۲۰ جابجایی در ۳۰ هفته؛

فاجعه تغییر در برنامه ریزی سازمان لیگ

فاجعه تغییر در برنامه ریزی سازمان لیگ بیست و یکمین دوره رقابتهای فوتبال لیگ برتر یکی از ضعیف ترین و بی برنامه ترین لیگ هایی بود که برگزار شد و در ۲۰ هفته از ۳۰ هفته شاهد تغییر زمان یا مکان برگزاری مسابقات بودیم!به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، رقابت های بیست و یکمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران در حالی با قهرمانی استقلال و سقوط دو تیم شهر خودرو مشهد و فجر شهید سپاسی شیراز همراه بود که تعداد بازی های یک فصل تیم های حاضر در این دوره مسابقات پس از اتمام مسابقات کامل شد!
شروع در خزان آخر در بهار
بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال با عنایت به ادامه روند شیوع کرونا از ۲۷ مهرماه ۱۴۰۰ آغاز و دوازدهم خردادماه ۱۴۰۱ در حالی تقویم فوتبالی خویش را طی کرد که لغو برخی دیدارهای هفته پایانی سبب شد تا مقابل اسم برخی از تیم ها عدد ۲۹ جای ۳۰ قرار بگیرد.
هیچ کس از هیچ چیز خبر ندارد
لغو برخی دیدارهای هفته سی ام لیگ برتر فوتبال در حالی رقم خورد که سازمان لیگ فوتبال نبود زیرساخت کافی در بعضی ورزشگاه ها را علت عدم برگزاری مسابقات دانست. به صورت مثال دیدار تیم های تراکتور و نساجی مازندران با وجود حضور هر دو تیم در زمین مسابقه ناگهان لغو شد تا هیچکس از سرنوشت برگزاری این دیدار خبری نداشته باشد.

تغییرات متوالی بدون هماهنگی قبلی
گذشت بیست دوره از بازی های لیگ برتر سبب نشد تا حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ به همراه مسؤلان اجرایی مسابقات بتوانند از میزان تصمیمات ناگهانی خود بکاهند. بازی های فصل گذشته لیگ برتر در حالی جریان پیدا کرد که بیشتر از ۲۰ هفته با تغییرات زمانی بازی ها همراه بود. در واقع دو سوم بازی های فصل جاری لیگ برتر شامل تغییرات زمانی و مکانی شده است که در نوع خود مثال زدنی است.
صد و یک حکایت برای تماشاگر
نیم فصل دوم بازی های لیگ برتر با تصمیمات متوالی درباره بودن یا نبودن تماشاگران همراه بوده است. شیوع جهانی ویروس کرونا سبب شد تا تصمیم گیری در مورد حضور تماشاگران علاوه بر نظر شورای تأمین استان محل برگزاری بازی به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا هم وابسته شود اما باز هم سازمان لیگ در این حوزه کاملاً منفعل بود تا جایی که بعضی بازی ها نظیر پرسپولیس و سپاهان در گل گهر سیرجان با وجود اعلام قبلی در خصوص حضور تماشاگر ناگهان بدون حضور آنها برگزار گردید.
قانون های عجیب و خلق الساعه درباره حضور تماشاگران در ورزشگاه ها به جایی کشید که فجر شهید سپاسی طبق قرعه سازمان لیگ باید میزبانی پرسپولیس را در هفته پایانی بر عهده می گرفت اما این تیم با عنایت به نداشتن زمین مسابقه در ورزشگاه آزادی تهران به میدان رفت اما تصمیم گرفت این بازی بدون حضور تماشاگر برگزار گردد.

معلق در اعلام نتیجه
سازمان لیگ فوتبال درباره لغو برگزاری بازی های هفته سی ام هنوز اطلاع رسانی نکرده است. آنها تیم میزبان را مسئول تأمین محل برگزاری مسابقه دانسته اند اما در اعلام های قبلی خود همان ورزشگاه را برای برگزاری بازی معرفی کرده بودند اما در روز مسابقه همان جا را هم قبول نداشتند.
کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هم همچنان هیچ تصمیمی درباره این بازی ها همچون دیدار نیمه تمام پرسپولیس و تراکتور تبریز به علت پرتاب سنگ و اشیا از جانب تماشاگران نگرفته است. نگرفته است و رای انضباطی دیدار پرسپولیس و تراکتور را هم پس از آخر مسابقات اعلام نمود.
۲۰ سال بیهوده
قطعاً هنگام برگزاری بیست و یکمین دوره مسابقات لیگ برتر انتظار می رفت میزان اشتباهات در تهیه برنامه رقابت های لیگ برتر به حداقل برسد اما مسؤلان مربوطه هر سال به فهرست پر طمطراق بهانه های خود برای هرگونه ابهام در برگزاری مسابقات افزودند.
سازمان لیگ فوتبال بعنوان متولی فوتبال باشگاهی کشور نه تنها هیچ کمکی به برگزاری هرچه بهتر بازی های لیگ نکرده است بلکه در داخل خود همچنان دارای ابهامات مالی، تبلیغاتی و تجاری است تا ۲۰ سال قبل لیگ برتر هیچ حاصلی برای بهبود روند فعلی نداشته باشد.


منبع:

1401/03/18
11:15:42
5.0 / 5
200
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان