بازگشایی مجدد 2 مدرسه خارج از كشور

بازگشایی مجدد 2 مدرسه خارج از كشور فیفا1: سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش از بازگشایی مجدد دو مدرسه خارج از کشور در ویتنام و زیمبابوه آگاهی داد.


میترا تیموری در گفت و گو با ایسنا، درباره روند بازگشایی مدارس خارج از کشوری که در سالهای اخیر تعطیل شده بودند اظهار نمود: پیرامون مدارسی که در سالهای تحصیلی گذشته به دلیلهای مختلف همچون کاهش آمار دانش آموزان یا شرایط ویژه شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند از اسفند ماه سال قبل مکاتبات لازم با وزارت امور خارجه و نیز سرپرستی های مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور جهت تمهید مقدمات بازگشایی و فعالیت مجدد این مدارس صورت گرفته است.
وی ادامه داد: بدین سبب هم اکنون، باتوجه به شرایط خاص فعلی، دو مدرسه در کشورهای ویتنام و زیمبابوه برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ مجدد بازگشایی و در زمره مدارس فعال قرار خواهند گرفت.
سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش همین طور در تشریح کمک های بین المللی برای ادامه تحصیل اتباع اظهار داشت: تحصیل برای دانش آموزان اتباع خارجی در ایران همانند سایر دانش آموزان رایگان بوده و سالانه وزارت آموزش و پرورش خدمات فراوانی به دانش آموزان اتباع خارجی ارائه می کند.
تیموری اضافه کرد: البته باوجود خدمات گسترده وزارت آموزش و پرورش به دانش آموزان اتباع خارجی، مشارکت سازمان های بین المللی در سال قبل حدود چهار درصد بود که انتظار می رود این سازمان ها حمایت بیشتری از دانش آموزان اتباع خارجی داشته باشند.
منبع:

1400/04/20
13:21:48
5.0 / 5
403
تگهای خبر: آموزش , تیم , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان