در گزارش فیفا1 عنوان شد

گروه تیم ملی ایران مشكوك است

گروه تیم ملی ایران مشكوك است کارشناس فوتبال ایران با اشاره به گروه تیم ملی فوتبال ایران در مرحله سوم انتخابی جام جهانی 2022، اظهار داشت: دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی برای صعود لازم بود اما کافی نیست!به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، قرعه کشی انتخابی نهایی جام جهانی قطر در قاره آسیا انجام شد که طی آن تیم ها در دو گروه زیر با یکدیگر رقابت خواهند کرد:
گروه اول: ایران، لبنان، سوریه، عراق، امارات و کره جنوبی
گروه دوم: ژاپن ویتنام عمان، چین، عربستان، استرالیا
همین امر موجب شد تا برخی کارشناسان فوتبالی صحبت از ساده بودن مسیر صعود شاگردان دراگان اسکوچیچ به جام جهانی قطر کرده و حریفان ایران را آسان بدانند.
با این حال جلال چراغپور مربی پیشین تیم ملی ایران و کارشناس فوتبال دیدگاه متفاوتی نسبت به این مساله دارد. مشروح صحبت های چراغپور در گفتگو با خبرنگار مهر که از ابعاد مختلف به بررسی شرایط تیم ملی ایران پرداخته است را در پی می خوانید:
پتانسیل حادثه های مشکوک وجود دارد!
پیشکسوت فوتبال ایران درباره هم گروهی ایران با کره جنوبی، امارات، عراق، سوریه و لبنان اضافه کرد: آنچه در این دسته قرار گرفته و مشخص است پتانسیل حادثه های غیر مترقبه در گروه ما بیشتر از گروه دوم است. گروهی که ژاپن، استرالیا و عربستان سعودی قرار گرفته اند را قدرت فوتبال تعیین می کند که کدام یک از آنها می توانند به جام جهانی برسند.
وی افزود: واقعیت این است که پتانسیل های مشکوکی در میان حریفان ایران وجود دارد که می تواند نتایج شگفت انگیزی را رقم بزند. ابهاماتی که می تواند نتایج را تحت تأثیر مستقیم خود قرار دهد و کار را به هزاران اما و اگر بکشاند.
مهم ترین بازی ها، نخستین دیدارها
چراغپور درباره آغاز دیدارهای ایران با سوریه و عراق اشاره کرد: به نظرم بازی با این دو تیم بسیار مهم می باشد. سخت ترین دیدارها را مقابل سوریه و عراق داریم. باید کار گروه ویژه و تخصصی برای شناخت از رقیبان داشته باشیم. ما پیش از شروع بازی با سوریه و عراق باید بطور کامل بدانیم حریفان ما مقرر است نود دقیقه چطور بازی کنند.
تاکتیک های متفاوت برای هر بازی
مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران افزود: شاید لازم باشد برای هر یک از بازی ها تاکتیک خاص خودمان را داشته باشیم. شیوه بازی تیم ملی ایران در هر دیدار متفاوت می باشد. شاید مقابل سوریه بازی متفاوتی نسبت به لبنان داشته باشیم.
اسکوچیچ لازم است اما کافی نه!
چراغپور درباره ادامه حضور دراگان اسکوچیچ در رأس کادر فنی تیم ملی ایران اشاره کرد: من فکر می کنم مهم تر از حضور سرمربی و بازیکن، نقش دستیارانی است که می توانند آنالیز خوبی به اسکوچیچ بدهند. او بعنوان یک سرمربی موفق در دور مقدماتی، برای صعود لازم بود اما به هیچ وجه کافی نیست.
هاشمیان و باقری با شخصیت هستند اما...
او درباره ادامه حضور وحید هاشمیان و کریم باقری در کادر فنی تیم ملی ایران اشاره کرد: من می خواهم درباره دستیاران ایرانی کادر فنی با صراحت صحبت کنم و امیدوارم واقعاً به کسی بر نخورد. آقای کریم باقری یکی از بازیکنان نمونه دوران فوتبالی خودش بوده است و هنوز هم صاحب نام است. شخصیت او کاریزماتیک است. وحید هاشمیان نیز دوران حرفه ای خوبی داشته و گویا کلاس های مربیگری را نیز حرفه ای دنبال کرده است. هر دو نفر فوق العاده با شخصیت هستند اما واقعیت فنی دستیاران اسکوچیچ چیز خوبی نیست.

چراغپور اشاره کرد: هیچ کدام از افراد کادر فنی تیم ملی نمی توانند تفکری برتر از اسکوچیچ داشته باشند؛ در نتیجه همانطور که کارلوس کی روش در لحظات بحرانی تنها بود اسکوچیچ هم تنهاست.
لحظات بحرانی کی روش طور!
کارشناس فوتبال ایران درباب این مساله تصریح کرد: لحظات بحرانی کارلوس کی روش در زمان حضور در تیم ملی ایران در دو بازی رقم خورد. یک دفعه مقابل عراق در جام ملت های ۲۰۱۵ و بار دیگر هم مقابل ژاپن در جام ملت های ۲۰۱۹ بوده است.
صعود را نباید به تکنیک بازیکن بسپاریم
چراغپور درباره نسل طلایی تیم ملی ایران نیز صحبت کرد و اظهار داشت: اصلاً نباید صعود به جام جهانی قطر را به تکنیک و نبوغ بازیکنان بسپاریم. تاکتیک تیمی در این مرحله سرنوشت ساز است. بر کسی پوشیده نیست مهدی طارمی و سردار آزمون در بهترین شرایط هستند اما اگر آنها برنامه ای از طرف کادر فنی بطور دقیق دریافت نکنند هیچ حرفی هم در زمین مسابقه نخواهند داشت.

آنالیز مدرن می خواهیم نه سطحی
وی اشاره کرد: در نتیجه باید بگویم در فرصت باقیمانده لازم است آنالیز دقیق و بررسی مدرنی از کره جنوبی، امارات، عراق، لبنان و سوریه داشته باشیم. اسکوچیچ بیشتر از هر شخص دیگر نیاز به دستیار آنالیز دارد. من به هیچ وجه منظورم آنالیزهای سطحی نیست بلکه نگاه عمیق به حریف و شناخت فرد به فرد بازیکنان تیم های حریف است.
هشدار برای اتحاد عربی!
چراغپور با اشاره به حمایت قطعی تیم های عربی در انتخابی نهایی جام جهانی تصریح کرد: بطور قطع در دور برگشت همین بازی ها، بزرگترین خطری که تیم ما را تهدید می کند شعار «همه برای یکی و یکی برای همه» از طرف تیم های عربی است که چهار تیم حاشیه حوزه خلیج فارس برای امارات اجرا کنند. این کار را حتی ممکنست در یک بازی با گل خورده زیاد انجام دهند. بنا بر این تیم های گروه اول که ایران در آن حضور دارد خیلی مشکل تر از گروه دوم است. به جرأت می گویم ۶۵ الی ۷۰ درصد از شانس صعود دست خودمان است اما باقیمانده این درصد را نتایج تیم های حاشیه خلیج فارس تعیین می کنند.
بهترین ها را داریم
چراغپور در آخر اشاره کرد: بهترین بازیکنان فوتبال را در قالب تیم ملی در اختیار داریم. اسکوچیچ را هم بعنوان یکی از مربیان خوش اخلاق در اختیار داریم. ضمن این که کادر فنی بسیار محترمی داریم که با باقری و هاشمیان می تواند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. با این وجود حلقه گمشده آنها شناخت دقیق و جامع از تک تک حریفان است که باید مد نظر قرار دهیم.


1400/04/13
12:08:57
5.0 / 5
357
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان