مهدی تاج:

با برانكو در حال مذاكره هستیم

با برانكو در حال مذاكره هستیم به گزارش فیفا1 رئیس فدراسیون فوتبال ضمن تكذیب باردیگر رقم بالای قرارداد مارك ویلموتس سرمربی تیم ملی، اظهار داشت: با گزینه های جایگزین همچون برانكو ایوانكوویچ در حال مذاكره هستیم.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، مهدی تاج ظهر امروز دوشنبه در حاشیه مجمع هیات فوتبال استان كردستان در گفتگو با خبرنگاران رسانه های جمعی، تصریح كرد: منابع موجود در فوتبال استان كردستان و دیگر نقاط كشور محدود است و با عنایت به شرایط حاكم بر كشور باید با این منابع بسازیم و زمینه را برای رشد بهتر در این بخش فراهم نماییم.
وی با اشاره به برگزاری مجمع انتخابات هیات فوتبال استان كردستان، بیان كرد: انتظار من از رئیس جدید هیات فوتبال كردستان این است كه از تمامی ظرفیت های بوجود آمده در فوتبال استان بهره كرده و ضمن توجه به نظرات و پیشنهادات پیشكسوتان زمینه برای وحدت و همدلی بیشتر در فوتبال استان را فراهم نمایند.
رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: هیات فوتبال كردستان با همكاری اداره كل ورزش و جوانان استان باید زمینه برای از بین بردن گسستگی های بوجود آمده در عرصه فوتبال استان كردستان را فراهم نمایند كه البته قرار شد كه مدیركل ورزش و جوانان در این راستا پیشقدم شوند.
وی ضمن تاكید بر ضرورت برگزاری جلسه ای با حضور پیشكسوتان برای شنیدن نظرات آنها، اظهار داشت: باید نظرات و دیدگاه های مختلف از جانب افراد پیشكسوت شنیده شود و در این میان ما هیچ گونه محدودیتی نداریم.
وی در واكنش به مهندسی انتخابات هیات فوتبال استان كردستان، اضافه كرد: در اساسنامه فدراسیون فوتبال این است كه برای هیات نیازی به گذاشتن سرپرست نیست و بخشی از اعتراضات به این مهم بود كه البته این ماجرا دقیقا بر مبنای اساسنامه فدراسیون فوتبال عمل شد.
عمل به اساسنامه در مورد برگزاری انتخابات هیات فوتبال كردستان
تاج افزود: در مورد بحث مهندسی انتخابات هیات فوتبال كردستان هم لازم است توضیح بدم كه بر مبنای اساسنامه تعیین اعضای مجمع كاملا واضح و شفاف است و هیچگونه بحثی در مورد مهندسی در بین نبوده است.
وی اظهار داشت: در مورد انتخاب اعضای مجمع جدای از روسای هیات های شهرستانی، از برترین افراد در رشته های مختلف همچون مدیران باشگاه ها، نمایندگان ورزشكاران، داوران و مربیان هم از بهترین ها انتخاب شده است.
وی با اشاره به برگزاری انتخاباتی سالم در هیات فوتبال كردستان، اظهار داشت: شرایط برگزاری مجمع كاملا در چهارچوب قوانین و مقررات برگزار گردید و هیچ گونه شبهه ای در این میان وجود ندارد.
تاج اضافه كرد: در مورد منابع مورد نیاز برای فوتبال استان كردستان هم به علت محدودیت ها امكان تیم داری در سطح اول فوتبال كشور برای این استان مقدر نیست چون كه كف مدیریت یك تیم لیگ برتری نیازمند ۲۵ میلیارد تومان اعتبار است.
وی عنوان كرد: همین كه بانوان كردستانی در بالای جدول رقابت های لیگ برتر فوتبال باشگاه های كشور قرار دارند جای تقدیر و تشكر دارد و این نشان دهنده ظرفیت های بالای فوتبال كردستان است.
لزوم كار كارشناسی مناسب برای واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی
رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه در مورد داستان واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی، تصریح كرد: دو باشگاه پرسپولیس و استقلال باید حتما واگذار شوند كه اگر این مهم عملیاتی شود بخش زیادی از مشكلاتی كه امروز بعنوان نمونه در بحث سرمربی استقلال به وجود آمده است، دیگر تكرار نخواهد شد.
وی اضافه كرد: در واقع وقتی كه بخش خصوصی مدیریت در این دو باشگاه را بر عهده داشته باشد با عنایت به اینكه از جیب خود خرج می كند دیگر اجازه نمی دهد كه این چنین مشكلاتی برای این دو تیم به وجود آید.
تاج عنوان كرد: به هر حال در بحث واگذاری این دو باشگاه هیچ شكی نیست ولی نكته مهم این است كه واگذاری باید منطبق با خرد و عقل جمعی باشد و با عنایت به اهمیت این دو باشگاه بسیار مورد توجه مردم هستند و بنابراین نمی گردد بدون كار كارشناسی تیم ها را واگذار كرد.
وی اظهار داشت: به نظر من باید به بهترین شرایط ممكن این دو تیم را واگذار كرد تا دیگر شاهد مشكلاتی كه برای برخی از تیم های در لیگ یك به وجود آمد و از جانب بخش خصوصی واگذار شده، كاملا رها شدند، نباشیم.
رئیس فدراسیون فوتبال عنوان كرد: اصل واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس كار درستی است ولی باید این كا با نهایت تدبیر و بررسی كارشناسی صورت گیرد.
رقم قرارداد ویلموتس مشخص است
وی در ادامه به داستان قرارداد ویلموتس اشاره نمود و اضافه كرد: در مورد قرار داد ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال كشورمان هم اسناد و قرارداد كاملا مشخص بوده و در زمان عقد قرارداد علاوه بر خود من وزیر محترم ورزش و جوانان هم حضور داشته و الان این قرارداد در اختیار مراجع ذیصلاح هم گذاشته شده است.
وی در واكنش به مطرح شدن رقم ۳ میلیون دلار قرارداد ویلموتس، تصریح كرد: من نمی دانم نماینده محترم وقتی رقم این قرارداد را سه میلیون دلار اعلام می كنند، این رقم را از كجا آورده اند. آیا ایشان در مذاكرات بوده اند؟
تاج بیان كرد: قرارداد ویلموتس كاملا مشخص است و در اختیار تمامی نهادهای نظارتی همچون سازمان بازرسی، دیوان محاسبات و... داده شده است و محرمانه بودن برای مراجع ذیصلاح اصلا ملاك نیست.
وی با اشاره به روند تعیین تكلیف پرونده ویلموتس، اظهار داشت: هیچ مشكلی از نظر ما ندارد و با عنایت به اینكه قرارداد از سوی آقای ویلموتس صورت گرفته و این مهم پیش از دیدار ایران و عراق بوده است ازاین رو مشكلی در این خصوص نداریم.
وی افزود: قرارداد آقای ویلموتس همچون قراردادهای بسیار خوبی است كه در آن قید شده غرامت به دو طرف وقتی پرداخت می شود كه مدت زمان آن سه ماهه باشد. یعنی اگر ما ثابت نماییم كه وی نباید قرارداد را فسخ می كرد باید وی سه ماه به ما غرامت پرداخت كند.
قرارداد ویلموتس جای هیچ گونه ابهامی ندارد
رئیس فدراسیون فوتبال اضافه كرد: اگر وی فسخ قرارداد را دقیق بداند و بگوید كه پول را بموقع به من پرداخت نكرده ایم كه البته پرداخت نكردیم. این می تواند سه ماه غرامت بگیرد.
تاج عنوان كرد: قرارداد آقای ویلموتس خیلی خوب است و هیچ گونه جای ابهامی ندارد و نوع غرامت در آن كاملا تعریف شده است و بیشتر از سه ماه هم نیست و عدد آن حتی برای یك سال از كل قرارداد سه میلیون دلار هم نیست.
وی افزود: رقم قرارداد ویلموتس خیلی كمتر از این رقم سه میلیون دلار است و فدراسیون فوتبال راغب بود كه كل قرارداد ویلموتس را منتشر كند ولی بر مبنای یكی از بندهای آن كه قید شده كه انتشار قرارداد نیازمند تعامل دو طرف است.
تاج اظهار داشت: عدم انتشار قرارداد به این علت است كه امكان دارد فرصتی برای طرف مقابل فراهم آورد كه وی معترض شود كه چرا این قرارداد انتشار یافته است.
رئیس فدراسیون فوتبال افزود: یك میلیون ۸۶۰ هزار دلار قرارداد قبلی ویلموتس با ساحل عاج بود كه البته مقداری در قرارداد با ما افزایش پیدا كرده است.
مذاكره با گزینه های سرمربی تیم ملی ادامه دارد
وی در مورد سرنوشت سرمربی تیم ملی، عنوان كرد: در مورد برانكو یكی از گزینه های تیم ملی است و در حال مذاكره هستیم و البته همزمان با وی افراد دیگری هم هستند كه در حال مذاكره هستیم.
رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان كرد: الان خیلی بازی تیم ملی نداریم و بنابراین خیلی عجله ای در این حوزه نداریم! بحث انتخاب سرمربی تیم ملی در جریان است.
باشگاه ها با تیم امید همكاری می كنند
تاج در انتها در مورد تیم ملی امید، تصریح كرد: در مورد حضور بازیكنان در تیم ملی امید همه باشگاه ها اعلام نموده اند كه بازیكنان خویش را در اختیار تیم ملی قرار می دهند و مشكلی در این حوزه نداریم.

1398/09/25
20:27:20
5.0 / 5
4341
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان