نشست جنجالی علیرضا منصوریان؛

بازیکنان تیم ملی کودتا کردند

بازیکنان تیم ملی کودتا کردند فیفا1: سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان با اعلان اینکه دو بازیکن خارجی این تیم را کنار می گذارد، از رفتار برخی از بازیکنان تیم ملی و کودتای آنها گلایه نمود و به یک بازیکن و مربی روس حمله کرد.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، علیرضا منصوریان سرمربی فولاد خوزستان در نشست خبری قبل از بازی با پیکان حاضر شد و اظهار داشت: وقتی با تیم مجتبی حسینی دیدار داریم بازی بسیار زیبا و سختی است. سالی که در آبادان، ذوب آهن و تراکتور بودم این صحبت را کردم. تیم های حسینی سخت کوش هستند. این مربی ریسک بسیار بزرگی کرده و با جوانان خیلی خوب کار می کند. تقریبا سطح مربیگری اش به من بسیار نزدیک است چون من هم علاقه عجیبی به جوانان و استعدادها دارم.
فولاد کاملاً بیمار است
سرمربی فولاد افزود: بازی بسیار سختی داریم. بچه ها را توجیه کرده ایم که از بازی الهلال، استقلال و الفیصلی و گل گهر بیرون بیایند. با تیمی بازی داریم که به مراتب می تواند لطمه رسان باشد. فردا یک نقطه عطف برای ما است. تیم را من نبسته ام. تیمی را گرفته ام که از نظر روحی یک بیمار کامل است و قدم به قدم آنرا درست می نماییم. اهتمام کرده ایم با پلن A و از بالا بازی نماییم. این زمان می برد. اصل کارمان را برای فصل بعد گذاشته ایم تا یک تیم فوق العاده خوب راهی مسابقات نماییم. سال جاری باید در شان هواداران نتیجه قابل قبول بگیریم تا گذشته ای که رخ داد را جبران نماییم. امید دارم با تلاشی که بچه ها می کنند و زحماتی که مجموعه می کشند فردا سربلند باشیم.
نیاز به بنزین سبز داریم
سرمربی فولاد در پاسخ به سئوالی در خصوص بالا بودن میانگین سنی تیمش خاطرنشان کرد: این تیم احتیاج به بنزین سبز به صورت فوری دارد. خروجی آکادمی برای بزرگسالان فقط امین حزباوی بوده است. در شخصیت فوتبال خوزستان بویژه این آکادمی نیست. یک خروجی خیلی کم است. تلاشمان اینست بسیار نزدیک به آکادمی کار نماییم و از تمام استعدادهای استان استفاده بشود. حتی استانهای مجاور مثل بوشهر و کهگیلویه. سال بعد اهتمام می نماییم ستاره ها را کنار تیم داشته باشیم و خوبهای خوزستان را به استان برگردانیم. همچنین از تیم های پایه استفاده می نماییم. از تیم های امید و جوانان خواهش کردم تمریناتشان را شروع کنند. چند مینی کمپ خواهیم داشت. سال بعد یک آکادمی بسیار پربار داریم. به باشگاه برنامه سه ساله، پنج ساله و ده ساله داده ام تا یک ساختار را طی سه سال ایجاد نماییم که هر مربی دیگری هم می آید این مسیر را جلو برود تا در سال ۱۴۰۴ از خرید بازیکن داخلی بی نیاز بشویم. از آن به بعد آغاز به فروش استعدادها نماییم.
احتمال کنار گذاشتن دو بازیکن مصدوم و خارجی
منصوریان در مورد میزان رضایتش از بازیکنان خارجی فولاد تصریح کرد: از روبرتو تورس بسیار راضی هستم. از کنت فوق العاده راضی هستم. هفته اول گفتم. الکس شمه ای از حرکات بازیکنان بزرگ را نشان داده ولی وقتی گزارش پزشکی گرفتم، هر دو بازیکن -الکس و سوگیتا- مصدوم هستند. وقتی پس از بازی با الهلال آمدم در نخستین تمرین، از تیم پزشکی خواستم گزارش پزشکی بدهد. طرفین عضله فتق الکس لطمه شدید دارد. سوگیتا از ناحیه زانو لطمه دیده و آرتروز کشکک داشته است. اگر بگویم از این دو راضی هستم دروغ است. من برای این بازی الکس قد بلند را نیاورده ام و به جای او باویه را آورده ام. این هفته با کادر پزشکی، مدیریتی و هیات مدیره جلسه فوری داریم. اگر شرایط همچنین باشد بهتر است این دو جایگاه را به دو بازیکن خوب خوزستانی بدهم تا برای فصل بعد آماده بشوند.
از آغاسی راضی نیستم؛ حزباوی پیشنهادات خوبی دارد
سرمربی فولاد در رابطه با اردوی تیم ملی و حضور دو ملی پوش این تیم اظهار داشت: اساسا فردا از حزباوی استفاده می نماییم ولی عارف آغاسی را فرستادیم اهواز. نه به خاطر خستگی. او احتیاج به یک ریکاوری کامل و بازپروری فکری دارد. در سه بازی گذشته اصلاً از او راضی نبودیم. این شانس را داشتند به اردوی تیم ملی دعوت بشوند. سال های گذشته هم گفته ام پرچم کشورمان به مابقی رنگهای باشگاهی ارجحیت دارد. انعطاف داریم که با قلعه نویی و پیش از آن با کی روش و ویلموتس و اسکوچیچ اولویت با تیم ملی باشد. فردا از حزباوی استفاده می نماییم. او یکی از بهترین بازیکنان ما است و پیشنهادات خیلی خوب خارجی دارد. باید در شرایط بازی باشد. تمام وقت خودمان را در اختیارش می گذاریم تا به حق واقعی اش برسد.
اصل کار من فصل بعد است
«راهی که در پیش گرفته اید زمان می خواهد و حضور شما در فولاد ریسک بود. موفقیت برای شما در این فصل چه چیزی تلقی می شود؟» منصوریان در پاسخ به این سوال اظهار داشت: با مدیران باشگاه صحبت کردیم و یک جایگاه در خور نام فولاد را در نظر گرفتیم. اصل کار ما برای فصل بعد است. تحویل گرفتن این فولاد ریسک بزرگی است. وقتی سر تمرین می روید می بینید از نظر روحی یک چیزی هستند. اینجا لطمه روحی شدید خورده اند. به چهار تیم بالای جدول نمی رسیم.
حمله عجیب به بازیکن تیم ملی روسیه
منصوریان در رابطه با برگزاری بازی های تدارکاتی تیم ملی فوتبال مقابل روسیه و کنیا اظهار نمود: هر دو بازی را تماشا کردم. یک نکته ای خیلی اذیتم می کرد. بازیکن روسیه دیوانه بود! یا از بیرون به او گفته بودند چیزی بگوید. او زندگی ما را با ازبکستان مقایسه کرده بود. تا جایی که می دانم آنها (کاروان روسیه) از هتل به ورزشگاه و از آنجا به فرودگاه رفتند. نمی دانم مرتیکه چطور تشخیص داد ما در ایران چطور زندگی می کنیم! و این که در تلویزیون می گوید شرایط ایران از ازبکستان کمتر است و اینترنت آنتن نمی داد! یکی این نکته برایم عجیب بود.
مردک! کسی با روسیه بازی نمی کند
سرمربی فولاد اضافه کرد: نکته دوم مربی تیم لوکوموتیو مسکو بود. وی خاطرنشان کرد چرا باید با ایران و عراق بازی نماییم. مردک! کسی با شما بازی نمی نماید. وقتی کسی با شما بازی نمی کند باید افتخار کنید به کشور ما می آیید. ۲۵ سال پیش به کشور شما آمدیم. آن موقع اگر ۱۰۰ دلاری دست کسی می دیدند با چاقو به او حمله می کردید. امروز به یکی از بهترین شهرهای بزرگ دنیا آمده اید. تا دو سال قبل از اینجا خاور، خاور جنس می بردید. ناراحتم؛ کاش مهدی طارمی دو گل دیگر را به روسیه می زد و آنها سه گل می خوردند و می رفتند. عراق هم همینطور. قول می دهم روسیه در آسیا نتیجه قابل توجهی نمی گیرد. ایران، ژاپن، استرالیا و کره در مسابقاتشان روسیه را می زنند خوشحالم که روسیه آمده است. دوست دارم این چند تیم روسیه را بزنند. فوتبال بازی کردن در آسیا دشوار می باشد. این دو مبحث مرا خیلی ناراحت کرد.
اسکوچیچ با کودتا برکنار شد
منصوریان اظهار داشت: گلایه ای از دوستان مجری می کنم. چرا به خودتان اجازه می دهید در برنامه های تلویزیونی بگویید آیا امیرخان می تواند رختکن را کنترل کند یا نه. به کجا رسیده ایم. یک اشتباهی در دوره قبل صورت گرفت. کودتایی در تیم ملی صورت گرفت و اسکوچیچ را با نتایج خوب برکنار کردند. آن هم اشتباه بالادستی ها بود که قبول کردند این اتفاق رخ بدهد. چهار، پنج بازیکن نهاد ریاست جمهوری می روند و اسکوچیچ را برکنار می کنند و کی روش را می آورند.
بازیکنان تیم ملی شاخ و شانه می کشند
سرمربی فولاد در انتها اظهار داشت: به مربی ایرانی توهین نکنید. من شاگرد او - قلعه نویی- بودم. وی در بهترین زمان که هرکسی را نیاز داشت اگر از اصولش سرپیچی می کرد کنار می گذاشت. در سال ۹۸ علی دایی هم وقتی با مایلی کهن به مشکل خورد در سکوت مطلق رفت آلمان بازی کرد و بعد برگشت و بازی کرد و یک کلمه چیزی نگفت. ولی امروز بازیکنان ما شاخ و شانه می کشند. مجریان اصلاً در این عرصه وارد نشوید. یادتان باشد ما شاگردان پرویز دهداری مربی اخلاق جهان هستیم؛ کسی که ۱۴ بازیکن را از تیم ملی کنار گذاشت. مایلی کهن ۱۷ بازیکن را کنار گذاشت. رنسانس های خوبی با ایرانیان داشتیم. بله که قلعه نویی می تواند بازیکن را کنار بگذارد. به شما قول می دهم بهترین بازیکن ایران با بازیکن معمولی لیگ ۶ ماه کار فاصله دارد. قایدی و نورافکن و سرلک از کجا آمده اند. طارمی از کجا آمده است؟ از دل همین فوتبال آمده اند. قلعه نویی به سادگی تیم ملی را کنترل می کند. تیم سال ۲۰۰۷ به مراتب سنگین تر بود.

1402/01/10
14:09:00
5.0 / 5
202
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان