مالك باشگاه تراكتور:

نصیرزاده یكی از مقصران اصلی احكام صادر شده فیفا ضد تراكتور است

نصیرزاده یكی از مقصران اصلی احكام صادر شده فیفا ضد تراكتور است به گزارش فیفا1 مالك باشگاه تراكتور در مورد احكام صادر شده از جانب فیفا ضد این باشگاه اظهار داشت: هوشنگ نصیرزاده یكی از مقصران اصلی احكام صادر شده فیفا ضد تراكتور و ماشین سازی است.


به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، محمدرضا زنوزی مطلق شامگاه امروز جمعه در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که چه اتفاقاتی در قضیه شکایت استوکس و اروین پیش آمده، اظهار داشت: در پرونده هایی که تمام مستندات به نفع باشگاه بود و بازیکنان تمام دستمزد خویش را طبق قرارداد دریافت کرده بودند و مستندات آن هم موجود است، استوکس و اروین بدون اجازه باشگاه به تمرینات ملحق نشده بودند و به صورت یک طرفه و بدون دلیل موجه، قرارداد خویش را فسخ کرده بودند.
وی اضافه کرد: در جلسه حضوری در استانبول، وکیل (لودویچ دلشات) تمام مستندات را با جزئیات بررسی کرد و اطمینان داد که با عنایت به تجربه ۱۰ ساله خود در ارکان قضائی فیفا، این پرونده ها به نفع باشگاه تراکتور خاتمه می یابد، اما در حالیکه منتظر محکومیت این دو بازیکن بودیم، با حکم عجیب فیفا ضد باشگاه مواجه شدیم و بعد از بررسی لایحه دفاعی ایشان توسط سه وکیل ورزشی داخلی و دو وکیل کارکشته ی خارجی، متوجه شدیم ایشان لایحه را به صورت ناقص عرضه کرده است.
زنوزی تصریح کرد: چگونه امکان دارد وکیلی که ۱۰ سال در بالاترین ارکان قضائی فیفا حضور داشته است، ابتدایی ترین کار در لایحه نویسی، یعنی استناد و استفاده از مستندات کتبی را لحاظ نکند؟ این مورد را با استفاده از بهترین وکلای خارجی در حال اثبات هستم و عواقب سنگینی در انتظار این وکیل است.
مالک باشگاه تراکتور بیان نمود: بنده شناختی از این وکیل نداشتم و معرفی ایشان توسط آقای علی خطیر انجام شد که خود خطیر هم توسط نصیرزاده، مدیر عامل سابق ماشین سازی انجام پذیرفت. خطیر دوستی دیرینه ای با ایشان دارد و حتی در جلسه ای که در کشور قطر برای بازگرداندن استراماچونی، مربی استقلال صورت گرفته بود، ایشان لودویچ را وکیل استراماچونی معرفی کرده بود که چنین موضوعی اصلاً صحت نداشت.
زنوزی اظهار داشت: برای من جای تعجب دارد که چگونه نصیرزاده و خطیر توانستند مسؤلان فدراسیون را قانع کنند تا وکیلی که در خوشبینانه ترین حالت بدون تبانی، چهار پرونده ای را که برنده قطعی بودیم در فیفا باخته است، بعنوان وکیل فدراسیون در پرونده ویلموتس انتخاب کنند.
وی اضافه کرد: نصیرزاده از مقصران اصلی این اتفاقات و همینطور پرونده های به وجود آمده برای باشگاه ماشین سازی است. ما به نصیرزاده اعتماد کردیم که با عنایت به سابقه حقوقی که در فوتبال ایران داشت، کار تنظیم و تأیید قراردادهای بازیکنان خارجی ما را هم انجام بدهد که متأسفانه بعد از بررسی متوجه شدیم خیلی از بندهایی که ایشان در این قراردادها لحاظ کرده بود، از نظر فیفا غیرقابل استناد است. همینطور پرونده هایی در باشگاه ماشین سازی در فیفا داریم که با سهل انگاری ایشان به نفع بازیکن ها رأی گرفته شده است؛ برای نمونه، بازیکن اسکاتلندی فصل پیش ما با استفاده از ضبط صدای ایشان برنده پرونده شکایت در فیفا شده است و این در صورتی است که نصیرزاده اعلام نموده بود توافق و فسخ با این بازیکن صورت گرفته است.
مالک باشگاه تراکتور در انتها درباره علی خطیر اضافه کرد: آقای خطیر، اگر اتفاقاتی که در زمان مذاکره با مربی ایتالیایی در فصل گذشته رخ داد و سبب شد قیمت این مربی، در یک ساعت دو برابر بشود را بازگو کنم، دیگر آبرویی برای شما در این فوتبال نمی ماند.
زنوزی اظهار نمود: مبحث تعجب برانگیز این بود که نصیرزاده بدون اطلاع هیئت مدیره، وکالت پرونده جدید باشگاه ماشین سازی در فیفا را هم به لودویچ داده بود که در آن پرونده هم با وجود داشتن مستندات تفاهم نامه با بازیکن، که خود نصیرزاده آن تفاهم را کرده بود؛ بازهم رأی به ضرر باشگاه اعلام گردید.
وی افزود: بنده هیچ شناختی از آقای خطیر و یکی از همکاران سوئیسی وی نداشتم و آقای نصیرزاده با معرفی این آقایان سبب به وجود آمدن این اتفاقات شد و این موارد، پاره ای از علل برکناری آقای نصیرزاده از مدیرعاملی باشگاه ماشین سازی بود.
وی تاکید کرد: به نظر بنده، تمام باشگاه ها مخصوصاً باشگاه استقلال باید پشت پرده مسائل را بررسی نمایند، مخصوصاً در مورد خرید بازیکن و شکایت هایی که از سوی فیفا ضد باشگاه ها انجام می شود؛ چون من حس می کنم این پرونده ها، یکسری تبانی ها و پشت پرده هایی دارند که خوشبختانه من متوجه آن شدم. البته دیر فهمیدم، ولی به قول معروف، جلوی ضرر را هر زمان بگیری سود است.
زنوزی اضافه کرد: باید علل این که چرا آرا تمام پرونده های فیفا، به ضرر باشگاه های ایرانی و یا کل فوتبال ایران صادر می شود را با رجوع به پرونده های قبلی باشگاه ها و جستجوی نقش افراد داخلی در آنها، به صورت کامل بررسی و کارشناسی حقوقی و حتی کاراگاهی شوند. ضمناً مطالب فوق در رسانه ها، سایت ها و نشریات معتبر اروپایی هم به طور گسترده کار خواهد شد که تمامی فوتبالی های دنیا در جریان آن قرار بگیرند.
وی در انتها بیان نمود: این موارد پاره ای از علل برکناری نصیرزاده از مدیر عاملی باشگاه ماشین سازی بود. البته اگر لازم دانستم، باز هم در مورد موارد فوق روشنگری خواهم کرد تا برخی مسائل که گریبان گیر این فوتبال شده، بلکه اصلاح گردد و افراد فوق، خویش را جمع و جور کنند.

1399/02/06
14:20:23
5.0 / 5
2942
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان