دستورالعمل الگوی مصرف آب، برق و گاز واحدهای آموزشی ابلاغ گردید

دستورالعمل الگوی مصرف آب، برق و گاز واحدهای آموزشی ابلاغ گردید فیفا1: معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش وپرورش، دستورالعمل، نحوه تعیین الگوی مصرف آب، برق و گاز طبیعی واحدهای آموزشی دولتی و دانشگاه فرهنگیان را جهت اجرا به استانها ابلاغ نمود.


به گزارش فیفا1 به نقل از ایسنا، معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع، در اجرای مفاد بند ی تبصره ۶ قانون برنامه بودجه سال ۹۹ کل کشور، دستورالعمل، نحوه تعیین الگوی مصرف آب، برق و گاز طبیعی واحدهای آموزشی دولتی وزارت آموزش وپرورش و دانشگاه فرهنگیان که از طرف سازمان برنامه وبودجه کشور به وزارتخانه های مربوطه برای بهره برداری و اجرا ابلاغ گردیده بود را جهت اطلاع و اقدام لازم با رعایت ملاحظات ذیل، به استانها ارسال کرد.
بر این اساس؛ استانها باید ترتیبی اتخاذ کنند تا ضمن بهره برداری حداکثری از مفاد دستورالعمل مذکور با همکاری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نسبت به ارسال لیست اسامی مدارس دولتی به انضمام شماره شناسایی/ اشتراک قبوض مصرف برق، آب و گاز و میزان مساحت ساختمان مدارس به تفکیک واحدهای آموزشی و پردیس های استانی دانشگاه فرهنگیان موضوع این دستورالعمل به نمایندگی های استانی تابعه وزارتخانه های نفت و نیرو اقدام لازم صورت پذیرفته و نسخه ای از آن به این معاونت (دفتر برنامه، بودجه و مدیریت منابع) ارسال نمایند.
همچنین؛ به استناد تبصره یک ماده ۳ دستورالعمل، مسئولیت رعایت الگوی مصرف و فرهنگ سازی جهت اصلاح الگوی مصرف از طرف دانش آموزان/ دانشجویان به ترتیب به عهده مدیر مدرسه/رئیس پردیس استانی دانشگاه فرهنگیان بوده و در صورت عدم تحقق مطلوب معافیت، مدیران مربوطه باید پاسخ گو باشند.
بر طبق این دستورالعمل به استناد تبصره بند ۱۰، یکی از بندهای فرم ارزشیابی مدیران مدارس/پردیس های استانی چگونگی عملکرد آنان در اجرای این دستورالعمل می باشد. پس باید متولی خبره و مجرب برای پایش و هماهنگی مفاد دستورالعمل در استان مشخص شود تا در محاسبات فنی و تعاملات اداری با شرکت های آب، برق و گاز استانی/منطقه ای حقوق آموزش وپرورش تضییع نگردد.
گفتنی است؛ در اجرای هرچه مطلوب تر مفاد بند ۱۱ دستورالعمل، ادارات و واحدهای اطلاع رسانی و روابط عمومی ادارات کل آموزش وپرورش استان/منطقه/پردیس استانی، باید مشارکت و همکاری لازم را دراین زمینه داشته باشند و استانها نیز گزارش عملکردشان را هر سه ماه یک دفعه به دفتر برنامه، بودجه و مدیریت منابع ارسال نمایند.
منبع:

1399/05/19
21:18:28
5.0 / 5
2187
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان