قبل از حضور در جام جهانی؛

برنامه آماده سازی تیم ملی فوتسال

برنامه آماده سازی تیم ملی فوتسال فیفا1: کمیته فوتسال ایران رایزنی هایش را با کشورهای برزیل و ژاپن شروع کرده است تا تیم ملی پیش از حضور در جام جهانی، با این کشورها دیدار کند. همینطور احتمال حضور در ۲ تورنمنت تایلند هم وجود دارد.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، فوتسال قاره آسیا و به دنبال آن کشورهای این قاره همچون ایران، یک سال عجیب و غریب را پشت سر گذاشت. تعویق مداوم مسابقات قهرمانی آسیا و تغییر میزبان این بازی ها از ترکمنستان به کویت در نهایت به لغو قطعی این مسابقات منجر شد؛ آن هم در دوره ای که رقابت های قهرمانی آسیا ارزش دو چندانی داشت.
پنج تیم برتر این دوره از مسابقات جواز حضور در جام جهانی لیتوانی را کسب می کردند ولی ویروس کرونا به جان فوتسال آسیا افتاد و در نهایت مقرر شد AFC خودش نمایندگان قاره را برای جام جهانی تعیین کند.
در این میان، برنامه های آماده سازی کشورهای آسیایی مدام دستخوش تغییر شد و شرایطی را رقم زد که اغلب بازی های تدارکاتی و پیشبینی شده لغو شد.
ایران هم همچون کشورهایی بود که اردوی تیم ملی فوتسال خویش را زود استارت زد اما تنها موفق شد بازی تدارکاتی با ازبکستان را برگزار کند. دیدارهای آماده سازی با کشورهایی همانند عراق، آذربایجان، هلند و کویت به علل مختلف انجام نشد و حالا با لغو قطعی جام ملت های آسیا و برگزاری جام جهانی در شهریور ۱۴۰۰، کمیته فوتسال ایران برنامه ریزی جدیدی را پیشبینی کرده است؛ با علم به اینکه ایران بدون شک یکی از تیم های آسیایی در جام جهانی خواهد بود.
کمیته فوتسال ایران پس از جلسه با کادر فنی تیم ملی فوتسال، تصمیم گرفت «فیفادی» اسفند را در اختیار لیگ قرار بدهد و اردوی آماده سازی برگزار نکند؛ مشروط به اینکه بازی های لیگ زودتر تمام شود و در سال ۱۴۰۰، اردوی تیم ملی زودتر استارت بخورد.

آخرین تقابل تیم ملی فوتسال ایران با برزیل در جام جهانی کلمبیا بود که ایران به پیروزی رسید
به گفته داود پرهیزکار رئیس کمیته فوتسال، این کمیته رایزنی هایش را برای برگزاری چند بازی و تورنمنت مناسب برای تیم ملی پیش از حضور در جام جهانی شروع کرده است. این برنامه ها شامل دو تورنمنت در کشور تایلند، انجام چهار بازی (دو بازی رفت و دو بازی برگشت) با برزیل و مسابقه با تیم ملی ژاپن است.
پرهیزکار در این خصوص به خبرنگار مهر، اظهار داشت: مقدمات حضور در دو تورنمنت خوب در تایلند فراهم گشته است. یک تورنمنت ۸ تیمی است و از ۱۴ تا ۲۴ ماه می (۱۴ اردیبهشت تا ۳ خرداد ۱۴۰۰) برگزار می گردد و تورنمنت دیگر که ۱۲ تیمی است از ۶ تا ۱۹ آگوست (۱۵ تا ۲۸ مرداد ۱۴۰۰).
رئیس کمیته فوتسال تصریح کرد: با برزیل هم مکاتباتی داشته ایم و می خواهیم دو بازی رفت و دو بازی برگشت با این کشور انجام بدهیم. برزیلی ها به صورت ضمنی موافقت کرده اند و اگر برنامه آنها اجازه بدهد این مسابقات صورت خواهد گرفت. پیشنهادمان بازی رفت در خردادماه است و می خواهیم بازی برگشت را هم کمتر از یک ماه مانده به جام جهانی برگزار نماییم.
پرهیزکار در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال توان مالی لازم برای انجام این بازی پرهزینه را دارد؟ اظهار داشت: با چند اسپانسر صحبت هایی صورت گرفته است که هزینه های سفر و بازی با برزیل را پوشش بدهند. از این نظر مشکلی نداریم.

داود پرهیزکار رئیس کمیته فوتسال
رئیس کمیته فوتسال در ادامه اظهار داشت: مذاکرات تلفنی و شفاهی هم با کشور ژاپن صورت گرفته است. اگر شرایط فراهم باشد، می خواهیم با ژاپن در فیفادی فروردین بازی نماییم. البته نمی دانیم دو یا سه ماه دیگر کرونا چه وضعیتی خواهد داشت. اگر این ویروس بازهم شدت پیدا کند احتمالات را به هم می زند؛ همانطور که بازی با کویت یا آذربایجان قطعی بود اما مشکلات غیر قابل پیشبینی رخ داد.


منبع:

1399/11/17
13:58:45
0.0 / 5
1055
تگهای خبر: بازی , پیروزی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان