مجیدی و یك تیم ناامید؛

ازبكستان دلیل اختلافات را روشن كرد، چرا كمیته المپیك مخالف بود؟

ازبكستان دلیل اختلافات را روشن كرد، چرا كمیته المپیك مخالف بود؟ به گزارش فیفا1 شكست سنگین تیم فوتبال امید ایران برابر ازبكستان نگاه به تیم تحت سرمربیگری فرهاد مجیدی را تغییر داد و زنگ خطرِ رقم خوردن یك ناكامی دیگر برای رسیدن به المپیك را به صدا درآورد.خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: اواخر خردادماه سال جاری زمانی كه هنوز نام فرهاد مجیدی بعنوان سرمربی تیم المپیك رسما اعلام نشده بود، یك اظهار نظر جنجالی از جانب مسئولین كمیته ملی المپیك در این خصوص خبرساز شد. فردی كه می خواست نامش فاش نشود به نمایندگی از كمیته المپیك اعلام نموده بود این كمیته انتخاب مجیدی را به رسمیت نمی شناسد و فدراسیون فوتبال باید در انتخاب سرمربی تیم المپیك با كمیته مشورت كند.
بعد از آن كیكاووس سعیدی سرپرست دبیركلی كمیته ملی المپیك درباره موضع این كمیته درباره انتخاب فرهاد مجیدی بعنوان سرمربی تیم ملی امید اظهار داشت: این مورد كه در رسانه ها مطرح شده مورد تایید ما نیست چونكه در جریان این فرآیند قرار نداریم. تیم ملی امید مقرر است پس از سال ها در المپیك حضور داشته باشد. بحث ما فرهاد مجیدی نیست بلكه مسیر انتخاب این مربی است. این مسیر طبق روال خودش طی نشده است. دوستان در ستاد كمیته ملی المپیك باید این انتخاب را مورد تایید قرار دهند.
سه ماه از آن ماجراها می گذرد، فرهاد مجیدی سرمربی تیم المپیك شده، كمیته المپیك هم همانطور كه انتظار می رفت پس از این تصمیم دیگر حمایتی از فدراسیون فوتبال نداشت و تیم المپیك هم در ۴ بازی تداركاتی با هدایت مجیدی رنگ پیروزی را ندیده تا دلیل مخالفت كمیته المپیك بیشتر از هر زمان دیگری روشن شود.
فدراسیون فوتبال البته به مخالفت كمیته المپیك بی توجه بود، انتخاب مجیدی در كمیته فنی فدراسیون تایید شد و حالا این تیم المپیك فوتبال ایران است كه در موقعیت عجیبی قرار گرفته و حتی نشانه هایی از امید هم در چهره بازیكنانش دیده نمی گردد.
فرهاد مجیدی البته شاید زمانی به یك مربی موفق و اثرگذار در فوتبال ایران تبدیل گردد اما در این موقعیت حساس و سخت چنین انتخابی بطور قطع به سود هیچكس نبود. حالا ۴ ماه دیگر تا آغاز مسابقات انتخابی المپیك در تایلند باقی مانده و دو وضعیت برای تیم ملی امید قابل تصور است.
یا مجیدی همچنان به كار خودش در این تیم ادامه می دهد كه به نظر می آید سرمربی، اعضای كادر و حتی بازیكنان در چنین شرایطی اعتماد بنفس و خودباوری خویش را هم پس از شكست چهار گله برابر ازبكستان از دست داده اند. شرایط دوم احتمال كنار گذاشتن فرهاد مجیدی و انتخاب سرمربی دیگری برای تیم المپیك است كه البته با عنایت به زمان كوتاه باقیمانده باز هم مشكلات خاص خودش را خواهد داشت، هرچند به نظر می آید تیم امید با هدایت مجیدی هم در این چند ماه استفاده ای از فرصت ها و اردوهای تداركاتی نكرده و هیچ پیشرفت فنی در این تیم دیده نمی گردد.


منبع:

1398/06/23
15:03:08
5.0 / 5
4280
تگهای خبر: بازی , بازیكن , پیروزی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان