جمشید نورشرق:

پرسپولیس بازهم می تواند در پرونده خلیل زاده درخواست استیناف بدهد

پرسپولیس بازهم می تواند در پرونده خلیل زاده درخواست استیناف بدهد به گزارش فیفا1 رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال اظهار داشت: باشگاه پرسپولیس می تواند در رای پرونده شجاع خلیل زاده بازهم درخواست استیناف بدهد.



به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، جمشید نورشرق درباره وضعیت بدهی باشگاه های فوتبال ایران به رادیو تهران، اظهار داشت: قبلاً وقتی قراردادی با هر مبلغی بسته می شد، توجهی به لزوم اجرای قراردادها و پرداخت ها نبود. اگر پس از مدتی اختلافاتی بین بازیکنان و مربیان با باشگاه ها پیش می آمد، مسئله تبدیل به وضعیت نامساعدی برای باشگاه ها و منجر به تولید و تکثیر انبوه بدهی ها می شد.
وی اضافه کرد: آنچه که الان می توانم بگویم این است که در ضمن این مدت با همکاری خوب ارکان فدراسیون، سازمان لیگ و مدیران باشگاه ها، وضعیت خیلی متفاوت شده است. انتظارمان انتظار ایده آل است و برای همین شاید از وضع موجود راضی نباشیم ولی اتفاقاتی که در یک سال و نیم گذشته رخ داده است، نسبت به گذشته بهتر شده است.
رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال تصریح کرد: به جز چهار پنج تیم که وضعیت منظمی دارند، بقیه تیم ها درگیر بدهی هستند. البته حرفهای باشگاه ها و مشکلات آنها برای درآمدزایی و نداشتن حق پخش هم شنیدنی است اما مدیران باشگاه ها با وضعیت موجود قبول مسئولیت می کنند. بدین سبب باید بودجه و دخل و خرج خودرا طوری تنظیم کنند که مشکلات کمتر و کمتر شود. تلاش ما این بوده است با شیب مناسبی این بدهی ها را کم نماییم. در آینده یکی از الزامات شرکت در مسابقات، ستاندن گواهی مفاصا حساب باشگاه ها است.
نورشرق درباره تعهد باشگاه ها برای پرداخت بدهی ها در یک زمان مقرر و باز شدن پنجره نقل و انتقالات آنها اشاره کرد: این تعهدات باید در زمان مقرر عمل می شد. باشگاه ها در جریان هستند که نسبت به بازیکنانی که فصل های قبل بازی کرده اند متعهد هستند. وضع استقلال و پرسپولیس خاص است. آنها در میانه دولتی بودن و دولتی نبودن گرفتار هستند. قانون، آنها را از استفاده مستقیم بودجه منع کرده است. از طرف دیگر باشگاه به منابع خصوصی به آن معنا دسترسی ندارد.
وی درباب پرونده شجاع خلیل زاده مدافع سابق پرسپولیس و رد شکایت باشگاه پرسپولیس از وی اظهار داشت: شجاع خلیل زاده پس از پرسپولیس به باشگاه قطری رفته بودو پرسپولیس مدعی بود چون عنصر بین المللی در این دعوا دخالت دارد، ما صلاحیت رسیدگی به پرونده را نداریم. بعداً از نظر شکلی و نه ماهیتی، کمیته استیناف پرونده را برگرداند. این دفعه از ریاست کمیته استیناف استعلام کردیم و پس از آن رای را با آرایش جدید اعلام کردیم. پرسپولیس بازهم می تواند درخواست استیناف بدهد. انکار نمی کنم رسیدگی به این پرونده طول کشید ولی پرونده های مختلفی رسیدگی می شود. باشگاه هایی که بُعد رسانه ای دارند نباید موجب شوند پرونده های دیگر از نوبت رسیدگی بیرون رود. البته پس از شیوع ویروس کرونا رسیدگی های حضوری را به حداقل رساندیم و این مسئله گاهی سیستم رسیدگی را کند می کند.


منبع:

1400/01/23
15:28:25
5.0 / 5
499
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان