مومنی :

می ترسم پیراهن استقلال را آتش بزنند

می ترسم پیراهن استقلال را آتش بزنند پیشکسوت باشگاه استقلال اظهار داشت: بدیهی است کسانی که اداره امور استقلال را بر عهده دارند علاقه ای به حل مشکلات این تیم ندارند.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، محمد مومنی از پیشکسوتان تحصیل کرده باشگاه استقلال است که در دهه هفتاد در خط حمله این تیم بازی کرده و سابقه گلزنی در جام باشگاه های آسیا را هم دارد. وی مدتی هم مدیر آکادمی باشگاه استقلال بود.
پیشکسوت آبی پوشان در گفتگو با خبرنگار مهر با نگاهی به حواشی اخیر تیم استقلال و به خصوص بحث آکادمی باشگاه که در نهایت منجر به کنار رفتن فریادشیران شد، نظراتش را اعلام نمود.
کار مددی غیر متعارف و غیر اخلاقی است
مومنی صحبت های خودش را این طور شروع کرد: روزی که مددی از هیات مدیره حکم مدیر عاملی استقلال را گرفت، به درست یا غلط، تن به یکسری خواسته های هیات مدیره داد و با شرط پذیرفتن این خواسته ها حکم مدیریتی اش را دریافت کرد. این کار قانونی باشد یا خلاف، من آنرا نمی دانم. اما اگر قانونی باشد، مددی باید پذیرای این قانون باشد و اگر خلاف باشد، او چرا برای گرفتن حکم مدیرعاملی تن به خلاف داده؟
وی اضافه کرد: به هر حال این خواسته ها صورتجلسه می شود و مددی هم پای آنرا امضا می کند. اما او پس از دریافت حکم مدیرعاملی دیگر به آن صورتجلسه پایبند نبوده. من این عدم پایبندی را کاری خلاف مقررات، خلاف عرف و حتی خلاف اخلاق می دانم. حتی اگر درخواست های هیات مدیره غیر منطقی هم باشد، قانون حکم می کند که مدیرعامل باید مجری مصوبات هیات مدیره باشد؛ نه این که خودش برای خودش تصمیم بگیرد و اجرا نماید.
مددی از یک نفر خط می گیرد
پیشکسوت آبی پوشان اظهار داشت: خود مددی چنین جسارتی ندارد که یک تنه مقابل هیات مدیره قرار گیرد و حتما او به پشتوانه شخص نامشخصی که البته برای ما مشخص است، و با خطی که از او می گیرد مقابل هیات مدیره ایستاده است. این تیمی که برای استقلال تصمیم گیری می کنند و تصمیمات آنها در این باشگاه اجرا می شود، عامدانه به دنبال تولید حاشیه برای این آبی ها است.
مومنی اضافه کرد: آنها هدفمند عمل می کنند و هدفشان هم این است تا استقلال را به حاشیه و جنجال ببرند و حواس آنها را به این دعواهای داخلی پرت کنند تا در این هیاهو تیم های رقیب بی سر و صدا و در سایه جنجال های استقلال، قراردادهایشان را تمدید کرده و تیمشان را برای فصل آینده آماده کنند.
می خواهند هواداران استقلال را تحریک کنند
وی افزود: متاسفانه کم نیستند افرادی که چشم دیدن این تیم را ندارند و سالهاست از پشت پرده شرایط نتیجه نگرفتن استقلال را فراهم می کنند. یکی از اهداف آنها ایجاد نارضایتی بین هواداران این تیم است و این که آنها را وادار به یکسری واکنش ها همچون تجمع و اعتراض به مسئولان کشور کنند. اینها نمی خواهند مشکلات استقلال حل شود. نه فقط نمی خواهند مشکلات حل شود، بلکه خودشان بصورت دستی برای تیم مشکل درست می کنند. اینها می خواهند به جامعه و مسئولان بگویند هواداران استقلال حاشیه ساز هستند؛ اما ریشه این حاشیه جای دیگری است.
چرا مشکل تیم های دیگر را یک ساعته حل می کنند
مهاجم سابق تیم استقلال اشاره کرد: وزارت ورزش چرا دلش برای تیم های دیگر می سوزد، اما به استقلال که می رسد رفتار دیگری دارد. چرا مشکل تیم های دیگر را یک ساعته حل می کند اما توجهی به مشکلات استقلال ندارد. اگر مدیر ارشد جوان بود، انرژی داشت یا دلش برای تیم ما می سوخت، همان شب بصورت فوری جلسه ای ترتیب می داد تا حاشیه های هیات مدیره استقلال رسانه ای نشود. چرا این کار را نکردند؟ حالا هم فقط می گویند جلسه می گذاریم اختلافات حل شود. کدام جلسه آقای مسئول؟ کدام اختلافات؟ اینها دیگر اختلاف نیست بلکه آتش زیر خاکستر است.
به هواداران استقلال حق می دهم
مومنی اظهار داشت: من قبلاً خوشبین تر از این بودم و می گفتم هواداران استقلال با بدبینی به قضایا نگاه می کنند. اما الان من هم مثل هواداران به این نتیجه رسیده ام که وزارت ورزش بین دو تیم تبعیض قائل می شود. در همه این سال ها استقلال به حاشیه و جنجال کشیده شده تا تیم رقیب آرامش و حاشیه امنیت بوجود آورد.
فرق بین مدیران دو باشگاه را ببینید
پیشکسوت استقلال اظهار داشت: شاهد ادعای من، انتخاب مدیرعامل برای دو تیم است. در صورتیکه برای پرسپولیس یک مدیر ورزشی کاملاً قوی و دارای نفوذ انتخاب می کنند که حتی مدیران ارشد ورزشی و فدراسیون هم به صورتی زیر مجموعه او هستند، برای استقلال مدیری انتخاب می کنند که فقط فرامین خودشان را اجرا نماید.
می ترسم روزی که پیراهن استقلال را آتش بزنند
مدیر پیشین آکادمی استقلال اظهار داشت: یکی از عجیب ترین و ضعیف ترین تصمیماتی که در استقلال گرفته شد، انتخاب یک فرد غیر استقلالی بعنوان مدیر آکادمی بود. این بحث تکراری شده اما مگر در میان دویست، سیصد پیشکسوت استقلال یک نفر نبود که توان این کار را داشته باشد؟ برای آکادمی استقلال فردی را انتخاب نموده اند که یک دفعه فرهنگ باشگاه خودش (نفت) را با به آتش کشیدن پیراهن تیمش زیر پرسش برد؛ و ترس من این است که بالاخره این آقا یک روزی هم پیراهن استقلال را به آتش بکشد.
اعضای هیات مدیره استقلال با هیچکس مدارا نکند
مومنی در آخر اشاره کرد: ممکنست حالا که کار به اینجا رسیده بعضی ها هم دست به کار شوند برای واسطه گری و دعوت کنند از هیات مدیره که از مواضع خود کوتاه بیایند. اما سفارش من به اعضای هیات مدیره این است که هیچ گاه از تصمیمی که گرفته اند برنگردند و پای حرف شان بایستند.

1400/03/14
12:56:28
5.0 / 5
586
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان