مدیرعامل باشگاه استقلال:

مشکل اصلی صدور مجوز حرفه ای مالکیت مشترک بود

مشکل اصلی صدور مجوز حرفه ای مالکیت مشترک بود مدیرعامل باشگاه استقلال تهران اظهار داشت: من نمی خواهم از گذشته خرده بگیرم اما همکارانم فقط سه ساعت خوابیدند تا مشکلات را حل نماییم.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، مصطفی آجورلو با حضور در برنامه تلویزیونی گفتگوی ویژه خبری درباره آخرین وضعیت باشگاه استقلال تهران اظهار داشت: در ابتدا عرض می کنم که خدا را شکر مجوزی که لازم بود، صادر شد. به همه هواداران عزیز تبریک عرض می کنم. از وزیر محترم و معاونین محترمشان و برادر عزیزمان آقای عزیزی خادم و بهاروند و تک تک دوستان مثل مصطفوی و کمیته استیناف تشکر می کنم. امروز درباره یک مبحث جدی صحبت کردیم.
مدیرعامل باشگاه استقلال تهران درباره صدور مجوز حرفه ای در آخرین لحظات از جانب کمیته استیناف این نهاد اضافه کرد: به جهت اینکه مردم آگاه باشند که مبحث چیست، معیارهای AFC برای صدور مجوز حرفه ای پنج معیار است. مثلا مدارک پزشکی بازیکنان پایه و بزرگسالان - برنامه های آموزشی پایه و بزرگسالان، زیر ساخت ها مثل استادیوم، مدارک در ارتباط با مسائل مالی مدیریتی، معیار حقوقی بحث بعدی است که شامل اساسنامه، چارت تشکیلاتی و… است و معیار پنجم صورت های مالی و … است.
وی افزود: این پنج معیار حدود ۶۰۰ صفحه فرم دارد. زمانی که باید آغاز می شد، از اوایل خرداد سال جاری تا آخر ۱۰ مهر سالجاری بود. پس شما از اوایل خرداد برای این مورد فرصت داشتید.
او درباره سهل انگاری های صورت گرفته از مدیران گذشته باشگاه خاطرنشان کرد: مایل نیستم درباره گذشته صحبت کنم. من از سوم مهر آمدم و چند روزی فرصت داشتیم. تلاش شبانه روزی کردیم و فرم ها را پر کردیم. فکر نمی کنم مشکل خاصی داشته باشیم. جلسه امشب ما باید به سمت شادمانی هواداران استقلال، پرسپولیس و تراکتور باشد.
آجورلو تصریح کرد: طبیعتاً مشکلاتی بوده است و آنچه که از دوستان در استیناف سوال شده، فقط امکان دارد که در مدیریت وزارت بوده باشد. یعنی در مورد مالکیت دو باشگاه باشد. با عنایت به این که در دوران آقای سلطانی فر و دوستان، زحمت کشیده بودند و فرایند واگذاری را طی کرده بودند، بعد هم دکتر سجادی فرایند را دنبال کردند و به تصویب آقای رئیس جمهور رسید و هم اکنون دکتر دهقان به دنبال واگذاری و انجام آن هستند. از آقای بهاروند، عزیزی خادم و دوستان تشکر می کنم که سه ماه فرصت گرفتند. اما این که برای آینده باید چه کرد، باید به این سمت برویم که چه نماییم تا در سال بعد این مشکل نباشد نه این که بگوییم امروز چه اتفاقاتی افتاده است.
مدیرعامل باشگاه استقلال درباره انتشار اخبار ضد و نقیض درباره صحت مبحث صدور مجوز حرفه ای اظهار داشت: به نظرم می رسد باید جنبه امیدبخش به فوتبال کشور را در نظر داشته باشیم. اگر قرار باشد که با اخبار و فضای مجازی و … که البته خوب هستند، بخواهیم به مردم شوک بدهیم، درست نیست. برخی از هواداران همانطور که آقای صدری سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت، راهی بیمارستان شدند و نگران بودند. صدا و سیما و رسانه ها و فضای مجازی باید به آرامش فوتبال ایران کمک کنند. که امروز استقلال، پرسپولیس و تراکتور در این فضا هستند.
او ضمن اشاره به عدم رسیدگی به مشکلات قدیمی تصریح کرد: به نظرم اینجایی که پاشنه آشیل همه در فوتبال است، نه مقصرش ما هستیم و نه پرسپولیس. نباید فرایند ۴۰ ساله را بگوییم امروز شما به تنهایی باید جواب دهید. می خواهید مشکل را تمام کنید؟ دست به دست هم بدهیم. نمی گردد همه فوتبال را از صدری، زنوزی و … بخواهیم. این یک همت ملی می خواهد.
آجورلو خاطرنشان کرد: من واقعاً نمی خواستم مصاحبه کنم. در این یک ماه من مصاحبه نکردم. می خواستم چهارتا کار انجام دهم و بعد در محضر مردم حاضر شوم و بگویم مردم عزیز، ولی نعمتان ما، من این کارها را کردم. من احساس کردم که امروز هواداران استقلال نگران هستند و بنابراین عهدی که با خودم بسته بودم را شکستم و آمدم صحبت کنم.
وی تصریح کرد: من از کمیته بدوی تشکر می کنم به ما عیبمان را گفتند. من از استیناف هم متشکرم که به ما فرصت بر طرف کردن عیب را داد. لازم نیست جار و جنجال نماییم و مردم را اذیت نماییم.
آجورلو درباره حل پرونده در ارتباط با حرفه ای سازی باشگاه استقلال در دوران مدیرعاملی خود اظهار داشت: به هواداران عزیز عرض کنم که روزی که من آمدم، به من گفتند چهار پنج روز بیشتر فرصت نداریم. گفتم چه کار کنیم؟ یک تیم آوردم که شبانه روز کار کردند و در طول روز سه ساعت می خوابیدند.
وی تصریح کرد: من درباره خودم حرف می زنم و به گذشته خرده نمی گیرم. اشکالی ندارد که من خودم را تجهیز کردم و همکارانم این فرم ها را پر کردند. اجازه دهید در فرمت های موجود، ابهامات را در این فرصت سه ماهه اشکالاتمان را بر طرف نماییم. وی درباره آخرین وضعیت همکاری با اسپانسر تصریح کرد: من در مورد اسپانسر صحبت نمی کنم. ما نمی خواهیم چیزی را بفروشیم. ما مقرر است تولد ثروت نماییم. تولید ثروت یعنی این که من باید کار کنم. شبانه روز باید از ظرفیت های باشگاه استقلال استفاده کنم و تولید پول کنم. همین هم اکنون با بحث تبلیغات دور زمین، هر بازی ما می توانیم ۱۰ میلیارد درآمد کسب نماییم. یعنی می توانیم دو برابر سال گذشته پول در بیاوریم.آجورلو افزود: من از آقای جبلی رئیس صدا و سیما می خواهم که اجازه دهند ما از فرصت های محتوایی مان پول تولید نماییم. چرا باید از فرصت های محتوایی فوتبالی ایران در صدا و سیما استفاده کنم. مدیرعامل باشگاه استقلال در انتها درباره موارد در ارتباط با حق پخش تلویزیونی تصریح کرد: درباره پخش زنده ان شاءالله صحبت می نماییم ولی درباره پخش غیر زنده که مال ماست.
وی در انتها مدعی شد: از محتوای غیر زنده فوتبال استقلال قول می دهم هزار میلیارد پول در بیاورم. اگر این پول را به دست آورم، سال بعد آقای اولیایی بعنوان عضو کمیته صدور مجوز حرفه ای بازهم من را بدهکار می داند؟

1400/08/10
09:45:19
5.0 / 5
272
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان