گفتگوی مفصل مهدی تاج:

برکناری اسکوچیچ برایم سخت بود

برکناری اسکوچیچ برایم سخت بود به گزارش فیفا1، رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه برکناری دراگان اسکوچیچ از هدایت تیم ملی ایران برایش سخت بوده است، اظهار داشت: موفقیت با کی روش هم تضمینی ندارد ولی باور داریم در راه درست هستیم.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، مهدی تاج رئیس جدید فدراسیون فوتبال امروز پنجشنبه در سالن اجتماعات کمپ تیم های ملی در یک نشست خبری شرکت کرد.
تاج که اخیراً با تصمیم هیات رئیسه فدراسیون فوتبال دراگان اسکوچیچ را از هدایت تیم ملی کنار گذاشت و کارلوس کی روش را جانشین او کرد، در این جلسه توضیحاتی را ارائه نمود.
دلایل متقن برای قاضی داشتیم
رئیس فدراسیون فوتبال در ابتدا با اشاره به پرونده هایی که او داشته است و صدور رای قرار منع تعقیب برای این پرونده ها، اظهار داشت: علل متقن برای قاضی داشتیم. قاضی حکم منع تعقیب داده و پرونده را مختومه کرده است. بازرسی اعتراض کرده و در شعب تجدیدنظر درحال بررسی است. پرونده ای در رابطه با فعالیت من و دوستانم در سازمان لیگ است. ۱۴ نفر هستیم همچون امیر عابدینی، علی کفاشیان و… این هم در بازپرسی رفته است که منع تعقیب داده و شرایط را عادی دانسته است ولی بازهم شکایت شده و رفته و برگشته است. ما متهم هستیم به اعمال نفوذ و این که منافع کشور را ندیده ایم. مثلا گفتند حیف و میل شده است چون تخفیف داده ایم به مجری تبلیغات محیطی. استدلال ما برای کمیته بدوی و بازرسی پذیرفته است. پرونده ها درحال رسیدگی است. اگر مثل قبل برائت دادند که هیچ وگرنه در شعب تجدیدنظر قابل رسیدگی است.
می گویند فساد ویلموتس نه پرونده ویلموتس
رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: پرونده سوم پرونده ویلموتس است که تحت عنوان «فساد ویلموتس» مطرح است. هیچکس نمی گوید پرونده ویلموتس. شما قوانین فوتبال را می دانید. اگر پول هر مربی را دو ماه ندهند می تواند فسخ و شکایت کند. برانکو، استراماچونی، کالدرون و خیلی های دیگر از این قانون استفاده کردند. همین هفته پنجم لیگ انگلیس است و سرمربی چلسی اخراج شد. تمام پولش را هم دادند و هیچکس دنبال فساد نیست. پرونده ویلموتس کاری است که من هم ریشه اش را می دانم و شما هم می دانید.
فقط حکم پرونده ویلموتس شکست
تاج اشاره کرد: در برخی از بخش های تلویزیون هزار بار به این مساله پرداخته شد. در ذهن مردم رفته است که فسادی پشت اینست. ۲ میلیون یورو پول از شرکت شستا با مجوز معاون اول رئیس جمهور و شورای امنیت داخل کشور گرفته شده است. این ۲ میلیون یورو دیر پرداخت شده و ویلموتس یکطرفه قرارداد را فسخ کرد. هر مربی فسخ کرده، پولش را کامل گرفته است. تنها پرونده ای که حکمش شکسته شده، ویلموتس است که ۶ میلیون یورو جریمه شده بودیم و به ۳ میلیون یورو تبدیل گشته است.
یک میلیارد هم بیشتر به شستا داده ایم
رئیس فدراسیون فوتبال با اعلان اینکه قیمت دلار در آن زمان ۱۲ هزار تومان بوده است و فدراسیون ۲ میلیون یورو از شستا گرفته است که می شود حدود ۲۴ میلیارد تومان، اظهار داشت: فدراسیون در همان دوره ۲۵ میلیارد تومان به شستا پول داد و یک میلیارد هم بیشتر از آن عدد و رقم. ولی چون پیش از آن شکایت کرده و فدراسیون در ۲۰ روز تجدیدنظر نکرده است، رای قطعی شده است و دو ساختمان (فدراسیون و پرسپولیس) در اختیار شستا است. نامه ای به قوه قضاییه ای نوشته ایم که همه پول را پرداخت کرده ایم. حتی یک میلیارد هم بیشتر پرداخت شده است.
۹۰۰ میلیون از فولاد مبارکه حقوق گرفتم
تاج اظهار داشت: بحث دیگری هم در رابطه با فولاد مبارکه مطرح گردیده است. یک نماینده محترمی گفته است رد پای ۹۱ هزار میلیارد تومانی یا دلاری در فولاد مبارکه. در کل آن پرونده چون بنده بازنشسته فولاد مبارکه بودم… وقتی قانون بازنشسته ها آمد من رئیس فدراسیون فوتبال بودم. وزیر ورزش درخواست اعاده کار به من داد تا در فدراسیون بمانم چون آن موقع مقدماتی جام جهانی و سپس جام ملت های آسیا بود. اعاده به کار شدم و سه سال حقوق بازنشستگی ام قطع شد و از فولاد حقوق گرفتم که برای سه سال شد ۹۰۰ میلیون یعنی ماهانه ۲۰ میلیون تومان. آن زمان ۲۲ میلیون می گرفتم و دو میلیون هم کم شد.
فقط نگفتند تاج قتل و آدم ربایی کرده است!
وی اشاره کرد: بابت سه سال ماهانه ۲۰ میلیون تومان حقوق گرفتم در صورتیکه بازنشستگی من قطع شده بود. اگر هرکسی پرونده دیگری از من دارد، منتشر کند. گلایه هایی هم دارم از کسانی که در هفته گذشته با یک کار سازمان یافته نوشتند مرکز اطلاع رسانی قوه قضاییه کل جرایم تاج را اعلام نمود در صورتیکه فقط در آن قتل و آدم ربایی نبود! راجع به همین سه پرونده است و چیز دیگری نیست. پیگیری کردم و مرکز اطلاع رسانی قوه قضاییه محبت کردند و گفتند چنین چیزی توسط قوه اعلام نشده و تکذیب کردند.
در قوه قضاییه برای ویلموتس هم پاسخگو خواهیم بود
رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: تنها نامه ای که از قوه قضاییه برای فدراسیون آمده، استعلام دبیر کل فدراسیون از دادستان تهران بود. دادستانی هم به درستی همین سه پرونده را شرح داده و گفته منع تعقیب خورده و به آن اعتراض شده است. راجع به کاندیداهای دیگر هم پرونده هایی مطرح گردیده است. البته پرونده ویلموتس هنوز رسیدگی نشده است ولی آمادگی کامل و وافی داریم. سه چهار بار هم رفته ایم و هر موقع بخواهند رسیدگی کنند، هستیم. فیفا گفته بود باید در ارکان فوتبالی رسیدگی بشود که یک مرتبه کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال و فیفا به آن رسیدگی کرده و منع تعقیب و برائت داده است. در قوه قضاییه هم حتما پاسخگو خواهیم بود.
آقای قاضی زاده! به تیم فوتبال خراسان رسیدگی کن
تاج در رابطه با حمله نمایندگان مجلس به او اشاره کرد: بنده به هیچ عنوان اجازه نمی دادم اسم کسی را بیاورم. اخلاق و ادب را رعایت می کنم. تا هم اکنون هم پاسخگویی نداشتم. دو سال سکوت کردم چون فکر می کردم باید مسیر خودش را برود. آقای قاضی زاده هاشمی چند بار نام بنده را برده و گفته فساد ویلموتس. قوه قضاییه با قاضی های معتبر است و توسط مجتهد اداره می شود. کاملاً مطیع این مجموعه هستم ولی نماینده ای که نباید دغدغه اش فقط فوتبال باشد، او صد یا دویست بار در رابطه با ویلموتس صحبت کرده است؛ آن هم هر موقع و هر مقداری که خودش بخواهد. اعتقادم اینست ایشان به جای قوه قضاییه تصمیم نگیرد و بگذارد قوه قضاییه نظر بدهد. ایشان اول به فوتبال حوزه انتخابی خودشان و تیم فوتبال خراسان برسد. همین هم اکنون تیمشان از لیگ برتر حذف شده و در لیگ یک هم شرایط سختی دارند.

بیش از حد دلواپس هستید؛ آیا راجع به حق پخش صحبت کردید؟
وی افزود: هم قاضی زاده هم آقای راستینه که نماینده شهر کرد هستند، به فوتبال استانهای خودشان بپردازند. هرچند اینها همه نمایندگان مجلس نیستند. نمایندگان حق دارند سوال کنند و ما هم موظف به پاسخگویی هستیم. هر موقع هر نماینده ای از ارکان فدراسیون سوال کرد، همه موظف می باشند بدون فوت وقت پاسخگو باشند؛ هم خودم هم تمام اعضای هیات رئیسه ولی یکی دو نفری که بیش از اندازه دلواپس فوتبال هستند، برایم سوال است که شما که جزو اعضای اصلی کمیته رسیدگی به سازمان صدا و سیما هستید، یک مرتبه راجع به حق پخش صحبت نکردید. یکبار گفتید هزاران میلیاردی که از فوتبال نمی آید کجاست.
بزرگترین بدهکار فوتبال مهم ترین طلبکار شده است!
رئیس فدراسیون فوتبال اشاره کرد: فوتبال مثل یک تاکسی شده است که مسافرانش مجانی سوار می شوند. این تاکسی تعطیل می شود. فوتبال یک روزی تعطیل خواهد شد. اساسا. نخستین جلسه من جلسه با مدیران باشگاه ها است. بزرگترین بدهکار فوتبال مهم ترین طلبکار فوتبال شده است. بزرگترین بدهکار فوتبال که میلیاردها تومان بابت فوتبال در آمد دارد، شده است مهم ترین طلبکار. در برنامه هایی که شما می بینید. یک انتخابات شب تعطیل می شود. یکدفعه می گویند دو کاندیدا تایید شده اند و یک نفر نشد. هر شب! با این روند نمی گردد فوتبال را مدیریت کرد. تهش یک مدیر و چند نماینده است. تصمیم است که می گویند باید این کار را بکنیم. به اعتبار رای بالای مجمع، هر کاری شد بنده رای نیاورم. هیچ توضیحی لازم نیست. ۵۱ رای آوردم. خیلی ها مجمع نیامدند. شب که خوابیدند، بامداد متوجه شدند انتخابات انجام می شود. ۵۱ رای آوردم و بالاتر از این می خواهید مجمع به آدم اعتماد کند؟ مجمع بالاترین رکن فوتبال است.
با فیفا طرحی را برای حق پخش کار کرده ام
وی اظهار داشت: امیدوارم حق پخش در مطالعات بیاید. برای حق پخش طرح هایی دارم. صداوسیما ایران توانایی پرداخت این پول را ندارد. برخی از باشگاه ها از دولت پول می گیرند؛ باشگاهی که ۲۰۰-۳۰۰ میلیارد تومان از دولت یا یک کارخانه می گیرد روا نیست بازهم از صداوسیما حق پخش بگیرد؛ سازمانی که گاهی حقوق کارمندانش هم عقب می افتد. در دو سال قبل طرحی را با فیفا کار کردم که صداوسیما بدون این که ریالی بودجه اش را به فوتبال اختصاص بدهد، به همه باشگاه ها پول می دهد. این طرح را یک روز رونمایی می کنم. در همه دنیا اجرا می شود.
دولت پول کارخانه ها را به صداوسیما بدهد
تاج اظهار داشت: به جای این که کارخانه ها به فوتبال پول بدهند و باشگاه ها منتظر سلایق مدیرانشان باشند، دولت پول هایی که به موسسات می دهد را از سازمان لیگ استعلام می کند؛ عین کاری که در فوتبال انگلیس به انجام می رسد. این پول ها را به صداوسیما می دهند. صداوسیما بعنوان حق پخش می دهد و درآمد در روز مسابقه برای حق پخش و دور زمین می شود برای باشگاه میزبان. فقط باشگاه میزبان و میهمان پولی نمی گیرد. با این پول امیدوار می شویم در خرم آباد و کرمانشاه هم تیم داشته باشیم نه جاهایی که فقط کارخانه دارند و از زمان جام تخت جمشید دارای تیم هستند. به جای دشمنی کردن، صداوسیما می تواند با فدراسیون جدید کار و برنامه ریزی کند تا با طرح مدون، سال ها بهره ببریم. مدل پیشرفت دنیا خیلی سخت نیست. فوتبال را دیگران اداره می کنند که سابقه شان بیشتر از ما است. می توانیم از آنها یاد بگیریم و به تمام قوانین کشور هم احترام بگذاریم.
برکناری اسکوچیچ برایم سخت بود
به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، مهدی تاج پس از آخر این بخش از صحبت هایش، سراغ تیم ملی ایران و شرایطی که بر آن حاکم شده است رفت.
او اظهار داشت: اسکوچیچ مربی بسیار محترم و بسیار معتدل است. خدا را شاهد می گیرم حذف اسکوچیچ برایم خیلی سخت بود. او مربی بسیار آرام و زحمتکشی است و در سخت ترین شرایط، تیم ملی را به جام جهانی برد.
تاج در این هنگام از خبرنگاران خواست به افتخار اسکوچیچ، برای این مربی دست بزنند!
با کی روش هم تضمینی نیست اما باور داریم در راه درست هستیم
رئیس فدراسیون فوتبال سپس افزود: دیدم که شرایط تیم ملی، بازیکنان و شرایطی که به دلایلی نمی خواهم مشکلات بازگو بشود، اردوهایی که گذاشته شد، به این نتیجه رسیدیم اگر هم اکنون -سرمربی تیم ملی را- تعویض نماییم به نفع کشور است. دیدم گفته اند که چه کسی نتایج کی روش را در تیم ملی تضمین می نماید. من خودم هم نمی توانم. هیچکس در دنیا نمی تواند ضمانت کند با کی روش حتما نتایج بهتری می گیرد ولی سابقه کی روش در تیم ملی ما و نتایجی که قبلاً گرفته شده ما را بر این باور می کند که مسیر را درست می رویم. به هر جهت برای من ساده تر این بود اسکوچیچ بماند. مسئولیتی را هم بر عهده نمی گرفتم و مثل خیلی ها می گفتم این مربی را من نگذاشته ام. این ریسک را کردم فقط به خاطر کشور و سرزمین عزیزمان! می دانم یک عده از عزیزان، پیشکسوتان و بزرگان بهر دلیلی با آمدن من یا کی روش مخالف هستند. به احترام تیم ملی و پرچم عزیز، از تیم ملی حمایت کنند. از شرایط موجود حمایت کنند.
زمان احمدی نژاد اتومبیل نگرفتم، زمان روحانی سکه
تاج با اعلان اینکه تیم ملی ایران جزو ۳۲ کشور جام جهانی است و همه باید دست به دست هم بدهیم تا پیش برویم، اظهار داشت: این به نفع کشور است. سوابق کی روش را می دانید. دو دوره با کی روش به جام جهانی رفتیم. در هر دو دوره در فدراسیون فوتبال بودم. اینها که می گویند دنبال سو استفاده هستم؛ باید بگویم بنده در زمان احمدی نژاد اتومبیل نگرفتم. زمانی که رئیس فدراسیون فوتبال بودم، آقای روحانی و وزیر سکه دادند که اسم خودم در فهرست نیست.
مگر خودتان پرونده ندارید؟
وی اظهار داشت: یک ریال هم در این ۱۳ سال از فدراسیون حقوق و پاداش و رومیزی و زیرمیزی نگرفته ام. اگر هست منتشر کنید. این که یک نماینده بگوید فساد در فوتبال و پرونده، چه کسی در فوتبال پرونده ندارد؟ کسی که ۴۰ سال کار مدیریتی کرده و ۱۸ سال در فوتبال بوده، سه پرونده برایش خوب است! ۳۰ تا هم داشت، داشت. مگر خودتان پرونده ندارید؟ من که اطلاعاتم درست است.
تصمیم برای آوردن کی روش درست است
رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه اظهار داشت: باید همه رعایت نماییم. بزرگترین افتخارم این بود که مقام معظم رهبری در بازی های ما -جام جهانی روسیه- گفتند، به خاطر شادی مردم از تیم ملی تشکر می کنم. یعنی شادی مردم اینقدر از نظر ایشان اهمیت دارد. تلاشمان اینست این اتفاق بیافتد. این کار را به این خاطر کردیم. به خدا قسم برایم راحت بود کنار بنشینم و اتفاقی هم رخ ندهد تا تیم ملی جلو برود. ولی آدم دلش می سوزد. دلواپسی و حمایت آقای رئیسی را دیدم. ایشان به تیم ملی فرمان داده است. آقای مخبر برای پشتیبانی از تیم ملی کارگروه درست کرده است. وقتی دولت از تیم ملی حمایت می کند چرا عافیت طلبی نماییم. فکر می کنم تصمیم درستی گرفتیم. اگر به زعم خیلی ها غلط است، حمایت کنند تا تیم ملی کشور رشد کند.
واکنش تاج به پیام مشترک بازیکنان تیم ملی
به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، در ادامه خبرنگاران سئوالات خویش را از رئیس فدراسیون فوتبال شروع کردند. تاج در رابطه با این که چه صحبتی با تمام اقشار برای همدلی تیم ملی دارد و همینطور پیام مشترک ملی پوشان برای پشتیبانی از این تیم، اظهار داشت: از کسانی که از من در همه شبکه ها انتقاد کردند، حساب تلویزیون جد است، از همه سایت ها تشکر می کنم. گلایه ای هم به دلم نیست. اگر من هم جای شما بودم که هزار بار می گفتند فساد ویلموتس، می گفتم نکند فساد است! امیدوارم ما و شما تنش را دور نماییم. کمک کنید تنش نباشد. از رئیس مجلس، رئیس جمهور، از مسؤلان کشوری تقاضا می کنم کمک کنند؛ حتی آقای جبلی رئیس سازمان صداوسیما. تشکر می کنم اگر به تیم ملی کمک کنند و این تیم را از خودشان بدانند. خدا می داند هنوز پست و پیام بازیکنان را ندیده ام. داشتم اینجا می آمدم شنیدم این پست را گذاشته اند. ما سرباز کوچکی هستم. از همه تشکر می کنم. تلاش کنند انتقاداتشان سازنده باشد.
ریشه دعوای ما با صداوسیما در حق پخش است
رئیس فدراسیون فوتبال افزود: ریشه دعوای ما با صداوسیما مالی و برای حق پخش است ولی از شما (سایت ها و روزنامه ها) می توانیم درخواست نماییم اگر مطلب انتقادی می زنید، از ما هم سوال کنید. با شما دست به دست هم می دهیم. تیم ملی متعلق به بنده و شما یا صداوسیما نیست. این تیم متعلق به ۸۰ میلیون ایرانی و شهید قاسم سلیمانی و شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی است؛ متعلق به جانبازانی است که نفس کشیدن برایشان دشوار می باشد. انتظارم اینست ۸۰ میلیون پشت تیم ملی باشند. یکی از انگیزه های آمدن من به فدراسیون گرفتن نتایج خوب است.
قرارداد کی روش را موقت تلقی کردیم با ماهی ۵۰ هزار یورو
تاج در ادامه جزئیاتی از قرارداد کی روش و دستیارانش را اعلام نمود و اضافه کرد: یک مربی داخلی عالی را کنار کی روش قرار می دهیم تا بعدها از داشتن سرمربی داخلی امیدوار باشیم. از همه مربیان داخلی که یک روز تیم ملی را اداره کردند، تشکر می کنم مثل مهاجرانی، قلعه نویی، دایی، پروین، قطبی و… امیدوارم ما هم یک مربی داخلی موفق را بالای سر تیم ملی داشته باشیم. داریم این کار را مدیریت می نماییم. قرارداد کی روش را موقت تلقی کردیم با ماهی ۵۰ هزار یورو. اگر این را نگوییم فردا می گویند شفاف نیست. او ۵ عضو کادر فنی با ۳۰ هزار یورو دارد. قرارداد تا آخر جام جهانی است و در صورت تمایل دو طرف میتوان تا آخر جام ملت ها ادامه بدهیم. از کی روش تشکر می کنم که این مسئولیت را در همین مدت پذیرفت. برای کی روش این حُسن را دارد که برای پنجمین بار روی نیمکتی در جام جهانی می نشیند (آمار نشستن کی روش روی نیمکت تیم های ملی در جام جهانی، چهار دوره است)
تبریک رئیس فیفا و AFC عادی نبود!
وی در رابطه با نام بردنش در پرونده ها اشاره کرد: بر مبنای قانون، متخلف را قوه قضاییه اعلام می کند و کسی نمی تواند پرونده مفتوح را اعلام نماید. این جرم است. کار حرام، حرام است. کسی پرونده ای که هنوز رسیدگی نشده و آن هم فقط فوتبالی است… اعلام نماید فقط در این جرایم آدم ربایی و قتل نبود. اگر این دو تا را هم اضافه می کردند، بد نبود. اسم نمی آورم. شما کانونش را بهتر از من می دانید. انتخاباتی انجام شده است. ناظران فیفا و کنفدراسیون آسیا تایید نموده اند. شیخ سلمان و اینفانتینو تبریک گفتند. تبریک آنها عادی نبود.
بازی با اروگوئه در آستانه لغو بود
رئیس جدید فدراسیون فوتبال اشاره کرد: دنبال این هستم ۸ میلیون دلار را از AFC تحویل بگیرم. همین امروز برای بازی دوستانه در اتریش باید پولی خرج می کردیم. نمی توانیم این پول را منتقل نماییم. از AFC تشکر و عذرخواهی کردیم تا پول را به حساب قطر ریخت. قطر هم به حساب آنجا ریخته است تا در اتریش به سادگی بازی را برگزار نماییم. زحمت این اردو را تیم قبلی فدراسیون کشیده بود. اگر امروز این کار را نمی کردیم، ممکن بود بازی با اروگوئه را از دست بدهیم.

پرونده قضایی من ممکنست به خاطر VAR بیشتر بشود!
تاج در رابطه با برنامه فدراسیون و اقداماتش برای کمک داور ویدئویی اظهار داشت: VAR یکی از گرفتاری های ماست. اگر این پرونده را حل نکنیم، فقط فغانی را در رویدادهای بین المللی خواهیم داشت. این برای ما بد است. آهسته آهسته VAR را الزامی می کنند. نمی دانم چند داور الیت داریم اما داوران الیت را از دست داده ایم و دیگر به رویداد بین المللی دعوت نمی شوند. باید تلاش نماییم VAR را داشته باشیم. این سیستم هزینه نیست بلکه درآمد است. این سیستم فایده است. دعواهای فوتبالی را حل می کند و دوما بعضی ها میلیونها دلار می دهند که برنده شوند. تنها جایی که برای این سیستم پیشنهاد داده صداوسیماست. اگر مزایده نگذاریم باید به بازرسی برویم و پرونده های قضایی من پنج تا می شود (به شوخی). نمی توانیم با هر شرکتی قرارداد ببندیم. ما با شرکتهای صهیونیستی و یک شرکت آمریکایی که از جانب فیفا تایید شده اند قرارداد نمی بندیم. تلاش خودمان اینست که با یک برنامه ریزی مدون به سمت این که VAR را آماده نماییم، برویم. یک روزی این کمپ تیم ملی را درست کرده بودیم اما هم اکنون مشکلاتی دارد. نمی دانم اگر کی روش این چمن را ببیند چه می گوید. یک روز می خواستم با کفش روی این چمن بروم که کی روش گفت خواهش می کنم با کفش نرو تا بقیه هم نروند. VAR در اولویت است. شک نکنید این سیستم را به سرعت اجرا می نماییم. تلاش می کنم خیلی احتیاط نکنیم. قبلاً خیلی محتاط بودم. فکر کردم شاید یک عیب باشد. اگر به نتیجه رسیدم، اقدام می کنم.
۲۰ میلیون دلار از فیفا و AFC طلب داریم
وی در مورد میزان مطالبات ایران در کنفدراسیون فوتبال آسیا، اظهار داشت: حدود ۲۰.۶ میلیون دلار از AFC و فیفا طلب داریم. بخش بسیار کمی متعلق به باشگاه ها است و بیشتر آن متعلق به فدراسیون است. یک عده تلاش می کنند ما خوب فکر نکنیم و پاسخگوی وضعیت موجود هستیم. ۲۰ میلیون دلار عدد قابل توجهی است. پولی که آن زمان از فیفا می گرفتیم در هزینه جاری نمی بردیم و پک، فوتسال، زمین چمن و.. را ساختیم. اینها برای هزینه عمرانی خرج می شود. برای تیم ملی هم خرج می نماییم. اگر در AFC باشم و خاصیتی برای ایران نداشته باشم، همان بهتر که نباشم! باید تلاش کنم این پول آزاد بشود.
کی روش به سرعت به ایران می آید و در اردوی اتریش خواهد بود
رئیس فدراسیون فوتبال در رابطه با زمان حضور سرمربی جدید تیم ملی در ایران، اظهار داشت: کی روش قراردادش را با ما فیکس کرده است. برای قرارداد کی روش، زمان، مبالغ و دستیارهایش صحبت شده است. او به سرعت به ایران می آید و اردوی اتریش را با ایشان دنبال خواهیم کرد.
شاید مجوز حرفه ای را برگردانم!
وی در رابطه با سهمیه های ایران در لیگ قهرمانان آسیا باتوجه به قهرمانی فصل گذشته نساجی و استقلال در جام حذفی و لیگ برتر و بحث مجوز حرفه ای اشاره کرد: یکی از علل آمدن من همین بود. یک عده می گفتند شما که رفتی چرا آمدی؟ می دانید که حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا یعنی این که از گردونه بین المللی حذف شده اند. این دو تیم چقدر طرفدار دارند؟ از مدیران که بپرسید می گویند ۱۰۰ میلیون. متاسفانه تعلیق فوتبال ایران هم از بخش مجوز حرفه ای پیش از این به مدت یک سال تمدید گردید. در دوره خودمان به شیخ سلمان گفتم خیلی بد است که ما نمی توانیم خودمان مجوز دهیم و گروه ژاپنی و مالزیایی باید تایید کنند. گفت حرفت درست است و صدور مجوز را به خودمان واگذار کرد. ما هم یک تیم گذاشتیم. متاسفانه سال گذشته با اتفاقاتی که رخ داد مجوز را از ما گرفتند و هر دو تیم را محروم کردند. ما با شرایط جدید کنفدراسیون آسیا نگران پرسپولیس هستیم. البته پرسپولیس هم اکنون نیست و اگر بازهم قهرمان بشود بازهم نیست. هم اکنون نگران نساجی هستیم. من از شیخ سلمان خواستم در نخستین جلسه کمیته اجرایی AFC وقت بدهد که با او جلسه بگذارم. قول نمی دهم اما شاید بتوانم صدور مجوز حرفه ای را به ایران برگردانم. اگر همین یک کار را بکنیم، ما را بس!
نتایج لیگ سال جاری تاثیری ندارد!
تاج در رابطه با این که یعنی نتایج لیگ برتر سال جاری تاثیری در سهمیه های ایران ندارد؟ اظهار داشت: هم اکنون هرکسی می خواهد اول یا دوم بشود. برای خودمان خوب است ولی باید تلاش نماییم این کار را انجام بدهیم- مجوز حرفه ای بگیریم- البته دو تیم ما حذف شده اند و تیم های دیگر می توانند.
واکنش به پیام های انتقادی علی کریمی
رئیس فدراسیون فوتبال در رابطه با انتقادهای علی کریمی بازیکن پیشین تیم ملی ایران از او، اظهار داشت: کریمی اسطوره است و شاید کسان دیگر هم ما را دوست نداشته باشند ولی مجمع به باعث قانون من را انتخاب نمود. علی کریمی محترم است. ممکنست همین امروز یا فردا و هفته بعد هم استوری بگذارد. من این مسائل را می بینم و احترام قائل هستم. اگر پیشنهادی بدهد که بتوانم اجرا کنم به دیده منت قبول دارم. شک نکنید.
دلیل بازگشت پس از بیماری و استعفا
خبرنگاری از تاج در رابطه با بیماری قبلی اش که سبب استعفا از فدراسیون فوتبال شد و بازگشت باردیگر اش، اشاره کرد: یک مدت قلبم نگران کننده بود. حتما می دانید که در ترکیه استند و دریچه گذاشتم. پزشکان به من گفتند که کناره گیری کن. تا جایی رسیدم که در همین کمپ تیم ملی برای مجمع بوشهر می رفتم که سکته کردم. پزشکم ادامه فعالیت من را صلاح ندید. گفت اگر ادامه دهی مشکلاتی برایت رقم می خورد. وزیر -ورزش - هم به اینجا آمد و با پزشک معالج صحبت کرد و سفارش ای برای ادامه نداشت. فکر می کنم هم اکنون شرایط بهتری دارم.
واکنش به استعفای استیلی و مخالفت فولاد با انتقال نکونام
تاج در واکنش به استعفای حمید استیلی سرپرست تیم ملی فوتبال اظهار داشت: استعفای استیلی را ندیدم. اگر ببینیم تصمیم می گیریم. از زحماتش در دوران سرپرستی تیم ملی تشکر می کنم.
وی در رابطه با نکونام و مخالفت باشگاه فولاد با انتقال او به تیم ملی اشاره کرد: امیدوارم مشکل جواد نکونام حل بشود. خودم هم رایزنی هایی خواهم کرد تا ابتدا بعنوان مربی و سپس سرمربی داشته باشیم. این طور هم نمی گویند یکباره تصمیم گرفته اند. این مدل آلمان است که مربیان شرایط پلکانی را طی می کنند. ان شاءالله این اتفاق رخ خواهد داد.
می دانم مطرح کردن حق پخش چه مخاطراتی دارد
رئیس فدراسیون فوتبال همینطور در رابطه با این که با حضور کی روش ممکنست فشارها روی فدراسیون فوتبال بیشتر بشود، اظهار داشت: دو اتفاق در زمان تصدی من مهم می باشد و ممکنست فشارهای زیادی روی ما بیاورد. یکی از اینها حق پخش تلویزیونی است و نمی دانم آینده ما چه می شود. می دانم که چه مخاطراتی دارد و مقرر است با چه کسانی درگیر بشویم. امیدوارم یک چاره میانی و دوستانه برای حل آن پیدا کنم.
اجنبی پرست نیستم؛ کی روش ممکنست بار مضاعف داشته باشد
تاج اضافه کرد: بحث دیگر، کی روش است که ممکنست بار مضاعف داشته باشد. ناحیه مخالفتش هم با آن موج، یکی است. جنسش یکی است. پس از شصت و خرده ای سال عاشق چشم و ابروی کسی نیستم که خودم را خرج او کنم؛ آن هم مربی ای که از من هم انتقاد کرده است. احساس می کنم به خاطر کشور کار درستی است. احساس می کنم داریم کار خوبی می نماییم. امیدوارم کسانی که پشت در و دیوار ایستاده اند تا هجمه کنند، منصف باشند و بگویند اینها برای کشور این کار را کرده اند. اگر برای حق پخش صحبت می کنم برای اینست که باشگاه ها تعطیل نشود و فوتبال در همه کشور توسعه یابد. امیدوارم این طور فکر کنند. تقابل، خیانت، وابستگی و اجنبی پرستی را به ما نچسبانند. چیزهای خوبی نیست. واقعاً به کشور و پرچم و شادی مردم فکر می کنم. ابداً اجنبی پرست نیستم. با این سابقه، این طوری نیستم.
نکونام سرمربی و کی روش مدیر فنی تیم ملی در جام ملت های آسیا
وی در رابطه با احتمال حضور کارلوس کی روش روی نیمکت تیم ملی ایران در جام ملت های ۲۰۲۳ آسیا هم اظهار داشت: در قرارداد فعلی ما با آقای کی روش، ایشان هم اکنون سرمربی ما در جام ملت های ۲۰۲۳ آسیا نیست. شاید از کی روش در جام ملت ها بعنوان مدیر فنی استفاده نمائیم و از نکونام بعنوان سرمربی. صحبتش را داشتیم. البته برای نکونام همچنان درحال رایزنی هستیم تا اتفاقی رخ بدهد. اگر فردا خبری شنیدید که نکونام به تیم ملی نمی آید تعجب نکنید ولی ان شاءالله مشکل حل می شود.
در فدراسیون فوتبال هم دلالی بود و هست!
رئیس جدید فدراسیون فوتبال با اشاره به بحث دلالی در فوتبال، ابتدا به ماجرای مارک ویلموتس مربی بلژیکی تیم ملی اشاره نمود و اظهار داشت: ویلموتس مربی نهم دنیا بود که آوردیم ولی جواب نداد. او را نگه می داشتیم بدتر هم می شد. باید جلوی این بایستیم و تلاش نماییم. بحث دلالی هم در کشور جدی است و در بازیکن معرفی کردن و فهرست دادن ریشه کرده است. مطالبی به من منتقل شده است که در برخی از فهرست ها هم ردپای اینها پیداست که این بازیکن بیاید، معرفی بشود، قراردادش بالا برود و بعد برود. این در پایه ها هم هست. در فدراسیون خود ما هم قبلاً بود و هنوز هم هست. مجموعه ای از بحث های اخلاقی را دنبال می نماییم که یکی از آنها بحث دلالی است.
پرونده های من فوتبالی است و باید در فدراسیون بررسی بشود
خبرنگار مهر از مهدی تاج سوال کرد که اگر قوه قضاییه او را در پرونده ها مقصر اعلام نماید آیا استعفا می کند؟ رئیس فدراسیون پاسخ داد: بنده سه پرونده دارم. هر سه فوتبالی است و به زعم من باید در فدراسیون فوتبال رسیدگی بشود. در بند اساسنامه فدراسیون آمده است موسسه مستقل و خصوصی که با قوانین جمهوری اسلامی و فیفا اداره می شود. قوانین جمهوری اسلامی لازم الاطاعه است. هرکسی سرقت یا جرمی داشته باشد باید به قوه قضاییه برود. اگر قوه قضاییه رای بدهد، فیفا هم ورود می کند. رئیس فدراسیون افغانستان جرایم و مباحث اخلاقی داشت. قوه قضاییه افغانستان برای او رای کیفری داده بود. پس از آن کنفدراسیون آسیا او را ۱۰ سال محروم کرد. اگر کسی جرم بکند جای تعارف نیست. اگر فوتبالی باشد، بازنشسته را به کار گرفته باشد، اعتقاد اینست که به فیفا گفته این فدراسیون یک سازمان خصوصی است. جرایم موثر و غیر موثر داریم. جرایم موثر محرومیت اجتماعی دارد و هیچ کجا نمی توانند کار کنند. فیفا و کنفدراسیون آسیا هم در این مورد دخالتی ندارند. خطر تعلیق فوتبال هم ندارد. ولی اگر پرونده فوتبالی باشد باید در محاکم فوتبالی بررسی بشود.
کی روش ارباب فدراسیون؟ برای این ادبیات متاسفم!
«آیا کارلوس کی روش در دوره ی جدید حضورش در تیم ملی بازهم ارباب فدراسیون خواهد بود؟» تاج در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر هم اظهار داشت: این لغت های ارباب و نوکر بد است. اگر می خواهیم با رسانه ها رفیق باشیم باید ادبیات دوجانبه درست باشد. برای این ادبیات متاسفم. باید رفتارمان با کی روش همان رفتار مناسبی باشد که قبلاً بود. ایشان هم باید رفتارش با همه ارکانی که با او کار می کند، مناسب باشد. این حق ما است. یک نفر را استخدام می نماییم برایمان کار کند نه این که مدیریت کند.
نکونام هم نیاید مدلمان را عوض نمی کنیم
رئیس فدراسیون فوتبال در مورد این که اگر جواد نکونام به تیم ملی نیاید چه اقدامی انجام خواهد شد؟ اظهار داشت: راجع به نکونام امیدوارم. خیلی هم خام نیست. بدون مقدمه اسم نکونام مطرح نشده است. امیدوارم حل بشود. اگر نشد، باید سراغ گزینه دیگری برویم ولی هنوز فکر نکرده ایم اما مدل ما عوض نمی گردد. می خواهیم سرمربی موفق ایرانی داشته باشیم.
احساس خطر کردیم؛ شاید آبروریزی می شد
«چه صحبتی با کارلوس کی روش شده است که این مربی این دفعه خوش خلق تر و مهربان تر باشد و آیا تضمینی گرفته شده که رفتارهای گذشته تکرار نشود؟» تاج در پاسخ به این سوال اشاره کرد: می گویند اگر میهمان کم باشد، غمش خوردن دارد. این سه ماه است. باید همدیگر را تحمل نماییم. اگر کی روش برگزیده شد فقط و فقط به خاطر وضع تیم ملی بود. شاید اطلاعاتی که من دارم را شما نداشته باشید که در تیم ملی چه می گذرد و اردوهای ما چگونه بود. احساس خطر کردیم که اگر این وضع ادامه داشته باشد برای ما آبروریزی می شود و در اردوی اتریش اتفاقاتی رخ بدهد که حالا… ما پیش دستی کردیم و فکر می نماییم با آمدن کی روش نظم خوبی حاکم می شود. امیدوارم رفتار کی روش هم مانند نظمش خوب باشد.
ممنوع الخروج نیستم
خبرنگار دیگری از مهدی تاج در رابطه با احتمال عدم سفرش به اتریش و غیبت در اردوی تیم ملی به خاطر ممنوع الخروجی با خنده اظهار داشت: این خبر برای همان رسانه ای است که تمام جرایم ما را به آن داده اند. ممنوع الخروج نیستم. حداقل تا امروز بامداد نبودم. اگر برخی از رفقا عنایتی داشته باشند… کشور قانون دارد. قوه قضاییه محترم است.
به امضای دبیر کل فدراسیون نیازی نیست
تاج در رابطه با اظهارات اخیر قاضی زاده هاشمی نماینده مجلس در خصوص این که حسن کامرانی فر دبیر کل سابق فدراسیون احکام اعضای جدید فدراسیون را اضا نکرده و این انتخابات اعتبار ندارد، اظهار داشت: شاید امشب آقای قاضی زاده را یکی دو ساعت در تلویزیون ببینیم. آنچه مسلم است دبیر کل لازم نیست حکم را امضا کند. لازم نبوده دبیر کل به دادستانی هم نامه بزند و عدم سوء پیشینه کافی بود. حالا این دوره این طور شده است. ما دوره های قبل خودمان با عدم سوء پیشینه برگزار می کردیم و نماینده و شبکه تلویزیونی نمی توانست بگوید این کار را بکن یا این کار را نکن. خودمان تصمیم می گرفتیم. هم اکنون به امضای دبیر کل نیازی نیست. کمیته بدوی باید انتخابات را برگزار کند که امضا کرده و پس از انتخابات به همه اعضای انتخابی، حکم داده است. AFC و فیفا هم نماینده داشتند و همه چیز را دیدند.
نامه فیفا در رابطه با اتفاقات مشهد نگران کننده است و باید آنها را قانع کنیم
خبرنگاری از رئیس فدراسیون فوتبال در رابطه با اتفاقات بازی ایران و لبنان و نامه فیفا به فدراسیون در این ارتباط سوال کرد. تاج اظهار داشت: نامه ارسالی در رابطه با مشهد نگران کننده است. از این جهت نگران کننده است که ذکر شده اگر قانع نشویم این اتفاقاتی می افتد. امیدوارم که فیفا را قانع نماییم. خواهش می کنم رسانه ها این مطلب را منتشر کنند که برگزاری بازی تیم ملی با لبنان در مشهد اتفاق بدی بود. انتقال بازی به مشهد کار بدی بود. باز هم ردپای همین عزیزانی است که خیلی صحبت می کنند. نیازی به امتیاز هم نداشتیم. رئیس قوه قضاییه دادستان کل کشور را مامور کرد که رسیدگی کند. یعنی این که ما هیچ نوع عمدی نداشتیم و این افراد را پرخاشگر می دانیم که از دید دولت، رئیس مجلس و قوه قضاییه مردود است. همه ما و دولت، مخالف هستیم. در جلسه ای که خودم در قطر بودم، در ابتدای جلسه هیات رئیسه که اینفانتینو هم بود، گفتم که دولت ما موضع گرفته و رئیس قوه قضاییه قول برخورد داده است. دیدم که شیخ سلمان به اینفانتینو اظهار داشت که مهدی راست می گوید و اگر دولت دست داشت که برخورد نمی کرد.
یک عده در آن پرونده دستگیر شده اند
تاج اضافه کرد: ما در این ماجرا دست نداشتیم. باید خودمان به صورت منطقی برخورد نماییم. هم اکنون هم یک جواب عالی همراه با حکم رئیس جمهور همراه با وزیر کشور می فرستیم. من دنبال این حکم بودم. حکم آقای قالیباف به رئیس کمیسیون اصل نود و حکم قوه قضاییه به دادستان کشور را ضمیمه می کنم. امیدوارم این اتفاق نیفتد. اگر بخواهند اتفاقی رقم بزنند باید همه تلاش نماییم. نامه، نامه خوب نیست اما جواب ما شفاف و روشن است. ما همه با این اتفاق مخالف بودیم. کسی در آن نقش نداشت. اگر در داخل ورزشگاهی کسی بمب دستی بیندازد و تعدادی را بکشند که در دنیا مشابه این اتفاق رخ داده و اگر کسی در ورزشگاه کاری خلاف قاعده انجام دهد که منجر به آسیب رسیدن به تعداد زیادی بشود، آیا حاکمیت مسئول است؟ مربوط به ما نیست. امروز دنبال این احکام بودم که همکاران آماده کرده اند. بعد هم برای خاطیان اتفاقات مشهد در قوه قضاییه پرونده درست شده و درحال رسیدگی است و یک تعدادی را دستگیر کرده اند.

واکنش به مصاحبه های تند کی روش در گذشته ضد تاج
«شما در مصاحبه خود گفتید در جام جهانی قبلی بهترین نتایج را در بین تیم های آسیایی گرفتیم در صورتیکه در آسیا ژاپن از گروهش صعود کرد.» رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به این مساله اظهار داشت: من بهترین نتایج تاریخ را گفتم. فوتبال ما افتخار آسیا است. این را مدیران AFC می گویند و برای آسیا اعتبار هستیم. ما نتیجه خوبی هم مقابل اسپانیا و پرتغال گرفتیم. بد نباختیم و بد مساوی نکردیم. منظورم این بود.
«کی روش پس از جدایی از ایران ضد شما مصاحبه و به شدت انتقاد نمود.» تاج در این مورد اظهار داشت: تصمیم ما برای مملکت بود و بهتر است او را برای نتیجه گرفتن بیاوریم. تصمیم ما این بود. شاید خیلی ها انتقاد داشته باشند و کی روش هم داشته باشد. ما برای کشور کار می نماییم.
انتخاب کی روش فقط نظر من نبود
وی در رابطه با ناکامی های کی روش در مصر و کلمبیا و این که نتوانست نتایج خوبی در آن کشورها بگیرد، اظهار داشت: او یک جاهایی موفق نبود و در کشور ما موفق بود. در جام ملت ها نتیجه نگرفتیم. امیدوارم در جام ملت های بعدی موفق باشیم.
رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا کی روش انتخاب شخصی او بود؟ اظهار داشت: این در هیات رئیسه تصویب شود و فقط نظر من نبود. من دیگران را قانع کردم. باز صحبت کردم و گفتم احتمال دارد هر نتایجی را بگیریم. گفتم اگر این طور باشیم ممکنست در اردوی اتریش موفق نشویم. اگر کی روش بیاید نظم حاکم می شود و این اتفاقات می افتد. تصمیم هیات رئیسه این شد که کی روش بیاید. هیچ چیزی در دنیا صفر و صد و سیاه و سفید نیست.
به خاطر جواب به فیفا به قطر نرفتم
فدراسیون فوتبال که نایب در رابطه با این که چقدر فکر می کند جام جهانی قطر برای آسیا خوب باشد و چه فایده ای برای ایران خواهد داشت؟ اظهار داشت: مدیران قطر دوستان صمیمی من هستند. همین امروز باید به قطر می رفتم. فردا یک جلسه ای در قطر است. به علت جواب فیفا که یک مقدار خودم را مشغول کرده، به قطر نرفتم. باید مستنداتی تهیه نماییم. من از شیخ حمد عذرخواهی کردم. یک گرفتاری دیگر هم داشتم اما ممنوع الخروج نیستم. کار دیگری بود که باید در فدراسیون انجام می دادیم. جام جهانی در قطر یک اتفاق فوتبالی خوب است. ما به صورت مستمر از قراردادی که با قطر داشتیم، استفاده می نماییم. دنبال تمدید قرارداد و ادامه دار بودن آن هستم. قطر کشور دوست و برادر است. کشور ما در سخت ترین شرایط بهترین حمایت ها را از قطر داشت. فکر می کنم این یک شرایط دو طرفه است که هر دو به همدیگر کمک می نماییم. در AFC هم به یکدیگر کمک می نماییم. این جام جهانی رویداد خوبی برای آسیاست. خوشحالیم که جام جهانی قبل و فعلی در نزدیکی ما رخ داد.
از دو دستگی بین بازیکنان تیم ملی بی اطلاعم
تاج در واکنش به این که برای جلوگیری از دو دستگی در تیم ملی چه برنامه ای دارد؟ اظهار داشت: من از پست هایی که در فضای مجازی گذاشته بودند اطلاع ندارم. مربوط به گذشته است. من امیدوارم سرمربی و سرپرست تیم ملی این مسائل را کنترل کنند که بازیکن به وظیفه خود عمل کند و آن هم خدمت به تیم ملی است.
او در رابطه با اتمام قرارداد مهدی مهدوی کیا سرمربی تیم امید اظهار داشت: هنوز تصمیمی ندارم. اطلاع دقیقی ندارم. روز گذشته متوجه شد. باید بررسی شود. هم اکنون رویداد مهمی هم نداریم. شاید فرصت باشد. ترجیح تی بزرگسالان بیشتر است.
چرا اصولی متناقض صحبت کرد؟
تاج در رابطه با تناقض در صحبت های اصولی پس از جلسه هیات رئیسه در رابطه با تغییر سرمربی تیم ملی هم اظهار داشت: من در رابطه با از هم پاشیدگی و این که چیزی از فدراسیون بیرون برود، حساس هستم. اصولی کار اصولی کرد. به جهت اینکه از هیات رئیسه سوال کرد که به خبرنگاران چه بگویم. به او گفتیم تایید نکن باید دو اتفاق می افتاد. چون که باید اول با اسکوچیچ تسویه حساب می کردیم تا مشکلی پیش نمی آمد. همچنین باید از کی روش جواب قطعی می گرفتیم که هیچکدام قطعی نبود. خواستیم جوری صحبت کند که یعنی چیزی نشده است. نحوه گفتن ایشان شاید… گفتیم جوری باشد که تمام شده نباشد.
حامیان اسکوچیچ در فهرست کی روش هستند؟
خبرنگاری از مهدی تاج سوال کرد که آیا بازیکنانی که از اسکوچیچ حمایت کردند در فهرست کارلوس کی روش هستند؟ رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: تیم ملی برای همه است. سیاه و سفید نداریم.

وی همینطور با اعلان اینکه حال فوتبال بانوان خوب نیست، بر تلاش بیشتر در این عرصه اصرار کرد و اظهار داشت: در طول این مدت نتایج خوبی گرفتیم اما باید روی فوتسال و فوتبال بانوان کار نماییم. مشکلاتی در حوزه مدیریت فوتبال بانوان داریم. این ها چیزهایی است که مدنظر ماست و در جلسه هیات رئیسه روی این مسائل صحبت شد. باید روی مدیریت بانوان هم در بخش کلان مسئول بانوان فکری نماییم.

برای زمین کمپ خواب دیده اند و می خواهند آنرا پارکینگ کنند
رئیس فدراسیون فوتبال در رابطه با تغییراتی که مقرر است در فدراسیون بوجود آورد، اشاره کرد: امیدوارم که ساختمان فدراسیون فوتبال و پرسپولیس رفع مورد توقیف قرار می گیرد. ساختمان ما کوچک است. در کمپ یک ساختمان فوتسال ساختیم. جا دارد از کفاشیان، دادگان، مصطفوی و صفایی فراهانی تشکر کنم که بنای کمپ را گذاشتند. ما زمینی را زمان آقای اینفانتینو کلنگ زدیم و شیخ سلمان هم آمد کلنگ زد اما نساختیم. در این دوره باید کار نماییم تا زمینش را نگیرند. احساس خطر می کنم. احساس می کنم برای زمین خواب دیده اند و می خواهند زمین را تبدیل به پارکینگ کنند. شاید گفتنش هم عده ای را هشیار کند. باید هر چه سریع تر کار زیرساختی نماییم.
تاج تصریح کرد: این ساختمان حسابش جدا است. این زمین مرکز ملی فوتبال را دارند از ما می گیرند. باید تلاش نماییم و زود بالا ببریم. ان شاءالله آقای سجادی هم این کار را نمی کند و کمک می نماید.
این بار مستقل هستم
وی در رابطه با این که چقدر در دوره ی جدید مدیریتش استقلال خواهد داشت؟ اشاره کرد: در دوره قبل خودم شاید در این مساله ایراد زیادی به من وارد بود. سرمربی ای می آمد و سفارشی می آمد. گاهی سرمربیان تیم های ملی را وکلا و وزرا سفارش داشتند. این ایراد به من وارد بود اما هم اکنون برای کی روش هیچکس سفارش نداشت. هیات رئیسه تصمیم گرفت و اجرا کردیم. با علم به این که می دانم ممکنست یک جاهایی مخالف باشد و فشارهایی هم هست. استقلال فدراسیون جدی است.
صعود نماییم ۱۲ درصد پاداش فیفا به کی روش می رسد
«برای کی روش چه پاداشی در صورت برد یا تساوی در جام جهانی دیده شده است؟» رئیس فدراسیون در پاسخ به این سوال اظهار داشت: اگر کی روش تیم ما را از این مرحله بالا ببرد، ۱۲ درصد از پاداش ایران در فیفا را می گیرد. یعنی ۸۸ درصد برای ما است و ۱۲ درصد برای او دقیقا نمی دانم پاداش صعود از مرحله اول چقدر است اما تا ۳۰ میلیون دلار برای تیم قهرمان بالا می رود. اگر برای بازیکنان هم پاداشی در نظر گرفتیم طبق روال قبل به کی روش دو برابر پاداش می دهیم. قرارداد او آپشن دیگری ندارد.
واکنش به انتقال بازیکنان به طبقه دوم ورزشگاه آزادی
تاج در واکنش به انتقال زنان به طبقه دوم ورزشگاه آزادی در بازی استقلال و پیکان و وضعیت ورزشگاه های یک طبقه اظهار داشت: برخی از ورزشگاه های ما آمادگی ندارد. اگر پذیرایی از زنان در طبقه دوم خوب باشد مشکلی ندارد.

وی در رابطه با این که آیا ماجدی مصوبه هیات رئیسه را برای آمدن کی روش امضا کرده یا نه اظهار داشت: ماجدی در هیات رئیسه خوب برخورد کرد و صحبت هایش خوب بود. از او بابت زحماتش تشکر می کنم. او انسان خوبی است. به هر جهت او موافق نبود. سایر اعضای هیات رئیسه موافق بودند.
«آیا صحت دارد فدراسیون فوتبال به دراگان اسکوچیچ هدایت تیم امید را پیشنهاد داده است؟» تاج در پاسخ اظهار داشت: چون اسکوچیچ نیست نمی توانیم برایش تصمیم بگیریم. برای من سخت بود که یک مربی را که در شرایط سخت به تیم ملی برده کنار بگذارم. دلم می خواهد اگر کاری از دستم بر می آید انجام دهم. اسکوچیچ خودش مربی خوبی است. نمی دانم تیم امید را به او پیشنهاد داده اند یا نه اما این بحث عنوان شد. نمی دانم با خودش مطرح نمودند یک باشگاه را یا اینجا را. ایشان خودش برای خودش تصمیم می گیرد و برایمان قابل احترام است.
تاج در رابطه با این که گفته می شود کامرانی فر در رابطه با انتخابات فدراسیون فوتبال به ریاست جمهوری رفته اظهار داشت: من اطلاع ندارم. نمی دانم چه کسی کجا می رود و کجا نمی رود.
مخالف حضور زنان در ورزشگاه نیستم
رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به سئوالی در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه آزادی و این که در سایر شهرها بانوان مجوز نگرفته اند، اظهار داشت: نمی دانم پیش از ما هم زنان به ورزشگاه آمده بودند یا خیر. محمد دادکان یکبار به من اظهار داشت که در زمان او و در بازی با ژاپن هم زنان آمده بود. ما نخستین بار در بازی با کاشیما زنان را به ورزشگاه آوردیم و اتفاق خوبی هم بود. دومین بار هم در بازی با کامبوج بود. پس از آن فوتبال تعطیل شد و کرونا آمد و کشورها محدود شدند. هم اکنون هم طبق روال می رود. شما خودتان را جای مسؤلان بگذارید. البته من خودم را جزو مسؤلان این طرف می بینم که باید تلاش نماییم. وقتی سرویس بهداشتی مجزا نداریم چه کار کنیم؟ اگر شرایط در استان ها فراهم باشد باید اقدام نمایند. من که مخالف حضور زنان نیستم. من جزو بنیان گذاران حضور زنان بودم.
«فوتبال برتر» همه فوتبال نیست
تاج همینطور با اشاره به فشارهایی که روی او به وجود آمده است، اظهار داشت: شاید مدیران برنامه «فوتبال برتر» را همه فوتبال بدانند ولی من نمی دانم. در حد یک برنامه می دانم که صداوسیما برنامه های گوناگونی دارد و یکی هم اینست.


منبع:

1401/06/17
23:28:50
5.0 / 5
145
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان