بازهم دردسر حقوقی یك قرارداد؛

مسیر اشتباهی که مدیران پرسپولیس رفته اند

مسیر اشتباهی که مدیران پرسپولیس رفته اند باشگاه پرسپولیس بار دیگر با مشکل تکراری چند فصل گذشته خود برای تامین منابع مالی روبرو شده و مدیرعامل فعلی این باشگاه ناچار است راهی را برود که قبل از این مدیران قبلی رفته اند.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در نقل و انتقالات تابستانی با مشکلی روبرو شده که همتایان قبلی خود در این باشگاه آنرا به وجود آورده و با همان نیز دست و پنجه نرم کردند!
«کارگزار برند باشگاه پرسپولیس» تبدیل به کلید واژه در ایجاد مشکلات مالی برای سرخپوشان شده است.
محمدحسن انصاریفرد که در دوران مدیرعاملی خود عجیب ترین قراردادها را با اشخاص حقیقی و حقوقی امضا کرد موجب شد تا سرخ ها هرگونه تبلیغ روی پیراهن خودرا به یک شرکت بسپارند که حدود ۲۰ درصد از این قراردادها در اختیار آنها قرار می گرفت.
قراردادی پر سر و صدا که بعد از رفتن انصاریفرد مورد بحث فراوان از طرف هیأت مدیره باشگاه نیز قرار گرفت تا در نهایت آنها نیز با وجود تنش های فراوان داخلی راضی به ادامه همکاری با تعیین کف دریافتی از کارگزار شوند.

این روند تا اختتام بیستمین دوره ادامه داشت تا این که دو طرف تصمیم به فسخ قرارداد گرفته و مجید صدری رییس هیأت مدیره و سرپرست باشگاه که بعد از جعفر سمیعی روی کار آمد به فکر پیاده کردن همین طرح با یک شرکت جدید شود.
صدری اواسط بازی های دور رفت رقابت های لیگ برتر خبر از انعقاد قرارداد ۶۶۰ میلیارد تومانی با کارگزار جدید باشگاه داد که ۳۰۰ میلیارد از آن منوط به گرفتن مجوز حق پخش از صدا و سیما بود اما به علت عدم تحقق این آرزوی دیرین چندین ساله خبری از آن نبود.
کارگزار فصل گذشته پرسپولیس نیز با بهانه این که بخش اصلی پیراهن تا نیم فصل پیش فروش به یک بانک شده بود از پرداخت ۲۲۰ میلیارد تومان بابت آن خودداری کرد تا سهم پرسپولیس از تمام بندهای مالی قرارداد فقط ۹۴ میلیارد تومان باشد.

مجید صدری که در ایام پایانی حضورش در سرپرستی باشگاه پرسپولیس مدعی شده بود در هر زمان برای هرگونه قراردادی که امضا نموده است پاسخگو خواهد بود حاضر به گفتگو با خبرنگار مهر، در این خصوص نشد.
رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس جلسات مختلفی را برای فسخ قرارداد با کارگزار آغاز نموده است تا ضمن دریافت باقیمانده طلب این باشگاه بتواند قرارداد با آنها را فسخ کند اما این شرکت هنوز حاضر به امضای تفاهم نامه اختتام همکاری با شرایط درخواستی درویش نشده است تا پرسپولیس بار دیگر با موضوعی تکراری دست و پنجه نرم کند.
درویش هیچ علاقه ای به ادامه همکاری با این شرکت حقوقی ندارد اما با وجود عدم دریافت بخش قابل توجهی از طلب های پرسپولیس نمی تواند قرارداد فصل گذشته را یکطرفه فسخ کند.
باشگاه پرسپولیس که با ترک تشریفات قانونی مربوط به انتخاب کارگزار برند در فصل گذشته توانست شرکتی را انتخاب نماید حالا در چاهی افتاده است که چاله های قبلی در آن نادیده است. باید دید درویش چه راهکاری برای حل این معضل در امتداد برطرف نمودن مشکلات مالی سرخپوشان در نظر گرفته است.
خبرگزاری مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

1401/03/22
10:02:03
5.0 / 5
648
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان