دروازه بان ایران :

در دمای 60 درجه تمرین می کردم

در دمای 60 درجه تمرین می کردم به گزارش فیفا1 زهره کودایی دروازه بان تیم ملی فوتبال بانوان ایران که نقش زیادی در صعود تاریخی این تیم به مسابقات جام ملت های آسیا داشت، اظهار داشت: در کنار فوتبال نجاری کردم تا خانواده ام را حمایت کنم.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، تیم ملی فوتبال زنان ایران در صعود تاریخی با شکست تیم اردن جواز حضور در مرحله نهایی مسابقات جام ملت های آسیا ۲۰۲۲ را به دست آورد. مریم ایراندوست هدایت تیم زنان را بعد از دو سال تعطیلی بر عهده گرفت و با اعتماد به زهره کودایی برگ جدیدی در فوتبال زنان ایران باز کرد.
پس از قهر زهرا خواجوی از اردوهای ملی، ایراندوست زیر بار بازیکن سالاری نرفت و از دروازه بان سختکوش اهوازی یعنی زهره کودایی حمایت کرد. کودایی، گلر ۳۱ سال فوتبال زنان زاده شهر اهواز از ۱۶ سالگی فوتبال را آغاز نموده است و در بازی سرنوشت ساز مقابل اردن با مهار دو ضربه پنالتی سهم بزرگی در موفقیت تیم ملی داشت.
کودایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سختی هایی که در زندگی متحمل شده است، اصرار کرد که رویایش حضور در مسابقات جام جهانی بانوان است. کودایی می گوید در دمای ۶۰ درجه اهواز به تنهایی تمرین می کرده و مجبور بوده برای تامین مخارج زندگی اش نجاری کند.
مشروح گفتگوی زهره کودایی در ادامه می آید:
در تاریکی خودم را نشان دادم
دروازه بان تیم ملی بانوان ایران درباره این که چرا تا به امروز آنچنان که باید دیده نشده بود؟ اظهار داشت: چون رسانه ای پشت من نبود و اهل خودنمایی نبودم. همیشه دوست داشتم روی اهدافم تمرکز کنم و در تاریکی خودم را نشان دهم. علاقه داشتم با موفقیت خودم را معرفی کنم. خدا هم برایم خواست و در این مسابقات بعنوان دروازه بان شماره یک تیم ملی انتخاب شدم و توانستم با عملکردم نظر کادر فنی را جلب کنم. از ۱۶ سالگی فوتبال بازی می کنم و از همان دوران به اردوهای تیم ملی دعوت شده ام و تا امروز در خدمت تیم ملی بوده ام.
هم پستی هایم قابل احترام هستند
کودایی درباب قهر زهرا خواجوی که موجب شد وی در تیم ملی دروازه بان اصلی شود، اشاره کرد: زهرا خواجوی و مریم یکتایی و سایر هم پستی هایم بسیار برایم قابل احترام هستند و همه را به یک چشم می بینم. آنها از دوستانم هستند. زمانی که این اتفاق رخ داد و مریم یکتایی با دعوت کادر فنی به اردوهای ملی افزوده شد، خواجوی بنا بر دلیلهای شخصی که داشت از اردو جدا شد. دوست ندارم دراین زمینه صحبت کنم چونکه در حیطه وظایف من نیست.


در رقابت سالم جنگیدیم
کودایی اشاره کرد: یکتایی به اردوها ملحق شد و ما نیز در یک رقابت سالم جنگیدیم. پست دروازه بانی بسیار حساس و رقابت در آن بالا است اما دوستی هایمان از بین نرفت. خدا را شکر با عملکرد خوبم در تمرینات توانستم نظر مریم ایراندوست سرمربی تیم ملی را جلب کنم و در این مسابقات حساس، صعود تاریخی را رقم زدیم.
خوشحالم پاسخ اعتمادها را دادم
دروازه بان تیم ملی فوتبال زنان ایران گفت: از کادر فنی که به من اعتماد کرد و توانستم پاسخ اعتماد آنها را بدهم تشکر می کنم. هر کسی که تلاش کند می تواند مزد زحماتش را بگیرد. من نیز از این قاعده مستثنی نبوده ام و خدا را شاکرم. خداوند بسیار به من کمک کرد که توانستم دل خیلی از مردم را شاد کنم. دست مردم ایراندوست را می بوسم.

جنگیدیم و به حقمان رسیدیم
وی درباب فشار بازی با اردن و مهار پنالتی های این تیم باتوجه به استرس بالای دو تیم، اظهار داشت: قبل از شروع مسابقات می دانستیم بازی های سختی در پیش داریم. اردن تیم فیزیکی و یکدستی بود و در آنالیزها به خوبی این نکته را بررسی کردیم. اردن تیم قابل احترامی بود و می دانستیم بازی بسیار سختی مقابل آنها خواهیم داشت. همه بازیکنان و کادر فنی فعل خواستن را صرف کردیم و زمانی که وارد زمین شدیم به شخصه هیچ استرسی برای بازی نداشتم چونکه می دانستیم باید نهایت تلاش خودرا بکار گیریم و بجنگیم تا پیروز شویم. خدا هم به ما کمک کرد.

راحت و با تمرکز بودم
کودایی افزود: هنگام ضربات پنالتی هم بسیار راحت و با تمرکز بودم. نکاتی که کادر فنی از من خواست را اجرا کردم و توانستم با روحیه خوب درون دروازه باشم، پنالتی ها را مهار کنم و پاسخ کادر فنی به ویژه ایراندوست را که زحمات زیادی برایم کشید بدهم. این پیروزی را به فدراسیون فوتبال، ایراندوست و کسانی که دوست داشتند تیم ملی به نتیجه برسد تقدیم می کنم.

با فوتبال خانواده ام را حمایت کردم
دروازه بان تیم ملی فوتبال زنان درباره زندگی شخصی اش اظهار داشت: خداوند به هر فردی استعداد ذاتی داده است که می تواند در بزرگسالی زمینه پیشرفتش را فراهم آورد. از کودکی به فوتبال علاقه زیادی داشتم و توانستم خیلی زود به درجات بالا برسم. مثل سایر فوتبالیست های دیگر سختی های زیادی کشیده ام. فوتبال بازی کرده ام تا درآمد خانواده ام را حمایت کنم. خانواده خط قرمز هر فردی است.
نجاری کرده ام تا از پس مخارج زندگی برآیم
وی اضافه کرد: خانواده ام را دوست دارم و به احترام آنها می ایستم. خدا را شکر که توانستم دلشان را شاد کنم. در کنار فوتبال، کارهایی مانند نجاری انجام داده ام تا از پس مخارج زندگی بربیایم و بتوانم به خانواده ام کمک کنم.

جام جهانی رویای بزرگ من است
کودایی درباره اهدافش اظهار داشت: اهداف بزرگتری دارم. همیشه نان قلب و بازویم را خوده ام. تلاشم را جهت زندگی فوتبالی و خانواده ام ادامه خواهم داد تا بتوانم به اهدافم برسم. رویای بزرگی دارم و آن موفقیت در مرحله نهایی مسابقات جام ملت ها و کسب سهمیه جام جهانی است. این رقابت ها سکوی پرتابی برای همه بازیکنان شد و امیدوار هستم هدف بزرگمان محقق شود. کادر فنی شبانه روز کوشش کرد و توانستیم پاسخ اعتماد آنها را بدهیم و دلشان را شاد نماییم. بسیاری از مردم چه فوتبالی ها و چه غیرفوتبالی ها از موفقیت تیم ملی فوتبال ایران خوشحال شدند. امیدوار هستم این موفقیت ها ادامه داشته باشد.

ایراندوست پرستیژ خوبی در مربیگری دارد
وی اضافه کرد: از فدراسیون فوتبال، عزیزی خادم و شهره موسوی تشکر می کنم. آنها در کنار کادر فنی تلاش زیادی کردند. از شرایط لباس و پرواز که بی سابقه بود و این اتفاقات با درایت مریم ایراندوست رخ داد. او پرستیژ خوبی در مربیگری دارد و توانستیم با شرایط خوب به مسابقات اعزام شویم. امیدوار هستم این روند ادامه دار باشد. بعنوان یک بازیکن از این شیوه برخورد و پوشش لذت بردم. امیدوار هستم در تیم های ملی و باشگاهی در بخش بانوان شاهد این اتفاقات بصورت مداوم باشیم. ورزش زنان قشر ضعیفی با قراردادهای بسیار پایین است و حرکت های این چنینی می تواند حرکت رو به جلویی باشد.

با گریه های مادرم اشک ریختم
کودایی در واکنش به کلیپ انتشار یافته از مادرش هنگام تماشای ضربات پنالتی بوسیله فضای مجازی اظهار داشت: با احترام به تمام مادران سرزمینم، چه مادرانی که در قید حیات هستند و چه مادرانی که از دنیا رفته اند همه می دانیم که مادر نعمت بسیار بزرگی در زندگی هر فردی است. بعد از صعود به مرحله نهایی زمانی که کلیپ را دیدم که مادرم هنگام تماشای بازی اشک می ریخت و مرا دعا می کرد با او اشک ریختم که اینگونه مرا دعا می کرده. این بهترین حس زندگی ام بود. همه می دانیم که دعای مادر چقدر موثر است. دست مادرم را بوسم. از تاشکند مستقیم به شهر خودمان نزد مادرم می روم. مادر بهترین نعمت زندگی هر فردی است و دعای پدر و مادر موثر است. از همینجا به مادرم می گویم به وجودش افتخار می کنم.


خوزستان برزیلته
ملی پوش خوزستانی تیم ملی فوتبال زنان گفت: خوزستان همیشه فوتبالیست های خوبی به فوتبال ایران معرفی کرده است.
دروازه بان تیم ملی بانوان ایران سپس با خنده اظهار داشت: خوزستان برزیلته. بیشتر بازیکنان این خطه از قشر فقیر هستند. با وجود این که امکانات زیاد است اما مردم رنج کشیده ای دارد و به این امید وارد مسیر فوتبالی می شوند تا به موفقیت برسند.

در دمای ۶۰ درجه اهواز به تنهایی تمرین کردم
کودایی در آخر اشاره کرد: من نیز مانند سایر خوزستانی ها تلاش بسیاری در این راه سخت کردم. خدا را شاهد می گیرم گاهی در دمای ۶۰ درجه اهواز به تنهایی تمرین کردم و همه می گفتند چرا در این گرما خودت را اذیت می کنی. اما هدفم مشخص بود و برای رسیدن به هدفم نهایت تلاشم را می کردم. در نهایت بعد از تمام این سختی ها به هدفم رسیدم. این صعود موجب شد این سختی ها فراموش شود و خوشحال شویم. امیدوار هستم در ادامه نیز نماینده خوبی برای ایران باشیم.


منبع:

1400/07/05
14:20:56
5.0 / 5
166
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , پیروزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان