اظهارات عجیب و تاریخی طالقانی؛

از حجب و حیای ویلموتس تا بهترین فدراسیون فوتبال تاریخ!

از حجب و حیای ویلموتس تا بهترین فدراسیون فوتبال تاریخ! فیفا1: رییس هیات فوتبال خوزستان در شرایطی از مسئولیتش کنار رفت که مصاحبه های عجیبی از او به یادگار مانده است.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، عبدالکاظم طالقانی در طول دوران حضور خودش خصوصا در دوره ریاست تاج و سرپرستی بهاروند به یکی از مسؤلان فوتبالی برای انتشار مصاحبه های خاص و البته حمایتی خصوصا در تقابل با منتقدان تبدیل گشته بود، گفت و گوهایی که گاهی از محتوای آنها هم اطلاع زیادی نداشت و فدراسیون مطالب و محتوای مورد نظرش را منتشر می کرد. این مصاحبه ها البته در فضای مجازی موجود است و طبیعتا به نام طالقانی ثبت شده و به یادگار باقی مانده که مرور برخی از آنها خالی از لطف نیست.
کارلوس کی روش در دوران مربیگری در تیم ملی طبیعتا پیشنهادهایی از کشورهای مختلف دریافت می کرد. بر خلاف این دوره که تاج به حامی اصلی کی روش مبدل شده و وعده بازگشت او را برای جلب توجه حامیانش داده بود در آن مقطع و پیش از جام ملت های ۲۰۱۹ با عنایت به مصاحبه های کی روش ضد رئیس وقت فدراسیون طالقانی هم چهره مورد نظر فدراسیون وقت برای اظهار نظر ضد کی روش بود. در همین راستا مصاحبه هایی از قول وی منتشر می شد که مرور آنها جالب توجه است.
به طور مثال طالقانی در مورد پیشنهادات کی روش اظهار داشته بود: این حرف ها، فیلم کی روش است، باور نکنید! اما کی روش پس از جام ملت ها و جدایی از تیم ملی راهی کلمبیا شد تا نشان بدهد پیشنهادات واقعی دریافت کرده است.
طالقانی همینطور گفته بود مربی بعدی تیم ملی از کی روش بزرگ تر است: «به طور حتم شخصی که هدایت تیم ملی را بر عهده خواهد گرفت توانمندی های فنی زیادی دارد و حتی می توانم بگویم شاید از کارلوس کی روش بزرگ تر باشد.»
وی همینطور در مصاحبه دیگری عنوان کرد: «ویلموتس به وزیر وقت ارائه شد و تاج هم در مورد او تحقیق کرد و بعد هم که مشخص شد جزو ۹ سرمربی برتر جهان و حتی از کی روش هم بالاتر است، با او قرارداد بسته شد اما متاسفانه نتوانست موفق باشد. نسل طلایی فوتبال بلژیک را این مربی پروش داده و کارنامه او قابل قبول است و شاید در بعضی موارد بهتر از کارلوس کی روش باشد. البته ما در جریان ریز انتخاب ویلموتس نبودیم اما وزیر وقت در جریان بود و انتخاب این مربی توسط هر دو نفر تاج و وزیر وقت صورت گرفت و آن زمان حتی کمیته فنی هم ویلموتس را تایید کرده بود.»
این اظهارات در حالی عنوان شد که کمیته فنی به هیچ وجه از انتخاب ویلموتس آگاه نبود و این مورد بارها از طرف اعضای این کمیته اعلام گردید.
حامی همیشگی تاج و بهاروند همچون رئیس وقت فدراسیون سخنرانی های زیادی در مدح و ثنای نجابت و حیای ویلموتس کرده بود البته چند سال پیش از آنکه بگوید ویلموتس و همسرش مفت خور هستند: «ویلموتس مطالباتش را می خواهد و فدراسیون هم موظف است طلب وی را بدهد. این که ویلموتس چیزی نمی گوید، نشانه حجب و حیای او است و تفاوت این مربی با مربیانی که نمی توانند اعصاب خودشان را کنترل کنند این گونه مواقع مشخص می شود.
ویلموتس صبر و حوصله زیادی دارد و فداسیون هم تلاش کرده تا آنجایی که می شود با وی صحبت کند و او را قانع کند که مطالباتش حتما پرداخت می شود. این هنر تاج است که ویلموتس را حفظ نموده و اجازه نداده او ذهنش را درگیر این مسائل کند.»
طالقانی البته مثل تاج و سایر مقصران این پرونده موضوعات غیر واقعی زیادی را در این خصوص مطرح می کرد و در مورد ماجرای ویلموتس اظهار داشته بود: «خود تاج بهتر می تواند درباره نحوه قرارداد با ویلموتس صحبت کند و هر آن چه در برنامه های تلویزیونی در مورد قرارداد او گفته می شود غرض ورزی است. آن زمان سه ماه به ویلموتس حقوق داده نشد و او هم از همین طریق از فدراسیون ایران شکایت نمود. البته باآنکه همسر ویلموتس یک فرد مفت خور است اما واقعا ویلموتس قصد کار کردن داشت و درست نیست برای این انتخاب تاج را زیر سوال ببرند، آن هم در صورتیکه فدراسیون تاج موفق ترین فدراسیون بود.»
حالا همین مصاحبه متناقض را میتوان مقایسه کرد با چند ماه قبل تر، زمانی که طالقانی گفته بود حقوق ویلموتس را تا یک سال دیگر هم داده ایم اما بعد از جدایی او ادعا نمود عدم پرداخت سه ماه از حقوق باعث این اتفاق شده است: «ویلموتس اگر استعفا بدهد باید تمام پول را به ما برگرداند. انجام کارهای بزرگ همیشه سختی و آسانی خویش را دارد و نمی توان ناامید شد. ویلموتس پروازی نیست. او مقرر است با خانواده به ایران بیاید و کارش را انجام دهد. ما مشکل پرداختی به ویلموتس نداریم و تا سال آینده پولش را پرداخت کرده ایم.»
او همینطور اظهار داشته بود: «طبق قراردادی که فدراسیون فوتبال با «مارک ویلموتس» منعقد کرده است در صورتیکه با این مربی بلژیکی فسخ قرارداد شود ضرری نخواهیم کرد.»
و البته مقصود از ضرر به صورت دقیق معلوم نیست که آیا ۵/۵ میلیون یورو پرداخت نقدی به همراه واگذاری کامل ساختمان فدراسیون فوتبال که ارزش فعلی آن بیشتر از یکصد میلیارد تومان برآورد می شود همینطور حدود ۵۰۰ هزار یورو قرارداد دستیار ویلموتس و ۳۲ میلیارد تومان بدهی مالیاتی فدراسیون ناشی از قرارداد مربی بلژیکی ضرر به حساب می آید یا از نظر آقای طالقانی این گونه مبالغ ضرری به حساب نمی آید؟
در نهایت به نظر می آید انتهای دوره حضور طالقانی در خوزستان ضربه بزرگی به مهدی تاج یکی از کاندیداهای انتخابات فدراسیون فوتبال به حساب می آید که به شکلی اصلی ترین حامی خودش در مجمع را از دست داده است.


منبع:

1401/05/13
13:43:24
5.0 / 5
557
تگهای خبر: برنامه , تیم , تیم ملی , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان