اتفاق تلخ دیگر برای فوتبال ایران؛

استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان فوتبال آسیا حذف شدند

استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان فوتبال آسیا حذف شدند باشگاه های استقلال و پرسپولیس با تصمیم کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای و AFC از لیگ قهرمانان فصل آینده آسیا حذف شدند و مقرر است سه تیمی که مجوز حرفه ای دریافت کرده اند راهی مسابقات شوند.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، کمیته صدور مجوز حرفه ای باشگاه های ایران که بعنوان نهادی مستقل یکی از ارکان قضایی و حقوقی زیر مجموعه فدراسیون فوتبال است خواهان تسریع در حل مشکلات باشگاه های استقلال تهران، پرسپولیس، فولاد خوزستان و سپاهان اصفهان بعنوان نمایندگان فوتبال باشگاهی در لیگ قهرمانان آسیا شد.
این کمیته، حل پرونده های در ارتباط با بدهی های داخلی و بین المللی این باشگاه ها را به همراه ابهام در ثبت حقوقی آنها در اولویت قرار داد و با عنایت به نامه شفاف AFC در خصوص زیر نظر گرفتن تمام مسیر در ارتباط با صدور مجوز حرفه ای از هرگونه بخشایش در مقابل این باشگاه ها چشم پوشی کرد.
کنفدراسیون فوتبال آسیا با عنایت به نامه هایی که از شاکیان داخلی و دریافت اطلاعات در خصوص مالکیت مشترک دو باشگاه استقلال و پرسپولیس روی این مورد دریافت کرده است روند حرفه ای سازی آنها را زیر ذره بین برده است. این نهاد بین المللی در نامه های ارسالی خود بعد از معرفی اعضای کمیته صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال خواهان شفافیت در ارسال مدارک باشگاه های لیگ برتری شده بود.
کمیته مذکور هم با عنایت به این که زیر مجموعه فدراسیون فوتبال به حساب می آید در صورت تخطی با انحلال از جانب AFC و جریمه یا تعلیق کلیه فعالیتهای فدراسیون روبرو می شد. ازاین رو مدارک باشگاه ها به صورت شفاف بررسی گردید تا تصمیم به عدم صدور مجوز حرفه ای برای استقلال و پرسپولیس شود.
این مبحث سبب شد دو باشگاه پرطرفدار پایتخت از حضور در لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ آسیا محروم شوند.
کمیته صدور مجوز حرفه ای فدراسیون برای حل این معضل از AFC خواست تا برای ارسال مدارک باشگاه های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا فرصت کافی دهد تا آنها موانع موجود در جهت حرفه ای سازی را رفع کنند.
خواسته ای که با مخالفت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا روبرو شد تا مسؤلان این کمیته شب گذشته جلسه فوری و اضطراری دیگری را در این حوزه برگزار کنند.
هر یک از اعضای کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای دارای پنل شخصی برای اعلام رای خود درباره حرفه ای سازی بودند که آنها به صورت مشترک تنها سه باشگاه را حائز این مورد دانستند.
پیگیری های خبرنگار مهر، نشان داده است در پنل مشترک در ارتباط با کمیته صدور مجوز حرفه ای باشگاه های استقلال و پرسپولیس نتوانستند مجوز حرفه ای را دریافت نمایند تا با تأیید AFC از حضور در لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ آسیا محروم شوند.


منبع:

1400/08/09
12:31:13
5.0 / 5
203
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان