیکوکاران در آموزش و پرورش استثنایی استان تشکیل شده است.
رنجبر خاطرنشان کرد: با اجرای برنامه های فرهنگی اقدامات مؤثری در جلب مشارکت خیرین در جهت کمک به رشد و شکوفایی استعدادهای نهفته دانش آموزانی که به دلیل کمبود امکانات و تجهیزات در معرض خطر افت تحصیل می باشند انجام گرفته است.
رئیس آموزش وپرورش استثنایی استان اضافه کرد: یکی از علل اصلی ترک تحصیل به خصوص در مناطق کم تر برخوردار وضعیت اقتصادی خانواده هاست که قادر به تأمین خیلی از نیازهای آموزشی و تحصیلی فرزندان خود نیستند.
رنجبر تصریح کرد: مشکلات مالی از لحاظ جسمی وروانی فشار مضاعفی بر دانش آموز وارد کرده، انگیزه تحصیلی وی را پایین می آورد ودر نهایت منجر به ترک تحصیل می گردد که این آمار با عنایت به شرایط خاص دانش آموزان با نیازهای ویژه بالاتر است.
منبع:

1399/08/17
13:58:12
5.0 / 5
2030
تگهای خبر: خدمات , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان