۹ بازیكن ثابت ماندند؛

مقایسه فهرست تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی ۲۰۱۶ و ۲۰۲۱

مقایسه فهرست تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی ۲۰۱۶ و ۲۰۲۱ به گزارش فیفا1 تیم ملی فوتسال ایران که از سه روز دیگر مسابقاتش را در جام جهانی لیتوانی آغاز می کند، در مقایسه با دوره گذشته این بازی ها ۹ بازیکن مشترک دارد.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، تیم ملی فوتسال ایران کار خویش را در جام جهانی ۲۰۲۱ لیتوانی از روز سه شنبه این هفته و با دیدار مقابل صربستان آغاز می کند. تیم ایران روز پنجشنبه عازم لیتوانی شد و اردوی نهایی خویش را در این کشور برپا کرده است.
سیدمحمد ناظم الشریعه در دوره گذشته جام جهانی در کشور کلمبیا موفق شد بعنوان سوم جهان برسد و افتخار بزرگی برای کشورمان رقم بزند.
این مربی امیدوار است این افتخار و عنوان را یک مرتبه دیگر برای ایران تکرار کند و شاید مقایسه فهرست بازیکنان تیم کشورمان در این دوره و دوره گذشته نشان بدهد که وی روی تجربه ملی پوشان هم حساب ویژه ای برای قرار گرفتن روی سکوی جام جهانی باز کرده است.
تیم ملی فوتسال در دوره گذشته جام جهانی با ۱۴ بازیکن عازم لیتوانی شد و این دوره به علت کرونا و با مجوز فیفا، تعداد بازیکنان به ۱۶ نفر (یک نفر الزاماً دروازه بان) افزایش پیدا کرد.

اسامی ۱۴ بازیکن تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی ۲۰۱۶ کلمبیا به این شرح بود:
۱- سپهر محمدی
۲- علیرضا صمیمی
۳- احمد اسماعیل پور
۴- محمد کشاورز
۵- حمید احمدی
۶- محمدرضا سنگ سفیدی
۷- علی اصغر حسن زاده
۸- قدرت بهادری
۹- افشین کاظمی
۱۰- محمد طاهری
۱۱- مهران عالیقدر
۱۲- حسین طیبی
۱۳- فرهاد توکلی
۱۴- مهدی جاوید
اسامی ۱۶ بازیکن تیم ملی فوتسال برای جام جهانی ۲۰۲۱ لیتوانی به این شرح است:
۱- علیرضا صمیمی
۲- سپهر محمدی
۳- باقر (مسعود) محمدی
۴- حمید احمدی
۵- محمدرضا سنگ سفیدی
۶- حسین طیبی
۷- فرهاد توکلی
۸- علیرضا رفیعی پور
۹- محمد شجری
۱۰- مسلم اولاد قباد
۱۱- علی اصغر حسن زاده
۱۲- محمد طاها نعمتیان
۱۳- مهدی جاوید
۱۴- سعید احمد عباسی
۱۵- احمد اسماعیل پور
۱۶- فرهاد فخیم

در این دو فهرست نام ۹ بازیکن مشترک به چشم می خورد که ستون و شاکله اصلی تیم ملی را در جام جهانی تشکیل خواهند داد: علیرضا صمیمی، سپهر محمدی، حمید احمدی، محمدرضا سنگ سفیدی، حسین طیبی، فرهاد توکلی، علی اصغر حسن زاده، مهدی جاوید و احمد اسماعیل پور.
در لیست جام جهانی لیتوانی باقر محمدی، علیرضا رفیعی پور، محمد شجری، مسلم اولاد قباد، طاها نعمتیان، سعید احمدعباسی و فرهاد فخیم نفرات جدید هستند. در این میان، نام فرهاد فخیم شاید ویژه ترین چهره تیم ملی باشد؛ بازیکنی که در چند فصل گذشته یکی از ارکان اصلی قهرمانی تیم مس سونگون در لیگ برتر بوده است و ناظم الشریعه می خواهد از تجربه و جنگندگی وی در جام جهانی بهره ببرد.
فخیم شاید بتواند همان نقشی را در جام جهانی لیتوانی بازی کند که محمد کشاورز در جام جهانی کلمبیا بازی کرد. کشاورز در آن رقابت ها کاپیتان تیم ملی بود و از نظر فنی و روحی تأثیر بسزایی در موفقیت تیم ملی بویژه در دیدار حساس مقابل برزیل داشت.
در این میان شاید مصدومیت حسین طیبی و خروجش از معادلات بازی های مرحله گروهی کمی کار تیم ملی را سخت کند. دنده طیبی در بازی تدارکاتی با بلاروس صدمه دید و به قول ناظم الشریعه، وی به بازی های گروهی نخواهد رسید.


منبع:

1400/06/20
11:29:35
5.0 / 5
243
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تجربه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان