نشانه ها می گوید علی دایی می خواهد از ایران مهاجرت كند

نشانه ها می گوید علی دایی می خواهد از ایران مهاجرت كند به گزارش فیفا1 شرق نوشت: بنظر می رسد علی دایی، سرشناس ترین چهره فوتبالی ایرانی در دنیا، تصمیم خودرا برای ادامه دوران حرفه ای اش گرفته و درحال سبک، سنگین کردن پیشنهادهای خارجی است که به دستش می رسد.


برترین گلزن تاریخ در بازی های ملی، چندوقت پیش با پیشنهاد همکاری باشگاه اورتون در انگلیس مواجه گردید و نزدیکانش خبر دادند اگر مذاکرات بین طرفین خوب جلو برود، دایی بدش نمی آید به تیمی در انگلیس برود که مالکش فرهاد مشیری، تریلیاردر ایرانی است.
البته این نخستین بار نیست که علی دایی پیشنهادی از کشورهای دیگر برای حضور در کادر فنی یا چارت مدیریتی باشگاه به دستش می رسد؛ او قبل تر از همین لیگ انگلیس ازسوی کریستال پالاس هم پیشنهادی داشت و مدتی هم شایعه شد که باشگاه نیوکاسل اگر قسمتی از سهامش را به یک ایرانی بفروشد، آن وقت علی دایی در این باشگاه مشغول به فعالیت خواهد شد.
اینها منهای پیشنهادهایی است که حدودا هرساله از کشورهای همسایه همچون کویت و تیم های ترکیه ای به دست علی دایی می رسد.
با وجود چنین پیشنهادهایی اما او تا به الان ترجیح داده از ایران خارج نشود و همین جا، هم فعالیتش در فوتبال را پیگیری کند و هم به بیزینسش برسد. حالا اما نشانه هایی وجود دارد که علی دایی را به فکر خروج از ایران کشانده است؛ مهم ترین نشانه، چپ افتادن «عده ای خاص» با وی در فوتبال ایران است که ممنوع الفعالیتش کرده است؛ علی دایی پس از صحبت هایی که مقابل مصطفی مدبر، مدیر وقت باشگاه سایپا داشت، از کار کنار گذاشته شده و پس از آن با سفارش های عجیب وغریب، سفارش شده که باشگاهی در لیگ برتر به سراغ او برای سرمربیگری نرود.
این موضوع البته شامل تیم ملی هم می شود و خودش از این مورد تعجب کرده که چطور مهدی تاج که دوبار برای مربیگری تیم ملی با او مذاکره کرده و قرار نهایی گذاشته بود، یک باره غیبش زد و بعد خبر رسید که دایی جزء گزینه های تیم ملی ایران نیست! «ممنوع الفعالیتی» از یک سو و «نامهربانی ها» از طرف دیگر، دایی را به این فکر فرو برده که اگر مقرر است به حرفه اش بعنوان سرمربی در فوتبال ادامه دهد باید چمدانش هایش را برای خروج از ایران ببندد.
نشانه های تازه تر برای خروج علی دایی از ایران را باید در مصاحبه روز گذشته اش با نشریه کیکر آلمان جست؛ وی در گفت وگویی مفصل به این مورد بطور صریح اشاره کرده که در حال بررسی پیشنهاد اورتون است و در آینده برای چندوچونِ این کار مذاکره خواهدنمود. دایی گفته در فرصت های پیش رو و هنگام سفر به انگلیس حتما با مسئولان اورتون و بطور ویژه فرهاد مشیری مذاکره می کند تا ببیند در چه سطحی می تواند با این باشگاه همکاری کند. این برای نخستین بار است که دایی بطور مشخص صحبت از پیشنهاد خارجی و البته فکرکردن درباره آن می کند. اینکه قرار باشد چه سمتی به علی دایی در باشگاه اورتون داده شود معین نیست ولی خودش می گوید به این معروف است که تشنه یادگیری چیزهای جدید است و شانس انجام کاری تازه در لیگ برتر انگلیس می تواند برایش چالشی فوق العاده باشد.
نشانه سومی که مشخص می کند دایی از کار در فوتبال ایران خسته شده، به اظهارنظر دقیقش درباره روابط در فوتبال ایران برمی گردد؛ او می گوید فوتبال ایران سالم نیست و برپایه روابط می چرخد.
فارغ از اینکه علی دایی سال هاست در همین فوتبال ناسالم مشغول به کار است، بنظر می رسد او دیگر بطور یقین پی برده که ادامه مسیر با این شرایط برایش در ایران چندان مقدور و به دلخواه نیست. حالا با کنارهم چیدن همین نشانه ها، می شود آسان تر درباره آینده فوتبالی علی دایی نظر داد؛ او منتظر است تا شرایط به نفعش در ادامه مسیر تغییر کند و «عده ای خاص» که دایی قبل تر آنها را «آقازاده» خوانده بود، دست از سر فوتبال ایران بردارند تا نیازی به ترک کشور نداشته باشد ولی اگر این رویه تغییر نکند، او مشخصا به پیشنهادهای خارجی اش، جدی تر از هر زمان دیگری فکر می کند.

23302


منبع:

1399/11/01
12:19:15
0.0 / 5
1083
تگهای خبر: بازی , باشگاه , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان