بررسی شانس صعود تیم ملی به مرحله نهایی انتخابی جهانی

بررسی شانس صعود تیم ملی به مرحله نهایی انتخابی جهانی به گزارش فیفا1 فارس نوشت: تیم ملی کشورمان یک بازی سرنوشت ساز مقابل عراق دارد و در صورت تساوی یا باخت شرایط سختی برای صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی پیدا می کند.تیم ملی فوتبال کشورمان شب گذشته در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ به مصاف تیم ملی کامبوج رفت و با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید. این بازی برای شاگردان اسکوچیچ به منزله بازی دوستانه بود. کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از کناره گیری کره شمالی از این رقابت ها تصمیم گرفت نتایج تیم های دوم هر گروه با تیم قعرنشین را حذف کند تا به عدالت نزدیک باشد.
شاگردان اسکوچیچ با این تصمیم AFC به متضررترین تیم رقابت ها تبدیل شدند چون تیم ملی مقابل کامبوج در بازی رفت ۱۴ گل زده بود و در بازی شب گذشته هم ۱۰ گل به ثمر رساند اما تمام ۶ امتیاز بازی و ۲۴ گل از کارنامه ایران پاک شد.
طبق اعلام AFC تیم های صدرنشین از ۸ گروه بصورت مستقیم به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی راه پیدا می کنند و ۴ تیم دوم برتر از لحاظ امتیاز و تفاضل گل به همراه صدرنشین ها به مرحله نهایی راه پیدا می کنند تا ۱۲ تیم این مرحله مشخص شود و آماده رقابت در دو گروه ۶ تیمی باشند.
شب گذشته روند بازی ها در گروه های دیگر هم به نفع تیم ملی کشورمان سپری نشد و پیروزی عمان با هدایت برانکو و برد چین باردیگر از شانس صعود شاگردان اسکوچیچ کم کرد و به صورتی شانس صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی بعنوان تیم دوم برتر را بسیار ضعیف کرد.
وضعیت تیم ملی کشورمان با حذف نتایج بازی های کامبوج به شرح زیر است: تیم ملی با ۹ امتیاز و تفاضل گل ۴ در رده ششم بهترین های دوم برای صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی قرار دارد.
*تیم های برتر دومی یک هفته مانده به تمام مسابقات به شرح زیر است:
۱-عمان(E) با ۱۲ امتیاز (+۴)
۲- چین (A) با ۱۰ امتیاز(+۱۱)
۳-لبنان(H) با ۱۰ امتیاز(+۴)
۴-ازبکستان(D) با ۹ امتیاز (+۶)
۵-امارات(G) با ۹ امتیاز(+۵)- گل زده ۱۰
۶- ایران(C) با ۹ امتیاز (+۵)- گل زده ۹
۷-اردن(B) با ۸ امتیاز (+۵)
در زیر به بررسی شانس صعود تیم ملی کشورمان به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ پرداخته شده است.

*حالت اول: برد عراق صعود مستقیم بعنوان صدرنشین گروه
آسان ترین راه پیش روی تیم ملی فوتبال کشورمان در بازی سه شنبه آینده مقابل عراق برد با هر نتیجه است که در این صورت ۱۸ امتیازی می شود و بعنوان صدرنشین گروه سوم به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی صعود می کند.
* حالت دوم: تساوی ایران مقابل عراق بدون گل یا تساوی با نتیجه ۱-۱
تیم ملی کشورمان در صورت تساوی بدون گل مقابل تیم ملی عراق ۱۰ امتیازی می شود و تفاضل آن +۵ باقی می ماند. برای صعود شاگردان اسکوچیچ بعنوان تیم دوم برتر به مرحله نهایی باید ۲ تیم از ۳ تیم ازبکستان، لبنان و امارات که بالاتر از ایران در جدول قرار دارند بازنده شوند تا شاگردان اسکوچیچ به مرحله نهایی صعود کنند.
* حالت سوم: در صورت باخت ایران مقابل عراق با نتیجه یک بر صفر
در صورتیکه شاگردان اسکوچیچ در بدترین حالت در بازی با عراق با نتیجه یک بر صفر شکست بخورند، شانسشان برای صعود بسیار ضعیف می شود و در این حالت باید تیم ملی ازبکستان با تفاضل ۳ گل به عربستان ببازد. امارات هم باید مقابل ویتنام با هر نتیجه ای ببازد. همین طور اردن ۸ امتیازی نیز مقابل استرالیا تساوی کند با شکست بخورد.
۲۵۶ ۲۵۱


منبع:

1400/03/22
22:00:10
5.0 / 5
585
تگهای خبر: بازی , پیروزی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان