بررسی روش اجرای قانون نظام جامع تربیت فنی و حرفه ای در كمیسیون آموزش

بررسی روش اجرای قانون نظام جامع تربیت فنی و حرفه ای در كمیسیون آموزش به گزارش فیفا1 سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از بررسی روش اجرای قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی و حرفه ای و مهارتی در جلسه بامداد امروز این كمیسیون اطلاع داد و اظهار داشت كه تاكید كمیسیون اجرای درست این قانون با هدف آموزش فن و حرفه به دانش آموزان و دانشجویان است.


امیرحسین فلاحی در گفتگو با ایسنا، در توضیح جلسه امروز بامداد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این جلسه با حضور اعضای شورایعالی آموزش و تربیت فنی حرفه ای و مهارتی برگزار گردید و در آن گزارشی از اقدامات انجام شده درباره قانون نظام جامع، آموزش و تربیت فنی و حرفه ای عرضه شد.
وی افزود: طبق برنامه ششم توسعه باید برنامه های آموزشی به میزان ۴۴ درصد به سمت آموزش های فنی حرفه ای رود که هنوز این هدف محقق نشده است ظرفیت هنرستان ها پایین آمده و به خوبی حرفه و فن مشخصی به دانش آموزان آموزش داده نمی گردد. قرار شد برای پیگیری این مورد هفته آینده جلسه دیگری در محل دانشگاه فنی حرفه ای با حضور کمیته ای از این کمیسیون برگزار گردد تا راهکارهای تحقق پیاده سازی آموزش های فنی حرفه ای به دانش آموزان مبتنی بر صنعت آموزش و پرورش در سال «جهش تولید» اجرایی شود.
به قول سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ۱۳ دستگاه در این شورا عضو بوده و متولی اجرای قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی حرفه ای و مهارتی هستند. هدف گذاری تحقق درست این قانون است تا دانش آموزان و دانشجویان پس از آخر تحصیل آموزش های مبتنی بر داشتن فن و حرفه ای دیده باشند.1399/04/25
15:16:59
5.0 / 5
2510
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان