طی یك و نیم سال اخیر

25 معدن راكد در منطقه آزاد ماكو فعال شدند

25 معدن راكد در منطقه آزاد ماكو فعال شدند به گزارش فیفا1 آذربایجان غربی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو اظهار داشت: تفویض اختیارات وزارت صمت به سازمان منطقه آزاد ماکو بویژه در حوزه معدن گره گشا و سبب رونق بخشی به فعالیتهای معدنی و صنایع مربوطه در منطقه می شود.


محمدرضا عبدالرحیمی امروز شنبه ۸ خرداد در جلسه امضای تفاهمنامه همکاری مشترک سازمان منطقه آزاد ماکو و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران که با حضور وزیر صمت برگزار شد به چالش های تولید در منطقه آزاد ماکو اشاره نمود و اضافه کرد: بدلیل مقررات جدید و دستور العمل های جدید، واحدهای تولیدی لوازم خانگی، واحدهای تولیدی محصولات پتروشیمی پایه با مشکلات تأمین مواد اولیه متناسب با ظرفیت تولیدی خود مواجهند که نیازمند بازتدبیر دستورالعمل های تأمین مواد اولیه از جانب وزارت صمت می باشد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو افزود: به سبب این مشکلات واحدهای تولیدی لوازم خانگی در منطقه آزاد ماکو با ۳۰ درصد ظرفیت کار می کنند و این در حالیست که این واحدها طی سالهای قبل وارد کننده بوده اند ولی خوشبختانه امروز ۹۵ درصد محصول وارداتی قبلی را در داخل منطقه آزاد تولید می کنند.
عبدالرحیمی خاطرنشان کرد: اگر منطقه آزاد اختیارات قانونی خود برای اعمال در سطح منطقه را به طور کامل داشته باشد، دیگر ضرورتی به رفتن به ادارات استانی نخواهد بود و لازم است طبق ماده ۶۵ قانون احکام دائمی برنامه توسعه کشور که اختیارات دستگاه ها به سازمان های منطقه آزاد منتقل شود.
وی اظهار داشت: انتقال اختیارات سازمان های صمت و استانها در حوزه معادن و هم تاییدیه های در ارتباط با سامانه های درخواست تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی همچون بایدهای پیش روی منطقه برای تسریع و تسهیل امور معادن و صنایع در منطقه است.
وی ضمن اشاره به رشد چشم گیر فعالیتهای واحدهای تولیدی در منطقه آزاد ماکو و به تبع آن اشتغالزایی در منطقه اضافه کرد: در منطقه آزاد ماکو تعداد واحدهای فعال صنعتی و معدنی از ۳۵ واحد در سال ۹۲ به ۱۳۸ واحد بالا رفته است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو از فعال سازی معادن راکد منطقه که طی یکسال و نیم اخیر از ۱۱ معدن به ۲۵ معدن بالا رفته خبرداد و اضافه کرد: استفاده موثر از ظرفیت های معدنی منطقه و به تبع آن صنایع پایین دست معادن که در دستور کار جدی سازمان منطقه آزاد ماکو قرار دارد و در این فرآیند نیازمند حمایت های کامل وزارت صمت هستیم.
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ماکو به شهرک های صنعتی منطقه هم اشاره نمود و اضافه کرد: با عنایت به مشکلات زیرساختی در شهرک های صنعتی متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در سطح منطقه و نیازهای توسعه ای آنها مقرر کردیم اقدامات مشترکی را در این ارتباط پی ریزی نماییم و تفاهمنامه امروز هم در این راستا است.
به گزارش فیفا1 به نقل از ایسنا در انتها این نشست؛ انعقاد تفاهمنامه سازمان منطقه آزاد ماکو با سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در مورد آماده سازی و توسعه شهرک های صنعتی منطقه در حضور وزیر صمت به امضای مدیران عامل دو سازمان رسید.
منبع:

1400/03/08
23:14:29
5.0 / 5
925
تگهای خبر: تیم , دستگاه , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان