خبرهای خوب درباره پرونده جنجالی ویلموتس

خبرهای خوب درباره پرونده جنجالی ویلموتس فیفا1: هنوز هیچ منبعی بصورت رسمی درباره اتفاقات رخ داده صحبت نمی کند ولی خبرهای مثبتی از فدراسیون به بیرون درز کرده است.
زاوش محمدی: فدراسیون فوتبال ایران و مارک ویلموتس آخرین دفاعیه را کردند و مستندات خودرا در پرونده جنجالی شان ارائه دادند. بطور معمول پس از چنین جلسه ای، دادگاه عالی ورزش نهایتا ظرف 7 روز آینده رای پرونده را صادر می کند. بدین سبب ممکنست امروز، شاید فردا و نهایتا تا اختتام هفته رای پرونده جنجالی ویلموتس و ایران صادر شود. فیفا در رای اولیه انضباطی خود فدراسیون فوتبال را محکوم به پرداخت 6 میلیون یورو کرده است. فدراسیون پس از این بحران بزرگ، دست به دامن نهاد ریاست جمهوری شد و بوسیله وکلای مجرب، در دادگاه عالی ورزش از خود دفاع کرد. هنوز هیچ منبعی بصورت رسمی درباره اتفاقات رخ داده صحبت نمی کند ولی خبرهای مثبتی از فدراسیون به بیرون درز کرده است. وکلای پرونده ایران به عزیزی خادم گفته اند به احتمال زیاد جرایم مالی ایران در پرونده بخشیده خواهد شد. جریمه در این پرونده شامل دو موضوع است؛ اول ضرر بیکاری ویلموتس و دوم 5 درصد سودی که فیفا روی پرونده های این چنینی لحاظ می کند. آن 5 درصد نسبت به جریمه بیکاری ویلموتس، قطره در دریاست. قاعدتا منظور وکلا این بوده که ایران در نهایت تنها محکوم به آن می شود سه ماه دستمزد ویلموتس را پرداخت کند و دیگر یورویی به این مربی ندهد. فدراسیون تا این لحظه دو میلیون یورو به ویلموتس پرداخت کرده است. بدین سبب اگر رای آنگونه باشد که وکلا گفته اند، دیگر هیچ پولی نمی دهد چون آن دو میلیون شامل سه ماه دستمزد ویلموتس هم می شود.
همه در فدراسیون منتظر خبرهای خوب هستند. همه در ایران منتظر هستند تا رای 6 میلیون یورویی بشکند. در این صورت فدراسیون می تواند نفس بکشد اما در صورتیکه پیش بینی وکلا مثل بار اول(در دوران تاج) اشتباه باشد، عزیزی خادم و همکارانش با بزرگترین بحران تاریخ فوتبال کشور روبرو می شود. 6 میلیون یورو رقمی نیست که فدراسیون بتواند از پس پرداختش بربیاید. البته به ادعای مسئولان قبلی فدراسیون همچون تاج ایرن 5 میلیون یورو در فیفا پول دارد ولی این پول شامل درآمد باشگاهها هم هست. از طرفی به سبب تحریم ها فدراسیون نمی تواند یوورویی از روی آن بردارد. فقط و فقط ایران باید در پرونده ویلموتس برنده باشد وگرنه بزرگترین موج ویرانگر فوتبال به سمت عزیزی خادم و فدراسیونش می آید.

252 252


منبع:

1400/04/05
20:11:03
5.0 / 5
571
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان