در گفتگو با مهر عنوان شد:

حریفان استقلال در گروه مرگ هستند، یك پیروزی ملاك پیشرفت نیست

حریفان استقلال در گروه مرگ هستند، یك پیروزی ملاك پیشرفت نیست فیفا1: مربی پیشین تیم فوتبال استقلال با اشاره به اینكه این تیم از زمان حضور شفر پیشرفت فنی نداشته است اظهار داشت: برخلاف برخی كارشناسان اعتقاد دارم حریفان استقلال در گروه مرگ هستند.ایمان عالمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پیروزی استقلال مقابل سپاهان و شرایطی كه این تیم بعد از حضور شفر داشته است اظهار داشت: روند بازی این تیم از نظر فنی تفاوت چندانی با گذشته نداشت و در یك جمله می توان گفت در این بازی فقط توپ های مان بهتر به گل تبدیل شد.
* فراز و نشیب زیاد
استقلال در نیم فصل اول فراز و نشیب زیادی داشت و هیچگاه در طول فصل یك روند مشخص را طی نكرد. در بعضی بازی ها بد و در بعضی بازی ها بهتر بود. بنابراین نمی توان این پیروزی را ملاكی برای تغییر روند قرار داد و باید تا آغاز نیم فصل دوم صبر كرد و دید كه آیا این پیروزی ها تداوم خواهد داشت یا خیر.
* این تیم نیازمند تغییراتی است
پر واضح است كه تیم برای نیم فصل دوم نیاز به تغییراتی دارد. حتما شفر هم خودش این مورد را درك كرده و خوب می داند باید در تیمش كم و زیادی انجام دهد. باید دید چه بازیكنانی از این تیم جدا می شوند و چه بازیكنانی به چرخه این تیم اضافه می شوند. این تغییرات می تواند در روند تیم در نیم فصل دوم اثرگذار باشد.
* تغییری نسبت به گذشته نداشت
استقلال مقابل سپاهان نتیجه خیلی خوبی گرفت. اما تنها در بعد نتیجه گیری عملكرد این تیم خوب بود. یكی از دلایل مهمش بی تجربگی دروازه بان حریف و ضعف مفرط این تیم بود و یكی دیگر از عوامل ثبت این نتیجه سوپرگل زودهنگامی بود كه علی قربانی زد.
* نقش پررنگ دروازه بانان دو تیم
دروازه بانان دو تیم در ثبت این نتیجه خیلی موثر بودند. ضعف دروازه بان سپاهان و توانمندی حسینی دروازه بان استقلال. در روزی كه دروازه بان سپاهان گل هایی خورد را كه می توانست نخورد، حسینی روز فوق العاده ای را سپری كرد و بارها ناجی دروازه اش شد. حسینی در حالی مانع از باز شدن دروازه تیمش شد كه گاها موقعیت هایی كه سپاهانی روی دروازه استقلال خلق می كردند به مراتب خطرناك تر از موقعیت هایی بود كه روی دروازه سپاهان خلق شد و تبدیل به گل شد.
شاید به جرات بتوان گفت اگر جای دروازه بان های دو تیم عوض می شد نتیجه ای كاملا برعكس در این بازی رقم می خورد.
* حسینی می تواند در جام جهانی بازی كند
تیم استقلال در این فصل مهره های خیلی خوبی دارد كه یكی از آنها سید حسین حسینی است. دروازه بان جوان و شایسته آبی ها در این فصل و فصل گذشته بارها شایستگی هایش را نشان دادكه آخرین آن همین بازی با سپاهان بود.
بعنوان مربی با حسینی كار كردم و به توانایی هایش اعتقاد كامل دارم. او بزودی دروازه بان شماره یك تیم ملی می گردد. وی اگر بدشانس نباشد می تواند در روسیه برای تیم ملی ایران در جام جهانی بازی كند. خوشبختی استقلال این است كه دروازه بان جوانی در این سطح دارد.
* بدنسازی، نقطه عطف كار شفر در استقلال
گفتیم استقلال از نظر فنی نسبت به ابتدای فصل تغییری نكرده است. این را هم بگوییم كه برخلاف مسائل فنی، از نظر بدنی شرایط این تیم در زمان شفر كاملا تغییر كرده و خیلی بهتر شده است.
اردوی كیش شرایط بدنی این تیم را متحول كرد و این نشان داده است شفر از همه تجربیاتش برای ارتقای شرایط بدنی آبی پوشان در كیش بهره برد.
* گروه مرگ برای استقلال مفهوم ندارد
گروه بندی لیگ قهرمانان آسیا را دیدم و متاسف شدم از این كه می گویند استقلال در گروه مرگ قرار گرفته است. این گروه باید برای استقلال گروه زندگی و برای دیگر تیم ها گروه مرگ باشد. اگر خاطرتان باشد خود ما در زمان مربیگری استقلال یكبار دقیقا با همین تیم ها همگروه شدیم و در آن سال توانستیم مقتدرانه در این گروه كه الان تكرار شده سرگروه شویم. همان سال در آسیا به مقام چهارم رسیدیم. عقیده دارم به جای این كه بگوییم استقلال در گروه مرگ قرار گرفته است، تیم های الهلال و الریان و العین باید بگویند چون با استقلال همگروه هستیم در گروه مرگ هستیم.
* استقلال محكوم به نتیجه گیری است
این استقلال با این مهره های خوبی كه در اختیار دارد محكوم به نتیجه گیری است. هم در نیم فصل دوم و هم در لیگ قهرمانان آسیا. شفر این فرصت را دارد تا تیم را كاملا با سلیقه خودش ترمیم كند و آنگاه است كه باید در نیم فصل دوم و در لیگ قهرمانان نتایج مطلوب و در خور شان نام استقلال بگیرد. بهرحال در نیم فصل دوم مسئولیت كامل همه نتایج چه خوب و چه بد با خود شفر است.

1396/09/25
13:46:32
5.0 / 5
4696
تگهای خبر: استقلال , بازیكن , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان