ضمن حمایت از مهاجم ایران؛

بیانیه اتحادیه بازیکنان پرتغال برای طارمی: این رفتارها محکوم است!

بیانیه اتحادیه بازیکنان پرتغال برای طارمی: این رفتارها محکوم است! فیفا1: اتحادیه بازیکنان فوتبال پرتغال با انتشار اطلاعیه ای، رفتار گزارشگر پرتغالی نسبت به مهدی طارمی را محکوم و از مهاجم ایرانی پورتو حمایت کرد.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، در آخر بازی گذشته تیم فوتبال پورتو مقابل استوریل در لیگ پرتغال، مهدی طارمی برای انجام گفتگوی «فلش» با شبکه Sport TV مقابل دوربین این شبکه حاضر شد. گزارشگر این برنامه، یکی از سئوالاتش را به تلاش مهدی طارمی برای گرفتن پنالتی و شبیه سازی خطاها اختصاص داد و این مساله واکنش تند مهاجم پورتو را در پی داشت.
طارمی اصرار کرد که در بازی با اتلتیکو مادرید، بین او و بازیکن حریف برخورد وجود داشت و دنبال فریب داور نبوده است. طارمی در نهایت این مصاحبه را نیمه تمام گذاشت و در ادامه سرمربی پورتو هم گفتگو با این تلویزیون را در پشتیبانی از مهاجم خود تحریم کرد.
چند روز پس از این اتفاق، اتحادیه بازیکنان فوتبال پرتغال، با انتشار اطلاعیه ای «آزار و شکنجه طارمی» و «بی احترامی» به مهاجم ایران را محکوم نمود.
در قسمتی از این بیانیه آمده است: «اتحادیه، رفتارهای بی احترامی را محکوم می کند. شروع فصل ۲۰۲۲/۲۳ با آزار طارمی همراه بود. فصل ۲۰۲۲/۲۰۲۳ متأسفانه با اپیزودهای مختلفی هم راه است که محیطی از تحقیر، عدم تحمل، بی احترامی و خشونت را نشان میدهد که شایسته محکومیت با صدای واحد همه عوامل ورزش است. نه فقط در پرتغال، بلکه در سراسر اروپا، حملات و اظهار نفرت در استادیوم ها و رسانه های اجتماعی بالا رفته و نام خوب و رفتار حرفه ای بازیکنان را به خطر می اندازد.
محیط آزار و اذیت دائمی که رفتار حرفه ای مهدی طارمی بازیکن پورتو را زیر پرسش می برد، متأسفانه نمونه ای از این تحقیر است. اتحادیه بازیکنان با تأکید بر همبستگی و حمایت کامل از طارمی خواهان احترام به این بازیکن مانند سایر بازیکنان است.»
در این بیانیه بر اصل آزادی مطبوعات به عنوان رکن دموکراسی تاکید شده و آمده است: «بازیکنان و مربیان این حق را دارند که تعدادی از سئوالاتی که از آنها پرسیده می شود را بپذیرند یا از پاسخ دادن اجتناب کنند. بنابراین، بجای این که هر یک از طرفین اعمال آزادی خودرا به حد افراط برسانند، آنچه لازم است این است که به دامنه مداخله خود احترام بگذارند.»


منبع:

1401/06/29
11:59:30
5.0 / 5
85
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان