در گزارش فیفا1 مطرح شد؛

روایت خبرنگار العالم از احساس دین به حاج قاسم

روایت خبرنگار العالم از احساس دین به حاج قاسم فیفا1: خبرنگار سوری شبكه تلویزیونی العالم عنوان نمود كه نسبت به حاج قاسم سلیمانی احساس دین می كرده و بعنوان یك شهروند سوریه سردار سلیمانی را هم وطن خود می داند.به گزارش فیفا1 به نقل از مهر، باسل کعده متولد سوریه و حدود هشت سال است که در ایران حضور دارد. او بیش از پنج سال است که بعنوان خبرنگار در شبکه «العالم» فعالیت می کند.
وی با اشاره به روز خبرنگار در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: خبرنگار کسی است که نکات ریز و ابعاد آنرا می داند، اطلاعات را به اندازه یک اقیانوس با عمق ۱۰ سانت می بیند و وقتی با موضوع جدیدی مواجه می شود عمق اطلاعات خودرا دراین زمینه بیشتر می کند.
خبرنگار شبکه العالم درباره خاصیت یک خبرنگار خلاق اظهار داشت: این مورد بستگی به نوع نگاه هرکسی به موضوع دارد. یک خبرنگار باید مهارت لازم را برای دید صحیح و کامل به موضوع داشته باشد، زاویه ای که معمولاً از نگاه بقیه افراد یک جمع یا جامعه دیده نمی گردد.
کعده درباره مهمترین کار گزارشی خود توضیح داد: اول لازم است بگویم با آنکه مثلاً من و حاج قاسم سلیمانی متعلق به یک کشور نیستیم اما من بعنوان یک سوری حاج قاسم را هموطن خود می دانم و مطمئنم یک عراقی آزاده هم حاج قاسم را هموطن خود احساس می کند و باقی مردم آزاده کشورهای مختلف هم همچنین.
این خبرنگار سوریه ای افزود: از لحظات اول شنیدن خبر شهادت سردار قلب ها، دفتر تهران شبکه العالم با تمام نیرو و توان اهتمام کرد با پوشش لحظه به لحظه بازتاب های این خبر در تهران و باقی شهرستان های ایران به بهترین نحو، حال و هوای ایران را به مخاطبان عرب زبان منتقل کند. در واقع نسبت به حاج قاسم شهید احساس دین می کردم و تلاش می کردم بتوانم تمام توانم را برای پوشش هرچه بهتر این خبر ناگوار و بازتاب های آن به مخاطب به کار گیرم. مراسم خاکسپاری سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در تهران و قم یکی از آن روزهای فراموش نشدنی من در عرصه خبرنگاری بود.
وی درباره کار کردن در شبکه العالم بعنوان یک رسانه بین المللی عنوان کرد: شبکه العالم بعنوان یکی از شبکه های شناخته شده در حوزه خبر در بسیاری از کشورهای عربی مخاطب دارد و بعنوان یک شبکه مرجع توانسته خودرا ارائه کند، پس خصوصاً در سال های اخیر کار کردن در این شبکه را یک تکلیف شرعی می دانم.
این خبرنگار سوری درباره حضور خبرنگاران برون مرزی در مناطق جنگی توضیح داد: من خودم از کشوری آمدم که متاسفانه حدود ۱۰ سال درگیر جنگ ناخواسته بوده پس موضوع جنگ را کاملاً لمس کرده و حس می کنم. بعنوان خبرنگار در مناطق جنگی نبودم ولی جنگ را با پوست و خونم لمس کردم.
وی درباره شناختش نسبت به مخاطب برون مرزی اظهار داشت: رسالت خبرنگار یک رسالت مشخص و رساندن حقایق به مخاطب است و از آنجا سخت تر می شود که شما باید حقایق کشور ایران را برای مخاطبی توضیح بدهید که شناخت کاملی به ایران ندارد و در خیلی از موارد آشنایی مخاطب با ایران بوسیله رسانه های معاند است. در چنین شرایطی ما باید صداقتمان را به مخاطب بوسیله نوع بیان و چگونگی برخورد با مسائل ثابت نماییم تا بتوانیم ایران واقعی را به جهانیان بشناسانیم.
کعده در آخر اشاره کرد: هم در طول این مدت بازخوردهای مخاطبان مثبت بوده و هم از بودن در ایران همیشه خاطرات خوب داشته ام و با وجود دوری از خانواده، در اینجا احساس غربت نکرده ام.


منبع:

1399/05/17
21:34:22
5.0 / 5
2341
تگهای خبر: تیم , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان