رازگشایی جنجالی از علل واقعی حذف استقلال و پرسپولیس!

رازگشایی جنجالی از علل واقعی حذف استقلال و پرسپولیس! سعید عباسی رئیس و عضو کمیته بدوی صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال درباره حذف پرسپولیس و استقلال توضیحاتی داد.به گزارش فیفا1 به نقل از خبر آنلاین؛ کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال تصمیم به حضور مشروط استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ آسیا گرفت اما کنفدراسیون فوتبال آسیا نه تنها چنین درخواستی را نپذیرفت بلکه از اعطای مجوز به باشگاه گل گهر سیرجان هم امتناع کرد. AFC در حالی مخالفت خود با عرضه مجوز حرفه ای به سرخابی های فوتبال ایران گرفت که روند بررسی مدارک این باشگاه ها نشان داده است همه چیز بر مبنای سوابق سالهای گذشته آنها سنجیده شده است.
سعید عباسی رئیس و عضو کمیته بدوی صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال در گفتگو با خبرآنلاین درباره صحبت هایی که پس از حذف پرسپولیس و استقلال از آسیا صورت گرفته و صدری کمیته بدوی را مقصر اعلام نموده است اظهار داشت: من همه صحبت ها را از روز گذشته شنیدم و سعی کردیم سکوت نماییم. مشکل اصلی ما این است که بدون درنظرگرفتن قوانین و این که حرف دیگری را گوش نمی دهد. آقای صدری کمی بی تقوایی کرد؛ شاید از جهتی حق دارد چون که هوادار او را تحت فشار قرار می دهد. آنها برای فرار کردن از ماجرا مجبور هستند مبحث را گردن کسی بیندازند.
او افزود: ما کالایی را خارج از ایران می خریم و شرکت بازرسی می کند و برپایه چک فهرست ها می گوید این کالا این مشخصات را دارد یا نه. ما در معیارهایمان برای باشگاه ها هم این کارها را انجام می دهیم. ما هم یک چک فهرست داریم و برپایه آن کمیته بدوی باشگاه ها را بررسی می کند.
او درباره این که گفته می شود فدراسیون مقصر این اتفاقات است اظهار داشت: ما هرچه مصاحبه نمی نماییم و دندان به جگر می گذاریم فایده ندارد. اصلا فدراسیون کاره ای نیست و نقش حمایتی دارد؛ مثلاً اگر کار جایی کند لابی می کند. این که گردن ما می اندازیم باید بگویم که این مورد مستقیما به باشگاه مربوط است و به هیچ کسی دیگری ربط ندارد.
عباسی با اشاره به اینکه استقلال و پرسپولیس برای لیگ قهرمانان آسیا مجبور به گرفتن صدور مجوز حرفه ای بودند اظهار داشت: سرخابی ها اگر قرار نبود به جام باشگاه های آسیا بروند، می توانستند مجوز حرفه ای نگیرند. پس شرط حضور در آسیا داشتن مجوز حرفه ای است و گرنه باید مجوز ملی (یک رده پایین تر) بگیرد. این مورد هیچ مشکلی هم ایجاد نمی کند و من چند سال در تراکتور این کار را انجام دادم.
او با اشاره به اینکه صدری اصلا در جریان ماجرای حرفه ای سازی نیست، اظهار داشت: ما همیشه به AFC دروغ گفتیم و آنها هم می دانند و درحال مماشات هستند. دلیل آن هم هواداران زیاد ایران است که یک برگ برنده برای AFC مقابل فیفا است و به همین خاطر با ما کنار می آیند. این اتفاق یک مصیبت برای باشگاه است که آقای صدری گردن ما و دیگران می اندازد. او اصلا در جریان ای مسائل نیست. من حاضرم در جلسه ای با دوستان باشم و معیارها را جلوی این مدیران عامل بگذاریم. بگوییم خودتان توضیح بدهید؛ اصلا در باغ نیستند!
بیشتر بخوانید: نماینده سوریه در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا! دغدغه شیرین برای فرهاد مجیدی بشنوید ضرر مردم از حذف پرسپولیس و استقلال از لیگ قهرمانان آسیا
او در پاسخ به این سؤال که آیا پرسپولیس تا ۳۰ اکتبر ترازنامه مالی خویش را بارگذاری و طلب کالدرون را پرداخت کرده بود اظهار داشت: باز هم می گویم که ما مسائل را از دید خودمان می گوییم و روی آن پافشاری می نماییم و به نظر دیگران کاری نداریم. وقتی پنجره بارگذاری بسته شد هیچ باشگاهی دیگر نمی تواند مدرک جدید را بارگذاری کند. وقتی کمیته بدوی باشگاه ها را رد شدندهیچ مدرک جدیدی قابل بارگذاری نیست. ما اصلا دو مدیرعامل را پیش از صدور رای ندیدیم. این مورد هم که صدری می گوید کمیته بدوی به ما نامه زده اصلا درست نیست و ما اجازه این کار را نداشتیم و مسئول نیستیم.
عباسی درباره این که کمیته بدوی کمکی برای برون رفت دو باشگاه از خطر حذف انجام داد یا خیر اظهار داشت: پیش از صدور رای جهت کمک به باشگاه ها تمام نمایندگانشان را خواستیم. آقای صدری آن روز کجا بودند؟ می گفتند او کرونا گرفته و تلفنی صحبت می کردند. اصلا آنها مدارک قابل بارگذاری هم نداشتند در حالیکه صدری دائم می گوید ما ۹۸ درصد تاییدیه گرفتیم! اصلا بارگذاری هم تاییدیه هم ندارد؛ مردم یک سری مسائل را نمی دانند و این افراد روی یک سری مسائل اشتباه تاکید می کنند. وقتی حسابرسی نشدند، مالکیت ندارند چه مدارکی بارگذاری کردند؟!
او در ادامه صحبت های خود اظهار داشت: کمیته صدور مجوز ۵ معیار اساسی دارد و کل این معیار صد گرید A دارد و اگر ۹۹ تای آن صورت گیرد به خاطر همان یک گرید رد می شوند. چینی ها به خاطر همین مبحث رد شدند. مگر AFC عاشق چشم و ابروی ماست که بگوید شما شرکت کنید؟ در این سال ها ما اصلا نمی توانستیم مجوز بگیریم. شرایط باشگاه فولاد با آن چه که بارگذاری کرده بود مغایرت داشت و ما تا لحظه آخر رد کرده بودیم. اما متوجه شدیم که در بارگذاری اشتباه کرده بودیم و همه چیز درست بود. باز هم تاکید می کنم که کمیته بدوی به AFC رای خویش را اعلام و آنها بررسی می کنند و به باشگاه ها اعلام می شود.
عباسی در پاسخ به این سؤال که گفته می شود اگر کمیته بدوی باشگاه ها را رد نمی کرد، AFC هم این تیم ها را حذف نمی کرد؛ اظهار داشت: اصلا ربطی ندارد. ۱۳ صفحه چک فهرست به ما دادند و ما تعهد دادیم که راست می گوییم و نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا هستیم. آنها خودشان هم ریز مسائل را درآوردند تا فردا پرسپولیس نیاید بگوید ما خیلی گل هستیم و ۹۸ درصد تایید شدیم! باز هم برای من سوال است که وقتی باشگاهی حسابرسی نشده چه چیزی بارگذاری کردند؟ آقای صدری شما چه چیزی را بارگذاری کردید؟ استقلال هم دقیقا همین مشکلات را داشت به جز بحث بدهی هایش که در آن زمان آنها پرونده باز نداشتند.
۲۵۶ ۲۵۱


منبع:

1400/10/19
20:19:36
5.0 / 5
154
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان