صدور رای باز هم به تعویق می افتد؟

نامه جدید فدراسیون فوتبال به CAS برای شکستن رای پرونده ویلموتس

نامه جدید فدراسیون فوتبال به CAS برای شکستن رای پرونده ویلموتس به گزارش فیفا1 پس از شروع به کار مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی ایران در یک باشگاه مراکشی، فدراسیون فوتبال ایران نامه جدیدی را در این ارتباط به دادگاه عالی ورزش (CAS) ارسال کرده است.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی پس از جدایی از تیم ملی فوتبال ایران در سال ۱۳۹۸، با شکایت به فیفا خواستار دریافت غرامت بیشتر از ۶ میلیون یورویی از فدراسیون کشورمان شد.
ویلموتس که کمتر از ۹ ماه در تیم ملی ایران کار کرده و حقوق یک سال کامل خویش را (بیش از ۲ میلیون یورو) از ایران دریافت کرده بود، با این توجیه که ایران شرایط قرارداد را رعایت نکرده، باقیمانده قراردادش تا سال ۲۰۲۲ را هم درخواست نمود.
فدراسیون فوتبال ایران همان زمان به دادگاه عالی ورزش شکایت نمود تا این دادگاه در رای سنگین ویلموتس تجدیدنظر کند. فرایند رسیدگی به این پرونده در دادگاه عالی ورزش که بخشی از آن هم در زمان شیوع کرونا صورت گرفت، بیشتر از آنچه که تصور می شد، گرفتار پیچیدگی شد و حتی صدور رای پنج نوبت به تعویق افتاد.
این ماجرا تا جایی پیش رفت که ویلموتس پس از حدود دو سال خودداری از پذیرفتن پیشنهادات کاری، در نهایت دو هفته پیش قید دور بودن از نیمکت مربیگری را زد و به پیشنهاد باشگاه راجاکازابلانکا مراکش پاسخ مثبت داد تا راهی این تیم شود.
پیگیری خبرنگار مهر نشان داده است همزمان با این اتفاق، فدراسیون فوتبال ایران نامه ای را برای دادگاه CAS ارسال و در این نامه تاکید می کند ویلموتس با وجود شکایتی که از ایران انجام داده و درخواست غرامتش، به یک تیم جدید رفته است. در واقع این اقدام فدراسیون به این منظور صورت گرفته است که به شکستن رای ویلموتس بیشتر امیدوار شود و از این تصمیم ویلموتس بعنوان سندی برای رد ادعای این مربی بلژیکی استفاده نماید.
طبق اعلام برخی از کارشناسان حقوقی، از آنجائیکه مرد بلژیکی قبل از آخر مدت قراردادش با فدراسیون ایران مبادرت به عقد قرارداد جدیدی کرده است، نزدیک به ۱۳ ماه از میزان غرامت درخواستی ویلموتس کسر خواهد شد.
این مبحث علاوه بر این که صدور مجدد رای پرونده شکایت فدراسیون ایران از ویلموتس را به تعویق می اندازد، فدراسیون فوتبال را به کاهش غرامت درخواستی امیدوار می کند. باید دید در نهایت سرنوشت یکی از پیچیده ترین و سنگین ترین پرونده های مالی ایران در CAS به کجا خواهد رسید.


منبع:

1400/08/29
20:35:29
5.0 / 5
71
تگهای خبر: باشگاه , تیم , تیم ملی , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان