مدیر كل اداره آموزش و پرورش استان:

لازمه ی نهادینه کردن مسائل تربیتی فضای پر نشاط است

لازمه ی نهادینه کردن مسائل تربیتی فضای پر نشاط است به گزارش فیفا1 قم مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان اظهار داشت: دغدغه همه ما آموزش همراه با تربیت بوده و دانش آموز نیاز به نشاط دارد و در فضای با نشاط است که می توانیم مسائل تربیتی را به دانش آموزان بیاموزیم و آنها را نهادینه نماییم.در آیین افتتاحیه مجتمع فرهنگی تربیتی سینما تربیت قم که امروز با حضور اصحاب رسانه انجام شد حمیدرضا شیخ الاسلام مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان ضمن تشکر از اصحاب رسانه برای پیگیری ها و در حقیقت ایجاد دغدغه درباب بازسازی سینما تربیت، اظهار داشت: در سه سال قبل برای زیباسازی نمای جلوی درب سینما از طراحان در حوزه معماری دعوت کردیم امّا تامین اعتبار پروژه منجر به وقفه ای کوتاه شد البته بمحض تامین اعتبار در بازده زمانی کمتر از شش ماه ۱۰۰ متر نمای بیرونی سینما تربیت با ارتفاعی نزدیک به ۵ متر بطوریکه با بافت شهر و معماری ایرانی- اسلامی همخوانی داشته باشد انجام شد.

شیخ الاسلام با اشاره به اینکه از شیوع بیماری کرونا بعنوان یک فرصت استفاده کردیم، اظهار نمود: فضای داخلی سینما نیاز به بازسازی داشت و در این خصوص برآورد اعتبار صورت گرفت و با پیگیری ها و مساعدت اداره ارشاد در طول بیش از ۲۰ ماه تعطیلی از ماه گذشته فضای سینما تربیت برای ارائه خدمت به دانش آموزان فرهنگیان و همه مردم استان آماده شد.

وی با اشاره به این که لزوم توسعه در هر زمینه ای فراهم کردن زیرساخت ها بوده و توسعه با کلام محض امکانپذیر نیست، تصریح کرد: برای پیگیری مسائل تربیتی دانش آموزان حتما باید به دنبال زیرساخت ها بود پس باتوجه به شناخت و اطلاعات ۲۸ ساله خدمت در آموزش و پرورش و نظر سنجی ها از بزرگان تعلیم و تربیت و برگزاری نشست ها و جلسات تخصصی کوشیدیم زیر ساخت های آموزشی را فراهم نماییم.

شیخ الاسلام خانه معلم، باشگاه فرهنگیان، ساخت اردوگاه ۱۵ خرداد و ساخت میدان و چندین هزار متر سنگ فرش در ملاصدرا، ارائه خدمات به دانش آموزان و معلمان، راه اندازی زورخانه دانش آموزی و چهار استخر و زائر سرای مشهد ویژه فرهنگیان را همچون توفیقاتی دانست که انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه از سال ۹۲ دویست و دو هزار دانش آموز در استان داشتیم که امروز این رقم به بالای دویست و هشتاد هزار دانش آموز رسیده است، اضافه کرد: دغدغه همه ما آموزش همراه با تربیت بوده و دانش آموز نیاز به نشاط دارد و در فضای با نشاط است که می توانیم مسائل تربیتی را به دانش آموزان بیاموزیم و آنها را نهادینه نماییم.

شیخ الاسلام با تاکید بر اهمیت روش تربیتی اختیاری اشاره کرد: درباب تربیت اختیاری شرایط محیطی بسیار اهمیت دارد و باید تربیت به شکلی باشد که بازخورد آن در جامعه دیده شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با تاکید بر این که اصحاب رسانه گره گشای کارهای مدیریتی و تربیتی هستند، تصریح کرد: خبرنگار و رسانه باید دغدغه تربیت و رفع مشکلات جامعه را داشته باشد.

وی با اشاره به این که اردوگاه ۱۵ خرداد مجموعه ای از پیست دوچرخه سواری، زمین چمن، سالن سرپوشیده برای دانش آموزان است، اظهار داشت: فاز اول پروژه با جذب اعتبارات در حال انجام می باشد و اهتمام داریم که این اردوگاه را به یک کانون بزرگ تربیتی تبدیل نماییم چونکه آموزش مسائل تربیتی به ویژه در سنین کودکی و نوجوانی باید توأم با نشاط باشد.

شیخ الاسلام افزود: تربیت یعنی شناخت ارزش ها به شکلی که بتوانیم فراگیر را به سمت ارزش ها بکشانیم پس امروز نوع ارتباط ما با دانش آموزان باید تعاملی باشد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۴۰ هزار دانش آموز اتباع در استان حضور دارند که تعدادی از نظر مالی گرفتار مشکل هستند، اضافه کرد: در دوران کرونا بیش از ۵ میلیارد تومان گوشی همراه و تبلت توسط خیرین در اختیار دانش آموزان بی بضاعت استان قرار گرفت بااینکه نتوانستیم کل استان را پوشش دهیم اما همین مورد موجب شد در برنامه شاد دانش آموزان استان رتبه اول را داشته باشند.

شیخ الاسلام با تاکید بر اهمیت فراهم سازی زیرساخت ها اظهار داشت: با شیوع بیماری کرونا بیش از ۴۰۰ میلیون تومان سرورهای اداره کل آموزش را تقویت کردیم البته امروز در کنار زیرساخت هایی چون فضای آموزشی و امکانات نیازمند ارائه ایده در عرصه تعلیم و تربیت هستیم.

لازم به ذکر است سینما تربیت با افزایش ظرفیت، هم اکنون با ۳۵۰ صندلی و با اعتباری بیش از ۱۱میلیارد ریال آماده ارائه خدمات به مردم است.

منبع:

1400/10/21
16:02:27
5.0 / 5
109
تگهای خبر: آموزش , باشگاه , تیم , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان