مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال:

کانادا باید 600 هزار دلار غرامت بدهد

کانادا باید 600 هزار دلار غرامت بدهد مسئول کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال ایران می گوید در قرارداد بازی تدارکاتی با کانادا مبلغی بعنوان خسارت فسخ تعیین نشده است اما کانادا باید حداقل ۴۰۰ هزار دلار به ایران بپردازد.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران با کانادا در حالی از جانب کانادا لغو شد که گفته می شود در قرارداد پرداخت غرامت از جانب لغو کننده بازی دیده شده است.
رئیس فدراسیون فوتبال کانادا در تازه ترین مصاحبه خود ادعا نمود که قرارداد با ایران محرمانه است و نمی توان بندهای آنرا منتشر نمود اما تابحال پولی به ایران پرداخت نشده است.
صفی الله فغانپور مسئول کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال در مورد جزئیات قرارداد بازی ایران با کانادا اظهار داشت: بحث پرداخت خسارت در صورت لغو مسابقه دیده شده است اما مبلغی تعیین نشده. از آنجائیکه قرار بود کانادا برای این بازی ۴۰۰ هزار دلار به ایران بدهد، پس باید حداقل ۴۰۰ هزار دلار بعنوان غرامت پرداخت کند. همینطور مبلغ ۲۰۰ هزار دلار برای سفر به کانادا در نظر گرفته شده بود که در مجموع می شود ۶۰۰ هزار دلار.
فغانپور درباره این که این مبلغ برای کانادا پولی به حساب نمی آید و ارزش تیم ملی کشورمان برای سفر به این کشور نادیده گرفته شده بود، خاطرنشان کرد: ارزش ندارد ولی قرارداد تنظیم شد. ما در همه بازی های تدارکاتی مجبور بودیم پول بدهیم ولی اینجا حداقل مبلغ درآمدزایی را در نظر گرفتند.
«آیا باتوجه به این که قرارداد بازی ایران - کانادا فسخ شده است، میتوان بندهای در ارتباط با این قرارداد محرمانه را افشا کرد؟» مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال برنامه «ورزشگاه» اظهار داشت: بله؛ منافاتی ندارد چون مسابقه لغو شده است.
فغانپور همینطور تصریح کرد که قرارداد بازی با کانادا را زمانی به او ارجاع داده بودند که این قرارداد بسته شده بود و فقط نظر حقوقی اش را خواسته بودند. وی اظهار داشت: به من گفتند نظر حقوقی ات را درباره قرارداده بده و کاری به مسائل مالی نداشته باش.
مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال از مدیران این فدراسیون هم انتقاد نمود و اضافه کرد: من نامه مکتوب نوشتم که در فدراسیون هستم تا به شما کمک کنم تا جلوی قاضی نباشید. اگر با من مشورت کنند مشکلاتشان حل می شود. بارها گفته ام که برای دریافت حقوق و یا داشتن شغل به فدراسیون نیامده ام. آدمی هستم که کارم را بلدم و ادعا دارم و نمی گذارم کار به بن بست بکشد.
خبرگزاری مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


منبع:

1401/03/07
09:08:55
5.0 / 5
427
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , سابقه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان