در گزارش فیفا1 عنوان شد؛

كریمی انتخاب نمی گردد

كریمی انتخاب نمی گردد کارشناس فوتبال و بازیکن پیشین تیم ملی ایران با بیان اینکه علی کریمی گزینه خوبی برای فدراسیون است اما انتخاب نمی گردد اظهار داشت: رئیس جدید باید از وجود بهترین های این رشته استفاده نماید.حسن روشن در گفتگو با خبرنگار مهر درباره انتخابات پیش روی فدراسیون فوتبال و رقابت چهار نامزد با یکدیگر اظهار داشت: فضای انتخابات فدراسیون فوتبال را دنبال نمی کنم، اما از میان نامزدهایی که هستند، کیومرث هاشمی و آجورلو را می شناسم. علی کریمی هم که افتخار فوتبال ایران است، اما شناختی از گزینه چهارم (عزیزی خادم) ندارم و ایشان را نمی شناسم.
وی افزود: اگر علی کریمی را انتخاب کنند که خوب است، اما چنین اتفاقی نمی افتد. با این وجود اگر علی کریمی رئیس فدراسیون می شد، دوست و دشمن خوشحال می شدند و این انتخاب برای خودمان هم خوب بود. نفراتی چون علی کریمی، علی دایی، خداداد عزیزی و مهدی مهدوی کیا در فوتبال ما تأثیرگذار بوده اند.
پیشکسوت فوتبال کشورمان با اشاره به اینکه من شرایط انتخاب نفرات را نمی دانم، اظهار داشت: کیومرث هاشمی بیشتر با کمیته ملی المپیک شناخته می شود و یک زمانی هم در فدراسیون فوتبال بود. عزیزی خادم هم در فدراسیون فوتبال بوده و فکر می کنم اگر آنها دل شان به حال فوتبال می سوزد، باید درست رفتار کنند.
این کارشناس فوتبال افزود: اگر فقط می خواهند رئیس انتخاب کنند که به فیفا بگویند ما هم رئیس داریم، کسی را انتخاب نکنند بهتر است. انتخابات به این شکل درست نیست، چون شما یک موقعی ۵ نفر یا ۱۰ نفر موافق و مخالف هم دارید که بین آنها آدم دانا و آدم نادان هم دارید که انتخاب بین آنها مشخص می شود.
وی همینطور افزود: در این بین آجورلو هم مدیری آگاه است، در فوتبال هم بوده و آدم خوبی است. نقش هایی هم در فوتبال داشته و در باشگاه ها مدیریت کرده است، اما به نظرم هر کدام از این نفرات رئیس فدراسیون شوند، نباید فقط خودشان باشند.
مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: اگر این نفرات واقعاً می خواهند فوتبال را درست کنند، باید از وجود بهترین ها بهره ببرند. مثلاً اگر می خواهند یک مربی انتخاب کنند، باید کمیته فنی قوی داشته باشند، نه اینکه ما اینجا کارلوس کی روش را آورده بودیم که می گفت کمیته فنی فدراسیون آشغال است و همان کمیته فنی می گفت ما بهترین مربی جهان را داریم.
روشن تصریح کرد: امیدوارم هر کسی بعنوان رئیس انتخاب می شود، گنجایش و ظرفیت این کار بزرگ را داشته باشد و فدراسیون را مدیریت کند، نه اینکه مدیریتش یک طرفه باشد. رئیس فدراسیون باید به فکر فوتبال ایران باشد تا ما مثل قبل باردیگر روی سکوی اول آسیا باشیم. باردیگر در عرصه مدیریتی حرفی برای گفتن داشته باشیم و بتوانیم در فیفا و AFC نفوذ نماییم.
بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران و تیم استقلال در انتها اظهار داشت: آقایان ۱۰ سال می گفتند ما تیم اول آسیا هستیم و جایزه بهترین فدراسیون قاره را می گیریم، اما نه تیم مان اول می شد و روی سکو می رفت و نه فدراسیون مان بهترین بود.

1399/11/26
15:41:05
0.0 / 5
1081
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان