در گزارش فیفا1 مطرح شد؛

ستاره های استقلال فروشی نیستند

ستاره های استقلال فروشی نیستند به گزارش فیفا1 مدیر سابق آکادمی باشگاه استقلال با اشاره به اینکه مسؤلان این باشگاه نباید اجازه جدایی به فراز کمالوند می دادند، اظهار داشت: بعید نیست الهلالی ها هم برای تضعیف استقلال هزینه کنند!محمد مومنی پیشکسوت استقلال و مدیر سابق آکادمی این باشگاه در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت این تیم و برخی مسائل و حواشی همچون دیدار پیش روی آنها با الهلال توضیحاتی داد.
استقلال نباید کمالوند را از دست می داد
باشگاه ما نباید به سادگی اجازه جدایی کمالوند را می داد. وی در استقلال مفید بود. حضور کمالوند به این تیم کمک کرده بود و حتی می توانست در آینده بیشتر هم کمک نماید. علاوه بر بازی های مهم لیگ که نباید فراموش شود، ما یک بازی مهم در آسیا با الهلال داریم که محکوم به پیروزی در آن بازی هستیم و کمالوند با عنایت به شناخت خوبی که از استقلال پیدا کرده بود، می توانست در آن بازی بسیار مفید باشد.
استقلال بیشتر از سایپا به کمالوند نیاز داشت
سایپا هم تیم بزرگی در فوتبال ایران است و امروز که در خطر سقوط به لیگ یک قرار دارد بیشتر از همیشه به حمایت و کمک نیاز دارد. اما این حمایت چرا باید از جانب استقلال صورت گیرد؟ مگر استقلال حامی یا متولی سایپاست که به فکر این تیم باشد؟ سایپا به کمالوند نیاز داشت اما استقلال بیشتر به او نیاز داشت.
سراجی و مددی تصمیم درستی نگرفتند
سراجی مدیرعامل سایپا امروز تصمیمی گرفت که به یک تیم دیگر ضربه زد. آن هم تیمی که باید به آن به چشم «ملی» نگاه کرد، چون مقرر است از اعتبار فوتبال ایران در آسیا دفاع کند. متاسفانه مددی هم تصمیمی گرفت که به سود سایپا بود، اما به قیمت تضعیف تیم خودش. مدیرعامل استقلال باید آنقدر باهوش باشد که تصمیمی نگیرد که بر ضرر منافع تیم خودش باشد.
از آنجایی که مددی خودش سال ها سایپا بوده و او را بعنوان فردی «سایپایی» در فوتبال می شناسند، انتقال راحت و بی دردسر مرد اثرگذار نیمکت استقلال به سایپا، شائبه بوجود می آورد. بهرحال مدیر یا مدیران استقلال باید انرژی بیشتری برای حفظ نیروهای خودی بگذارند. تیمی که توانسته از گروه مرگ آسیا بعنوان صدرنشین صعود کند، مدیرانش موظف به حفظ نیروهای آن هستند و باید برای این منظور به اندازه کافی انرژی بگذارند.

خیلی ها دوست دارند استقلال را ضعیف کنند
امروز که غول استقلال از خواب بیدار شده و در آسیا خودی نشان داده، خیلی ها از داخل دست به کار شده و می روند تا بار دیگر این تیم را ضعیف کنند. تحرکات آنها کاملاً مشهود است و شاید همین جریانات هم در جدایی کمالوند از استقلال بی تأثیر نبوده باشند. این جریانات در تلاش هستند تا استقلال را چه به لحاظ نیروی انسانی و چه مسائل دیگر تضعیف کنند. این اتفاقات در گذشته هم به شکلی افتاده بود و برای همین جنس این اتفاقات برای ما خیلی آشناست.
این الهلال، آن الهلال نیست
با جرات می گویم الهلالی که مقرر است در شهریور با استقلال در مرحله یک هشتم نهایی دیدار کند، الهلالی نیست که در گروه اول لیگ قهرمانان حضور داشت و با چاشنی شانس به مرحله بعدی صعود کرد. عربستانی ها از تمام ظرفیت های خود استفاده می نمایند تا الهلال را برای دیدار با استقلال و قهرمانی آسیا تا حد امکان تجهیز و تقویت نمایند و یقین بدانید الهلال با قدرتی مضاعف به دیدار استقلال می آید.
مدیران استقلال هم وظیفه دارند تیم شان را تا آن زمان در حد امکان تجهیز کنند، نه اینکه داشته های کنونی را هم حراج کنند. از الان به مدیران باشگاه اخطار می دهم که به فکر فروش ستاره های تیم نباشند تا به سادگی ستاره سوم از دست نرود.
هیچ پولی ارزش از دست رفتن قهرمانی آسیا را ندارد
ممکن است دوستان بگویند فلان ستاره استقلال حتی ۱۰ میلیون دلار هم پیشنهاد دارد، اما حتی رقم های بالاتر از آن هم ارزش تضعیف استقلال و از دست رفتن قهرمانی آسیا را ندارد. امروز در شرایط عجیبی قرار داریم و حالا که این فرصت پیش آمده تا نیم نگاهی به کسب ستاره سوم داشته باشیم، نباید به هیچ عنوان اجازه دهیم تیم تضعیف شود. شاید حتی پشت پیشنهادی که از جانب مثلاً یک تیم عربی به یکی دو ستاره استقلال شود، همین تیم الهلال باشد!
هیچ بعید نیست الهلالی ها به موازات هزینه هایی که برای تقویت خودشان انجام می دهند، یکسری هزینه هم برای تضعیف استقلال انجام دهند. مدیران استقلال بدانند هواداران آگاه و هوشیار هستند و نباید آنها را سر کار گذاشت. نباید از هم اکنون بگویند ستاره ها فروشی نیستند اما در یک بزنگاه خاص به بهانه درآمدزایی مبادرت به فروش بازیکنان نمایند. چون همانطور که گفتم هیچ پولی به اندازه قهرمانی آسیا ارزش ندارد.منبع:

1400/02/14
15:44:58
5.0 / 5
907
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان