آخرین خبر درباره مهدوی كیا و تیم ملی امید

آخرین خبر درباره مهدوی كیا و تیم ملی امید سرپرست دبیر کل فدراسیون فوتبال اظهار داشت: مهدوی کیا اساسا سرمربی تیم امید خواهد بود، بااینکه هم اکنون او مشغول مذاکره با باشگاه هامبورگ است.به گزارش فیفا1 به نقل از خبر آنلاین؛ حسن کامرانی فر، سرپرست دبیر کل فدراسیون فوتبال درمورد حضورش در فدراسیون گفت: کار سختی داریم، اما کارهای سخت را آدم های بزرگ انجام می دهند. از مسئولان فدراسیون فوتبال تشکر می کنم که از جوانان آینده دار و تحصیل کرده استفاده می نماید. افرادی که اضافه شده اند بدون لابی و سفارش انتخاب می شوند. این نگاه فدراسیون است که توجه ویژه ای به تخصص دارد. پیش از این که انتخاب شوم دوستانم در فیفا برایم پیام ارسال کرده بودند و این یعنی می توان ارتباطات را حفظ کرد.
وی درمورد حضور فغانی در دربی 96 و میزان تمکین بازیکنان از وی، اشاره کرد: برای این بازی ما داوران زیادی داشتیم که می توانستند این بازی را سوت بزنند، اما حضور فغانی که از بهترین های دنیا و افتخار داوری ایران است فرصت خوبی برای ما بود. فدراسیون کوشش کرد تا فغانی بازگردد و در جمع داوران باشد.
سرپرست دبیر کل فدراسیون فوتبال اظهار داشت: یکی از بحث های مهم ما VAR است که فرآیند زمان بری خواهد بود. ای کاش استارت این کار در گذشته زده می شد. 50درصد این فرآیند دست فدراسیون است. ضمن این که شرایطی داریم که اگر بخواهیم از شرکت های داخلی استفاده نمائیم آنها باید مورد تایید فیفا باشند، اما این زمان را نداریم. کارگروهی تشکیل شده و تا یک شنبه هفته آتی با مدیریت شخص رییس فدراسیون جلسه ای خواهیم داشت. همین طور فغانی هم به بحث سیستم VAR اضافه شده است.
کامرانی فر اظهار داشت: باتوجه به زیرساخت ها شاید در چند ورزشگاه فقط VAR داشته باشیم. ضمن این که این سیستم یک فرآیند است که باید زیر نظر فیفا باشد. VAR پنج مرحله دارد و شاید هنوز در مرحله اول و دوم هستیم، اما موضوعی که مهمست این که شاید برای تمام بازی ها نتوانیم از آن استفاده نمائیم. شاید مجبور باشیم در بعضی بازی ها آفلاین کار نماییم و سپس به سمت آنلاین برویم. رییس فدراسیون و کارگروه عزم خودرا جزم کرده اند و امیدوارم در آینده شاهد اجرائی شدن این طرح باشیم.
وی درمورد شرایط لیگ دسته اول و دوم و گل های مشکوکی که به ثمر می رسد، افزود: این مساله به مجموعه داوری مربوط نمی گردد. کارگروهی تشکیل شده و اتفاقات فوتبال را رصد می کند. بطور قطع تمام اطلاعات به فدراسیون می رسد و ما پیگیری خواهیم کرد. سلامت و درستی سرلوحه فدراسیون است. ریاست فدراسیون هم در حرف هایش گفته که سلامت فوتبال از شعارهای فدراسیون است.
سرپرست دبیر کل فدراسیون فوتبال درباب بیانیه باشگاه های سرخابی و اخلاق در فوتبال ایران، اشاره کرد: مجری فوتبال کشور، فدراسیون است و ما اجازه نمی دهیم این اتفاقات ادامه دار باشد. به گذشته کاری نداریم، اما اجازه نمی دهیم بی اخلاقی و بی احترامی در فوتبال ادامه داشته باشد. هر کسی هر حرفی می زند باید پاسخگو باشد و مسئولیتش را بپذیرد. خروجی لیگ های ما تیم ملی است و گاهی اتفاقاتی در تیم ملی رخ داده که فوتبال کشورمان متضرر شده است. دراین زمینه بسیار تلاش خواهیم کرد تا از ناهنجاری در فوتبال جلوگیری نماییم. از تمام بزرگان فوتبال درخواست می کنم که به فکر توسعه فوتبال باشند و از ناهنجاری پرهیز کنند.
کامرانی فر درباب شرایط لیگ برتر و فشردگی مسابقات اضافه کرد: برنامه ریزی مسابقات برعهده سازمان لیگ است که افراد باتجربه ای آنجا مستقر هستند. در انتهای فصل چون حساسیت هایی در بالا و پایین جدول وجود دارد تمام ارکان فدراسیون ورود کردند تا نتایج در زمین رقم بخورد. تمام ارکان دور هم جمع خواهند شد تا اتفاقات را پیگیری کنند و اگر نیاز به تصمیم گیری باشد، این کار را بکنند.
وی عنوان کرد: هر دو تیم بزرگ کشور علاوه بر فوتبال خوبی که ارائه کردند، اخلاق را هم بردند. روز گذشته اعتراضی وجود نداشت و این مساله خیلی خوبی بود. از رسانه و صداوسیما می خواهم که رفتارهای خوب بازیکنان را بیشتر به نمایش بگذارد. باید این الگوها را بیشتر نشان دهیم و فقط به سمت بی اخلاقی ها نرویم. فوتبال یک مسئولیت اجتماعی بزرگ دارد و اقدامات خوبی هم صورت گرفته است. این کارها باید در گذشته اتفاق می افتاد، ولی حالا ما کار را استارت زدیم تا کارهای خیریه فوتبال شروع شود. از همه درخواست می کنم که در این مسئولیت اجتماعی و خیریه فوتبال ورود کنند. فوتبال فقط برای یک منطقه خاص نیست، چون استعدادهای زیادی داریم و باید به آنها توجه گردد. مبلغ زیادی برای استعدادیابی پیش بینی شده است. اتفاقات خوبی درحال رخ دادن است و یک برنامه ریزی مسنجم در فدراسیون شکل گرفته است.
سرپرست دبیرکل فدراسیون فوتبال درباب انتخاب سرمربیان تیم های ملی، گفت: تیم ملی ما مستقیم زیر نظر رییس فدراسیون برنامه ریزی می شود. سرمربی مشخص شده؛ مهدوی کیا بعنوان مشاور در بازی های بعدی کنار رییس فدراسیون خواهند بود. حدود 3 سال تا المپیک بعدی داریم و در حال رایزنی با کمیته ملی المپیک هستیم. از همین جا اعلام می کنم در المپیک بعدی تیم ایران حضور خواهد داشت. در هر کاری با برنامه پیش برویم به نتیجه می رسیم. باید از کشورهای دیگر الگوبرداری نماییم. برای تیم نوجوانان و جوانان هنوز به جمع بندی نرسیده ایم. باید برای تیم های پایه هم برنامه ریزی شود. اگر به آنها توجه نکنیم در آینده تیم بزرگسالان گرفتار مشکل می شود.
کامرانی فر درباب این که گفته می شود مسابقات مقدماتی جام جهانی مقرر است بصورت متمرکز برگزار شود، اشاره کرد: همه ما در بازی های گذشته امید قطعی برای کسب پیروزی و صعود نداشتیم، اما اتفاق بزرگی برای ما افتاد و نیاز بود در این برهه از زمان این اتفاق برای فوتبال ما رخ دهد. این مساله نشان داد که نگاه فدراسیون به تیم ملی ویژه است. بازی های سختی در پیش داریم و نمی توان گفت فوتبال برای فدراسیون یا قسمتی از ورزش است، بلکه برای همه جامعه است، چون نشاط اجتماعی به وجود می آورد. خیلی ها از نتایج تیم ملی خوشحال می شوند. تیم ملی 10 بازی سخت دارد و نیاز است سایر ارکان کشور ورود کنند و کنار فدراسیون باشند، چون نشاط نهایی برای همه جامعه است. وقتی تیم ملی نتیجه می گیرد خوشی بزرگی ایجاد می شود که نمی توان به آسانی آنرا به دست آورد. از دولت جدید درخواست می کنم ورود کرده و به تیم ملی و فدراسیون کمک نماید تا اتفاقات خوبی رقم بخورد.
وی اضافه کرد: درمورد میزبانی مسابقات هنوز خبر قطعی نیامده است. گروه بندی و بازی های رفت و برگشت مشخص شده است، اما به علت کرونا و شرایطی که وجود دارد هنوز هیچ چیزی قطعی نیست. به هر حال امکان دارد بازی های متمرکز باشد؛ یا دو کشور میزبان شوند یا کشور ثالثی میزبان باشد. با هر شرایطی ما می توانیم اتفاقات خوبی را رقم بزنیم. نباید فکر نماییم اگر میزبانی در ایران نباشد شانس مان کم می شود. تیم ملی ما آنقدر مقتدر است که می تواند با هر شرایطی پیروز شود.
سرپرست دبیرکل فدراسیون فوتبال درباب بازی های تدارکاتی تیم ملی، اظهار داشت: شاید صلاح نباشد درمورد بازی های تدارکاتی صحبت کنم. رایزنی هایی انجام شده، اما شرایط کرونا و زمان بندی مسابقات و... را هم باید درنظر گرفت. چه تدارکاتی داشته باشید و چه نداشته باشیم و چه میزبان باشیم و چه نباشیم باید تلاش نماییم که بهترین نتیجه را بگیریم. فدراسیون فوتبال یک هیأت رئیسه جوان، بافکر و فوتبالی را در کنار خود دارد. مشاوران خوبی در کنار فدراسیون هستند. بدهی های گذشته فدراسیون در بخش های مختلف پرداخت شده است. تیم خوبی درحال کار کردن است و می دانم که آینده خوبی پیش روی ما است.
وی درباب انتخاب سرمربی تیم ملی امید، اشاره کرد: مهدوی کیا از جانب هیأت رئیسه مورد تایید قرار گرفته و سرمربی تیم ملی امید خواهد بود، اما باید با باشگاه هامبورگ مذاکره کند. مهدوی کیا بعنوان سرمربی تیم ملی امید انتخاب شده و اساسا سرمربی خواهد بود.
کامرانی فر درباب اختلافات بین شرکت شستا و فدراسیون فوتبال، عنوان کرد: تمام بدهی ها پرداخت شده است و نمی دانم این اتفاقات بابت چه چیزی است. از شریعتمداری و همکارانش درخواست می کنم که اقدامات را برای رفع توقیف انجام دهند، چون تمام بدهی ها پرداخت شده است.
بیشتر بخوانید: کنایه توییتری ستاره استقلال به وزیر ارتباطات/عکس
253 251

1400/04/26
09:21:19
5.0 / 5
225
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان