31 اردیبهشت آخر كلاس های ابتدایی ها

31 اردیبهشت آخر كلاس های ابتدایی ها معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش نحوه ارزشیابی پایانی دوره ابتدایی را توضیح داد.


به گزارش فیفا1 به نقل از ایسنا، حکیم زاده اظهار نمود: در شیوه نامه ای که هفته جاری نهایی خواهد شد، پیشبینی شده است که برای دوره ابتدایی و دوره متوسطه با عنایت به اقتضائاتی که دارند؛ دستورالعملی به صورت جداگانه ارسال شود.
وی ادامه داد: آخر برگزاری کلاس ها و زمان آموزش سی و یکم اردیبهشت ماه خواهد بود و مدرسه تلویزیونی ایران هم تا آن زمان به عرضه آموزش ها خواهد پرداخت. معلمان و مدیران دوره ابتدایی ده روز فرصت دارند تا تاریخ ۱۰ خرداد نتایج پایانی ارزشیابی نوبت دوم را در کارنامه دانش آموزان ثبت کنند.
معاون آموزش ابتدایی ضمن اشاره به اینکه در دوره ابتدایی ارزشیابی کیفی توصیفی به صورت فرایندی انجام می شود؛ خاطرنشان کرد: برپایه شواهد و اطلاعاتی که معلمان در طول سال تحصیلی بدست آورده اند و برپایه ارزیابی های عملکردی که در انتهای سال از دانش آموزان انجام می دهند، نتایج نهایی را ثبت خواهند کرد.
حکیم زاده درمورد برگزاری ارزیابی عملکردی در دوره ابتدایی اظهار نمود: ما تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم و با عنایت به شرایط متفاوتی که در مناطق مختلف کشور داریم برنامه ریزی می نماییم. در مناطق آبی که عموما مناطق کم جمعیت روستایی و عشایری هستند از قبل هم مصوبه ای برای برگزاری کلاس ها به صورت حضوری داشتیم و خوشبختانه هیچ مشکلی هم تابحال به وجود نیامده است. ارزیابی عملکردی برای این دانش آموزان با تشخیص معلم به صورت حضوری است، اما در بقیه مناطق زرد و نارنجی و قرمز با عنایت به اعلام ستاد ملی کرونا تصمیم گیری خواهد شد. اما مشخصا در مناطقی که امکان برگزاری آزمون ها به صورت حضوری وجود نداشته باشد، بطور قطع با استفاده از بستر برخط این ارزیابی ها انجام می گیرد.
وی ضمن تاکید بر اهمیت ارزیابی عملکردی از میزان یادگیری دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی که مهارت های پایه سواد را یاد می گیرند، ابراز کرد: بر طبق این شیوه نامه برای این دانش آموزان علاوه بر معلمان، مدیران مدارس هم مسئولیت خواهند داشت که در مورد تضمین یادگیری این دسته از دانش آموزان اطمینان حاصل کنند.
حکیم زاده اظهار داشت: اگر نتایج ارزشیابی ها در انتهای سال تحصیلی نشان دهد دسته ای از دانش آموزان به هر دلیل، مثلا به علت عدم همراهی موثر والدین؛ گرفتار مشکلاتی در یادگیری مهارت های پایه باشند، بطور قطع برنامه های جبرانی در نظر خواهیم گرفت.
ور در پاسخ به اینکه امتحانات در چه زمانی برگزار خواهد شد؟ هم اظهار داشت: دوره ابتدایی ارزشیابی کیفی توصیفی دارد و به شکل سنتی آزمونی برگزار نخواهد شد و معلمان با عنایت به شواهد و اطلاعاتی که جمع آوری می کنند و ارزیابی عملکردی این کار را انجام می دهند.
حکیم زاده که با رادیو صحبت می کرد، تصریح کرد: کلاس ها تا آخر اردیبهشت ادامه خواهد داشت و معلمان از آن به بعد ده روز فرصت دارند تا بتوانند نتایج ارزشیابی پایانی را ثبت کنند. لکن اگر بر مبنای فرآیند یادگیری احتیاج به ارزیابی عملکردی مجدد در انتهای سال وجود داشته باشد، در این دوره ده روزه امکان این کار فراهم خواهد بود.
وی در اینباره که امتحانات نهایی چگونه خواهد بود؟گفت: با عنایت به تفاوتهایی که دوره ابتدایی و متوسطه در نحوه ارزشیابی دارند، همکاران مربوط حتما در فرصت مناسب بعد از نهایی شدن شیوه نامه امتحانات، مراتب را به اطلاع همگان خواهند رساند.
منبع:

1400/01/26
11:10:43
5.0 / 5
798
تگهای خبر: آموزش , تیم , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان