لابی های داغ پشت صحنه؛

نهادهای نظارتی یقه بازنشسته را می گیرند

نهادهای نظارتی یقه بازنشسته را می گیرند فیفا1: نهادهای نظارتی كه از دو سال قبل پیگیر رفتن بازنشسته ها از ورزش بودند، با اصرار روی مواضع قبلی خود اجازه نخواهند داد افراد بازنشسته در فدراسیون فوتبال مسئولیت جدید بگیرند.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، انتخابات فدراسیون فوتبال مقرر است روز ۲۵ اسفند برگزار و طی آن رئیس چهار سال آینده آن انتخاب گردد. مراحل ثبت نام نامزدهای ریاست، نواب رئیس و هیات رئیسه این فدراسیون انجام شده و كمیته های تعیین صلاحیت در حال بررسی شرایط نامزدها هستند.
بررسی صلاحیت نامزدهای پست ریاست، نواب رئیس و هیات رئیسه در چند مرحله برگزار می شود كه مرحله اول آن در حیطه مسئولان ورزش است اما سایر مراحل به نهادهای نظارتی مربوط می شود كه طبیعتا سخت گیری های بیشتری نیز در آن صورت می گیرد.
از چند سال پیش و با مطرح شدن قانون منع بكارگیری بازنشسته ها در ورزش، فوتبال نیز مشمول اجرای این قانون شد و برخی مسئولان رده بالای فدراسیون از مسئولیت خود كنار رفتند و به قانون احترام گذاشتند اما هنوز هستند مدیرانی كه حاضر به تمكین نشدند و در مسئولیتی كه داشتند باقی ماندند.
برای انتخابات پیش رو نیز چند بازنشسته برای پست های مختلف ثبت نام كرده اند كه یكی از آنها پست ریاست نام نویسی كرده و با وجود تذكراتی كه از مسئولان رده بالا به وی داده شده اما حاضر به كناره گیری نشده و همچنان روی ماندن اصرار دارد.
با این حال نهادهای نظارتی كه قبل از این نشان داده اند در اجرای قانون منع بكارگیری بازنشسته ها كوتاه نخواهند آمد و عزم راسخ برای اجرای تصمیم قانونی خود دارند، این دفعه هم «یقه» این بازنشسته را خواهند گرفت و اجازه نخواهند داد وی در انتخابات فدراسیون شركت نماید.
در این میان اما این كه چه كسی رئیس فدراسیون فوتبال شود معین نمی باشد و بنظر می رسد برخلاف ادوار گذشته كه چیدمان اعضا و نامزدها تا حدودی چهره رئیس را مشخص می كرد، این دوره انتخابات فدراسیون پیچیدگی های خاص خودش را خواهد داشت و برخی به دنبال ایجاد تغییرات گسترده در فدراسیون هستند و برخی هم چسبیده به فدراسیون.
همین امر انتخاب رئیس چهار سال آینده را با پیچیدگی هایی مواجه كرده و باید دید لابی های پشت پرده با اعضای مجمع كه از چند روز قبل شروع شده است در نهایت چه كسی را بعنوان رئیس فدراسیون معرفی خواهدنمود.
حبیب كاشانی، مهدی محمدنبی، هدایت ممبینی، محمدحسین قریب و حیدر بهاروند گزینه های ریاست فدراسیون فوتبال هستند كه سه نفر از آنها شانس بالایی برای نشستن روی صندلی ریاست فدراسیون را دارند.


منبع:

1398/12/03
21:48:38
5.0 / 5
4345
تگهای خبر: ثبت , شركت , فدراسیون , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان