تدوین پیوست های پژوهشی برای اجرای برنامه ها در آموزش و پرورش

تدوین پیوست های پژوهشی برای اجرای برنامه ها در آموزش و پرورش رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با اعلان اینکه شاهد فعالیت پژوهشسراهای دانش آموزی در سطح کشور هستیم که رکن مهم توسعه فرهنگ پژوهش در مدارس محسوب می شوند اظهار داشت: برمبنای اسناد تحولی مکلف به تدوین پیوست های پژوهشی برای برنامه های اجرائی هستیم


به گزارش فیفا1 به نقل از ایسنا، فرهاد کریمی در آیین تجلیل از معلمان پژوهنده و پژوهشگران برتر که از شبکه شاد پخش گردید با اعلان اینکه یکی از مهمترین اولویت های پژوهشی کشور در آموزش و پرورش مورد توجه قرار گرفت، اظهار داشت: دارای سامانه ملی پژوهشی هستیم که از مناطق تا مدرسه نفوذ دارد. علاوه بر این در شورای تحقیقات استانها دارای ظرفیت های پژوهشی مهم هستیم و در ستاد و معاونت ها نیز کمیته های پژوهشی داریم.
وی ادامه داد: این کمیته ها کارهای پژوهشی معاونت ها را ساماندهی می کنند. در کنار این ها، در سطح مناطق شاهد فعالیت پژوهشسراهای دانش آموزی در سطح کشور هستیم که رکن مهم توسعه فرهنگ پژوهش در مدارس محسوب می شوند.
رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با اشاره به برنامه معلمان پژوهنده و فعالیت اقدام پژوهی اظهار داشت: امسال بیست و سومین دوره اجرای برنامه معلم پژوهنده سپری شده و بعنوان رکن مهم بهبود تدریس معلم، یک مقوله اساسی در توسعه ابزارهای موثر در ارتقای کیفیت آموزش و پرورش برشمرده می شود و مجرای ورود اندیشه های متعالی سندتحول در پروسه تدریس است و تعمیق این برنامه از تاکیدات اساسی است.
کریمی خطاب به مدیران کل آموزش و پرورش استانها اظهار داشت: از مدیران کل آموزش و پرورش می خواهیم حداقل ماهانه یک دفعه جلسات شورای تحقیقات را برگزار کنند. سهم یک درصد پژوهش از منابع استان در اختیار این بخش قرار بگیرد و اولویت های پژوهشی استانها با نگاه به نیازها و مسائل استان طراحی شود و مسئله محوری و مشکل گشایی بخش پژوهش مورد توجه باشد.
وی ادامه داد: برمبنای اسناد تحولی مکلف به تدوین پیوست های پژوهشی برای برنامه های اجرائی هستیم. فعال کردن کمیته های پژوهشی در سطح استانها از انتظارات ماست. اهتمام به برنامه های زیرنظام پژوهش و ارزشیابی در برنامه های استان نیز مورد اهمیت است.
رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش اشاره کرد: اگر معلم به پژوهش توجه داشته باشد آن آموزش پایدارتر خواهد بود.
به گزارش فیفا1 به نقل از ایسنا، متین، دبیر ستاد بزرگداشت هفته پژوهش نیز با اعلان اینکه برنامه های هفته پژوهش امسال در وضعیت بحرانی شیوع ویروس کرونا انجام شد و متفاوت از سالهای دیگر است اظهار داشت: همچون برنامه های هفته پژوهشی امسال، تهیه و تدارک برگزاری جشنواره دانش آموزی در نخستین روز هفته پژوهش بود که از ۷۰ دانش آموز پژوهشگر تجلیل به عمل آمد.
وی ادامه داد: ۲۵۰ سند پژوهشی شامل طرح، پایان نامه، گزارش اقدام پژوهی و غیره مورد ارزیابی قرار گرفت و پژوهشگران برتر در حوزه های مختلف برگزیده شدند.
ادامه دارد


1399/09/24
14:08:50
5.0 / 5
1403
تگهای خبر: تیم , طراحی , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان