احمد سعادتمند خبر داد:

درخواست مذاكره مجدد با استراماچونی و عرضه پفك آبی به بازار!

درخواست مذاكره مجدد با استراماچونی و عرضه پفك آبی به بازار! مدیرعامل باشگاه استقلال با تاكید بر اینكه كمپ حجازی به دارایی های این باشگاه اضافه شده، اظهار داشت: البته در مورد این كمپ تصرفی صورت گرفته اما مقرر است فردا نشستی داشته باشیم تا مبحث حل شود.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، احمد سعادتمند با اشاره به اینکه باشگاه استقلال از گذشته در بخش های مختلف مانند مباحث حقوقی، زیرساخت، فعالیت بعنوان بنگاه اقتصادی و... مشکلات عدیده ای داشته است، اظهار داشت: اما بارها گفته ام که امیدوارم با کمک هواداران و برنامه های پیشبینی شده که مبتنی بر آرامش است، بتوانیم نقاط منفی را کمتر و به نقطه صفر برسانیم و پس از آن برای اقدامات موثر دیگر قدم برداریم.
دکتر نیستم
وی خاطرنشان کرد: چندسالی هواداران استقلال دل خوش از اوضاع این باشگاه نداشتند اما امیدوارم شرایط بهتری با کمک همه ایجاد شود و در کل فضا رو به بهبود پیش برود حتی برای صدا و سیما.
مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد اینکه القابی مانند دکتر و مهندس برای وی به کار برده نمی گردد، تصریح کرد: من فوق لیسانس مدیریت ورزش دارم، دکترای افتخاری از کانادا دارم اما خودم را دکتر نمی دانم.
کمپ حجازی به دارایی استقلال اضافه شد
سعادتمند در مورد چگونگی برنامه هایش در شروع فعالیت مدیریتی باشگاه استقلال و اینکه بیشتر به نشست و جلسه با پیشکسوتان می گذشت، تصریح کرد: پیشکسوتان صاحبان اصلی باشگاه هستند، آنها به گردن استقلال حق دارند. دفتر استقلال متعلق به پیشکسوتان است. اینکه روزانه یک یا یک و نیکم ساعت برای آنها وقت گذاشت، زیاد نیست کمااینکه از صحبت با آنها ایده هایی گرفته ایم، به مواردی رسیده ایم که نتایجش را بعدها خواهیم دید.
وی در مورد بدهی های باشگاه استقلال در آستانه واگذاری به خصوص از حیث مالیات هم خاطرنشان کرد: اول باید تشکر کنم چون تا امروز به این اندازه برای واگذاری باشگاه اراده نبوده است اگر هم بوده موانعی سبب شده به نتیجه نرسد. دیگر اینکه خوشبختانه توانسته ایم با پیگیری های انجام شده و گواهی بند دال در وزارت اقتصاد و دارایی و به نام استقلال بگیریم. بر این اساس کمپ حجازی به دارایی های باشگاه افزوده شد.
کمپ حجازی معارض دارد ولی مسالمت آمیز حل می کنیم
وی با تاکید بر اینکه کمپ حجازی معارض دارد، افزود: در مورد معارضین این کمپ نشستی داشته ایم، ۱۴ هزار متر از سوی پارک ارم تصرف شده است اما فردا نشستی خواهیم داشت و به صورت مسالمت آمیز مبحث را حل و فصل خواهیم کرد.
سعادتمند در مورد کمپ حجازی و طرحی که باشگاه استقلال جهت استفاده از آن دارد، توضیح کاملی عرضه کرد و اظهار داشت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته می توانیم از این کمپ درآمدزایی داشته باشیم. پس از سال ها میزان بدهی های باشگاه کم شده و از محل این کمپ به سرمایه باشگاه اضافه شده است.
اگر پفک آبی دیدید تعجب نکنید!
مدیرعامل باشگاه استقلال با تاکید بر اینکه اگر در حسابرسی تراز منفی داشته باشیم، نمی توانیم وارد بورس شویم، اضافه کرد: یک هزار میلیارد تومان ارزش برند استقلال است. مجموعه مرغوبکار را داریم. مجموعه امام رضا هم به استقلال رسیده است. فکر می کنم برای باشگاهی که بیشتر از ۳ هزار میلیارد تومان ارزش دارایی دارد، بدهی ۳۰ - ۲۰ میلیاردتومانی خیلی زیاد نیست!
وی با تاکید بر اینکه درآمدزایی بر مبنای درآمدهای پایدار یک برنامه اصلی در باشگاه است، تصریح کرد: کارگزاری یک بخش کار است که پیشبینی شده است، شاید تا یک ماه دیگر محصولات استقلال با برنداستقلال به بازار ارائه شود. اگر تا آن زمان پفک آبی دیدید، تعجب نکنید.
مالکیت معنوی را مجانی به کسی نمی دهیم حتی هتل استقلال!
سعادتمند درباره مشکلات مربوط به حقوق معنوی محصولات ورزشی در ایران و عدم رعایت اصل کپی رایت خاطرنشان کرد: به لحاظ حقوقی مراجعاتی داشته ایم. با پوزش از کسانی که از نام استقلال استفاده می نمایند حتی هتل استقلال باید بگویم مالکیت معنوی این اسم را مجانی به کسی نمی دهیم.
وی تصریح کرد: ابتدا سراغ رفع و رجوع های حقوقی رفتیم و نام استقلال را برای کسانی که از این برند استفاده و سوء استفاده می نمایند ممنوع کرده ایم. تا الان ۷۰ درصد کارها انجام شده است. تولید محصول به نام استقلال هم پس از رفع سایر موارد انجام می شود.
قاضی دادگاه در بحث کارگزار قبل دفاعیات من را پذیرفت
مدیرعامل باشگاه استقلال با اشاره به مشکلات این باشگاه با شرکت آریا برتر کارگزار سابق استقلال خاطرنشان کرد: با تشکر از کارگزار قبلی باید بگویم قرار نیست باشگاه استقلال یک سال از تمام حقوق خودش را به یک شرکت بدهد که عایدی برای باشگاه نداشته باشد. آریابرتر سال قبل قراردادی با ما بست ولی تا الان ۹ تا ۱۲ میلیارد تومان به صورت قرض الحسنه کمک کرده است. دوستان متعهد شده اند که بدهی را بدهند. اگر بدهی هم هست همان قرض الحسنه است. در واقع این استقلال است که طلبکار می باشد چون در یک سال گذشته هیچ آورده ای از کارگزارش نداشته است.
سعادتمند اظهار داشت: کارگزار جدید استقلال تا الان ۱۰ میلیارد تومان بلاعوض به ما کمک کرده است. برای کارگزار قبل مبحث به محکمه رفته است و ما آنجا هم دفاع کردیم. خوشبختانه قاضی پرونده هم دفاع بنده را پذیرفت. بعد با پادرمیانی وزارت روزش جلساتی را برگزار کردیم و این مشکل در شرف حل است. این یکی دو روز کارها را حل می نماییم و کارگزار جدید به کارش ادامه می دهد.
استناد به بند فورس ماژور برای فسخ قرارداد با آریابرتر
وی در پاسخ به این سوال که آیا رای دادگاه به نفع شما بوده است؟ اظهار نمود: یک بند فورس ماژور در قرارداد با کارگزار قبلی آمده بود که اگر بیماری واگیردار شیوع پیدا کند و لیگ سه ماه تعطیل شود، این قرارداد خود به خود فسخ می شود. ما به این بند استناد کرده ایم. حساب و کتاب مالی خودمان را می نماییم. کارگزار قبلی مبلغی را به خزانه باشگاه واریز نکرده و صرفاً پرداختی هایی به بازیکنان و یا هزینه های هتل داشته است.
مدیرعامل باشگاه استقلال تصریح کرد: وقتی می گوییم برند استقلال هزار میلیارد تومان ارزش دارد باید حداقل ۲۰۰ میلیارد تومان از آن درآمدزایی صورت بگیرد. کمک آریا برتر به استقلال قرض الحسنه بوده و باید قرض آنها را بدهیم در حالیکه درآمدی هم از این شرکت نداشته ایم؛ باآنکه دوستان معادلاتی دارند.
تعهد کارگزار جدید پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومانی است
سعادتمند خاطرنشان کرد: تابحال از کارگزار جدید ۱۰ میلیارد تومان گرفته ایم و تا آخر سال بیشتر از ۱۰۰ میلیارد تومان در تعهدمان پیشبینی شده است. این مبلغ قرض الحسنه نیست. خوبی این قرارداد این است که لیگ چه برگزار گردد و چه نشود، اسپانسر به تعهدش عمل می کند. ما حتی آنالیز نیازمندی های خودمان را هر یک - دوازدهم به کارگزار داده ایم که مثلا در فلان ماه چقدر دریافتی داشته باشیم.
وی درباره کمک قرض الحسنه موسوی عضو سابق هیات مدیره باشگاه به استقلال تصریح کرد: در یک برهه باشگاه استقلال مشکل داشت که بین ۵ تا ۷ میلیارد تومان از جانب موسوی پرداخت گردید. باید آن را حتما در چارچوب بررسی مسائل مالی به ایشان برگردانیم. باآنکه این مبلغ قرض الحسنه بوده ولی به باشگاه کمک کرده است. ما باید به سمت درآمد پایدار برویم. اگر تا الان بحث دادگاه و این اتفاقات نبود، ۱۰ میلیارد دیگر هم از کارگزار جدید گرفته بودیم.
پیشنهاد برای قائدی ۲ میلیون دلار است اما زیر ۵ میلیون دلار او را نمی فروشیم
به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، سعادتمند که در برنامه ورزش و مردم حاضر شده بود، درباره احتمال درآمدزایی از راه فروش بازیکن و تجربه سال های قبل اظهار داشت: دو سه هفته است که از دو، سه کشور اروپایی تماس می گیرند تا مهدی قائدی را جذب کنند. رسما می گویم نه قائدی و نه هیچ بازیکن دیگری از استقلال فروشی نیستند. ما با چنگ و دندان بازیکنانمان را حفظ می نماییم. تیم را برای فصل بعد قوی می بندیم. کسی از تیم نمی رود و یا اگر برود ارزان نخواهد بود.
مدیرعامل استقلال افزود: این روزها خبرهایی خواندم در خصوص اینکه پیشنهاد برای قائدی ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار است که ۸۰۰ هزار تا به باشگاه می رسد و ۷۰۰ هزار تا به خود بازیکن. صحبتی که با من شده بود، مبلغ ۲ میلیون دلار بود که با آن هم موافق نیستم. قائدی را زیر ۵ میلیون دلار نمی فروشیم. حتی فکرش را نکنند که بازیکن استقلال را ۲ میلیون دلار بدهیم؛ نه تیم های داخلی و نه تیم های خارجی!
مذاکره با ۵ شرکت برای انعقاد قرارداد اسپانسر
سعادتمند در ادامه این گفتگو در مورد وضعیت حقوقی کارمندان باشگاه استقلال با تاکید بر اینکه آنها حقوق دو ماه سال را دریافت کرده اند، تصریح کرد: شنبه یا یکشنبه حقوق مربوط به ماه سوم سال هم به آنها پرداخت می شود.
وی در مورد بحث اسپانسری و اینکه مزایده برگزار شده یا نشده، تصریح کرد: در مورد باشگاه هایی که در حال واگذاری هستند و برای مزایده آنها نمی توانی خیلی ورود داشت با این وجود با ۵ شرکت وارد مذاکره شدیم. باید مواردی رعایت شود که همه آنها را در نظر گرفتیم. تضامین بانکی که به آن عمل شد و البته میزان پرداختی در چارچوب پیش پرداخت، این مورد هم در قرارداد منعقد شده رعایت شد.
مطالبات استقلال بزودی پرداخت می شود
مدیرعامل باشگاه استقلال افزود: قرارداد با اسپانسر در شرایطی منعقد شده که بحث واگذاری و ورود به بورس است که اگر این اتفاق بیفتد به نفع اسپانسر است. البته گفته می شود که شهریورماه واگذاری صورت می گیرد اما به این صورت نیست که در این ماه تمام باشگاه واگذار شود.
سعادتمند همینطور در مورد مطالب باشگاه استقلال توضیحاتی عرضه داد و اظهار داشت: با یکی از بزرگترین اپراتورهای کشور یعنی ایرانسل به تازگی مذاکراتی داشته ایم. امیدواریم بزودی به بخشی از قرارداد که به صورت غیرمستقیم بوده عمل شود. بطور قطع ایرانسل به باشگاه استقلال کمک خواهد کرد، باید از از آذری جهرمی و مدیریت ایرانسل هم تشکر می کنم. در هر صورت بطور قطع در ایام آینده از این اپراتور کمک هایی خواهیم داشت. همینطور از کوثر هم کمک هایی می گیریم. بر مبنای مذاکراتی که در این حوزه داشته ایم، ۷۰ - ۶۰ درصد پیش رفته ایم. از این بخش مطالبات را می گیرم از همراه اول هم مطالباتی داریم که امیدواریم زودتر نقد شود و مشکلات را در بخش ارزی و ریالی حل نماییم.
پرداخت بدهی بوبان از راه مطالبات استقلال در فیفا
وی در ادامه به تشریح وضعیت پرونده بدهی های باشگاه استقلال پرداخت. بویان بازیکنی بود که مبحث بدهی های استقلال از وی آغاز است. سعادتمند در این حوزه اظهار داشت: در مورد بویان که از همه حساس تر است باید یاد آور شوم که او شهریورماه ۹۷ شکایتی تنظیم می کند و مهر ۹۸ رای قطعی صادر می شود. زمانی برای پرداخت تعیین شده بود که نادیده گرفته شد. اینگونه با دیرکرد و جریمه ها و... بویان ۳۲۸ هزار دلار بار مالی روی دوش استقلال گذاشت. ما در حال تلاش هستیم تا بخش عمده را طریق مطالبات مان از فیفا بپردازیم و بخش دیگر را خودمان تأمین کرده و پرداخت نماییم.
وی با تاکید بر اینکه یک بخشی از استراتژی استقلال انضباط مالی است، افزود: سال قبل ضرر و زیان بدی داشتیم، بیشتر از ۴۰۰ هزار دلار از محل مطالبات ما از فیبا کم شد بابت نفراتی که خیلی هم برای استقلال موثر نبودند و این خیلی خوب نیست.
درخواست باشگاه برای تمدید زمانِ پرداخت بدهی شفر
مدیرعامل استقلال همینطور در مورد پرونده شفر تصریح کرد: این مربی دو بخش مطالباتی دارد. آخرین زمان برای پرداخت بدهی او ۱۳ فرودرین ماه بود اما من بلافاصله پس از ورودم به باشگاه صحبتی با داشتم و توانستیم فرصتی بگیریم، البته باید بگویم قراردادی که در امارات داشت سبب شد رقم طلب این مربی کمتر شود. ۱۳ تیرماه زمان رسیدگی به پرونده شفر و پرداخت بدهی او اعلام شده اما با عنایت به این که فیفا مبحث کرونا را در رسیدگی به موضوعات مختلف در نظر گرفته است، ایمیلی تهیه و ارسال کردیم و خواهان وقت بیشتری برای پرداخت بدهی شفر شدیم تا بتوانیم مطالبات او را پرداخت نماییم.
وقت استقلال نباید صرف دادگاه و شکایت شود
سعادتمند در بخشی از صحبت های خود با یادآدوری اینکه ۴ سال پیش سرپرست فدراسیون تنیس روی میز بوده و پس از آن هم سرپرستی فدراسیون اسکی را بر عهده داشته است، اظهار داشت: طی دوران سرپرستی در این فدراسیون ها در مجامع بین المللی آنها شرکت داشتم. هنوز هم از فدراسیون جهانی این دو رشته برای من ایمیل می آید. خواهش من از آنهایی که پیش از این استقلال بودند این است که اگر از نهادهای بین المللی مانند فیفا برای شان ایمیل می آید، آنها را منتشر نکنند. از کسی نام نمی برم اما در یکی از جلساتی که بودم، یک نفر صورت جلسه هیات مدیره ما را داشت، این خیلی سبب تعجب شد.
وی با تاکید بر اینکه می خواهیم با تعامل، گفتگو و مذاکره، فضای صمیمی ایجاد نماییم و مشکلات را حل نماییم، خاطرنشان کرد: اصل را بر انضباط و آرامش گذاشته ایم، دوستان این فرصت را ایجاد کنند. ما هم آمادگی برای مذاکره با آنها داریم. نباید وقت مان را صرف دادگاه و شکایت نماییم.
درخواست مذاکره باردیگر با استراماچونی
سعادتمند همینطور در مورد پرونده استراماچونی با اشاره به اینکه این مربی شکایت ضد استقلال داشته و رقم سنگینی مطالبه کرده است، اظهار داشت: دنبال این است که پس از کرونا مذاکره ای باردیگر با او داشته باشیم تا رسیدگی شود. در ارتباط با پرونده استراماچونی برخی اقدامات را تایید کرده ایم که خوب نیست چون اجازه نمی دهد در مقام دفاع خوب عمل نماییم. در هر صورت به دنبال این هستیم با استراماچونی و وکیل اولش صحبتی داشته باشیم.
خواستیم با پادوانی قرارداد امضا کنیم
سعادتمند درباره مشکل پادوانی بازیکن سابق استقلال تاکید کرد: از من گلایه نکنید. مشکل پادوانی باید زودتر حل می شد. وقتی به استقلال آمدم با این بازیکن مکاتبه کردیم تا صد هزار دلارش را پرداخت نماییم. حتی این بازیکن شماره حسابش را داد اما در نهایت فرم این دریافت را امضاء نکرد. سپس متوجه شدیم این بازیکن به دادگاه عالی ورزش شکایت کرده و به خاطر نقص عضو تقاضای غرامت سنگینی دارد.
وی اضافه کرد: من حتی از پادوانی دعوت کردم به ایران بیاید تا با او بعنوان یک یار همیشگی در چارچوب مشاور یا بازیکن افتخاری قرارداد امضاء نماییم. احساس می کنم دادگاه عالی ورزش هم رأی فیفا را تأیید می کند. یعنی فقط همان صد هزار دلار غرامت را.
تامین اعتبار هزینه های تیم فوتسال استقلال از محل دیگر
مدیرعامل باشگاه استقلال درباره اینکه به نظر می آید با تشکیل تیم های غیر فوتبالی در این باشگاه، یک دست مبادرت به برداشتن چند هندوانه کرده است، اظهار داشت: اگر بخواهیم روی بدهی های استقلال تمرکز نماییم کاری پیش نمی رود. من از آقای نبی دبیر فدراسیون فوتبال خواهش کردم که امتیاز یک تیم فوتسالی را به استقلال بدهند. ایشان هم این دستور را به هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتسال داد که روز گذشته جلسه اش تشکیل شد. اگر استقلال وارد فوتسال شود، باید هیئت رئیسه سازمان لیگ دنبال ما بیایند.
سعادتمند درباره هزینه های تیم داری در فوتسال تصریح کرد: ما به اعتبار باشگاه و درآمد کارگزارمان دست نمی زنیم. خرید امتیاز و تأمین اعتبار این تیم را از یک بخش دیگر تهیه کرده ایم. انتظارمان از هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتسال و فدراسیون فوتبال این است که این اتفاق رخ بدهد. با حساب و کتاب این هندوانه ها را بر می داریم.
اینستاگرام نمی داند استقلال واقعی کیست!
وی با اشاره به اینکه اپلیکیشن باشگاه استقلال هفته آینده رونمایی می شود، خاطرنشان کرد: با ۱۱ بانک مذاکره ایم تا درآمدها به حسابمان واریز شود. با این درآمدها چرخ باشگاه می چرخد. در آستانه عقد قرارداد با فست فودها هستیم و نخستین کافی شاپ را هم راه اندازی می نماییم. دنبال مکانی برای ایجاد پاتوق برای پیشکسوتان هم هستیم.
مدیرعامل باشگاه استقلال درباره مشکلاتی که برای صفحه رسمی این باشگاه دراینستاگرام بوجود آمده است، خاطرنشان کرد: سال ۱۳۹۶ اینستاگرام استقلال ۵۴۰ هزار نفر فالوور داشت که این صفحه واگذار شد. ما مجدداً از یک ماه پیش به این بحث ورود کردیم. این شبهه برای اینستاگرام بوجود آمده که استقلال واقعی کیست ولی حداکثر تا یک ماه دیگر، تیک آبی اینستاگرام را می گیریم.
یک هوادار ساختمان جدیدی را به استقلال داده است
سعادتمندبا بیان اینکه هیئت مدیره این باشگاه بزودی ترمیم و تقویت می شود از جابجایی ساختمان این باشگاه با کمک یک هوادار اطلاع داد و اظهار داشت: یکی از هواداران که مشاور باشگاه هم هست، یک ساختمان ۵ طبقه مجهز با لابی و پارکینگ خوب در اختیار باشگاه گذاشته است. مقرر است با شهردار منطقه جلسه بگذاریم تا موانع را حل نماییم. در این صورت در یک ساختمان با بیشتر از هزار و ۸۰۰ متر، فعالیت خواهیم کرد. در حالیکه الان ساختمان ما زیر ۴۰۰ متر است.
وی در مورد وضعیت مدیر رسانه و مدیر روابط عمومی باشگاه استقلال، افزود: هر کسی در این پست ها مشغول می شود باید دو – سه ماه کار کند تا محک بخورد.
در باشگاه قومی گری نداریم
مدیر عامل باشگاه استقلال در مورد انتقادهایی که از او نسبت به انتخاب اطرافیانش در خصوص عدم اشراف آنها به فوتبال می شود، اظهار داشت: برای بخش اقتصادی یا فرهنگی و حتی ورزشی کسانی انتخاب می شوند که در این حوزه ها کار اختصاصی کرده باشند. همینطور یکی از دوستان گفته بود همه اطرافیان من از شمال کشور انتخاب می شوند در حالیکه باید بگویم کسانی که من به استقلال آورده ام از سمنان، تهران و حتی کرد و ترک هستند. هنوز شمالی در باشگاه نداریم. تلاش کردیم شایسته ها را بیاوریم و قومی گری در باشگاه جایی ندارد. این افراد هم حداقل باید ۶ ماه فرصت داشته باشند.
سعادتمند همینطور از پیشنهادات دکتر امین نوروزی معاون پزشکی استقلال برای پشتیبانی از بازیکنان استقبال کرد و اظهار داشت: نوروزی شناسنامه باشگاه استقلال است و در این زمان هم تمام پروتکل های بهداشتی را به خوبی رعایت کرده است. هر برنامه ای داشته باشد با قدرت پشتش هستم.
با قدرت از مجیدی حمایت می کنم
وی درباره اینکه آیا انتخاب سرمربی فصل بعد استقلال به نتایج بازی های باقیمانده لیگ بستگی دارد؟ تصریح کرد: فرهاد مجیدی سرمربی ما است و با قدرت از او حمایت می نماییم.
مدیرعامل استقلال درباره گلایه های وریا غفوری کاپیتان استقلال اظهار داشت: غفوری یکی از بهترین های ما و کاپیتان شایسته بچه ها است. او و علی کریمی مطالباتی دارند که در تلاش هستیم آنها را در کنار پرداختی دیگر بازیکنان داشته باشیم.
سعادتمند در انتها تصریح کرد: ۱۰ بازی در لیگ باقی مانده است. دیدار ما با فولاد ۶ امتیازی است. نمی خواهم این بازی را حساس کنم ولی با برد در این مسابقه به رده دوم جدول می رسیم و مدعی قهرمانی هستیم.

1399/03/30
21:36:54
5.0 / 5
2651
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان