رجبی :

استقلال را كوچك كردند نیمكتش را بزرگ

استقلال را كوچك كردند نیمكتش را بزرگ فیفا1: پیشكسوت آبی پوشان اظهار داشت: استقلال را آنقدر كوچك كردند كه یكی مثل امید نمازی برای ما استوری تمسخرآمیز می گذارد.رضا رجبی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: انسان در هر زمان به آموزش نیاز دارد و فوتبال و مربیگری هم از این قائده مستثنی نیست. من به همراه تعداد زیادی مربی ایرانی دیگر بر مبنای قوانین کمیته آموزش در کلاس های حرفه ای مربیگری شرکت کردیم و مدرک آنرا هم گرفتیم. گرچه الان برخی از ما بیکار هستند و در مقابل چند مربی که این مدرک را ندارند سرمربیگری می کنند، اما متاسفانه می بینیم آقای سرمربی که نتوانسته این دوره را بگذراند به صورت کلی این مدرک را زیر سوال می برد.
وی اضافه کرد: خیلی ها آمدند و خواستند این دوره را بگذرانند اما نتوانستند و رفتند. حالا همان ها به جای آنکه بگویند در آینده برنامه داریم که به این کلاس ها برویم می گویند ۱۰ سال است مربیگری کردیم وقت نکردیم سر کلاس برویم. در حالیکه در همه این سال ها غیر قانونی مربیگری کردند و راحت بگویم به جای پیمودن دوره های مربیگری دنبال پول در آوردن از مربیگری بودند.
ملی پوش سابق فوتبال اظهار داشت: حالا که کمیته آموزش فدراسیون فوتبال پای کار آمده و می خواهد یک مرتبه برای همیشه قانونش را جا بیندازد، باید از آن حمایت کرد. اما برخی از مربیان بی مدرک جلوی کمیته آموزش جبهه گرفته و حتی کلاس ها را هم زیر سوال می برند.
پیشکسوت آبی پوشان در مورد نیمکت پر جمعیت استقلال بیان داشت: پیش از هر چیز این توضیح را بدهم که اگر انتقادی می کنم در جهت حمایت و سازندگی است و به هیچ وجه قصد تخریب ندارم. درباره نیمکتی که راس آن محمود فکری قرار گرفته باید بگویم که این نیمکت الکی شلوغ است و این نیمکت شلوغ در جریان مسابقات خود به خود تولید حاشیه می کند.
مربی پیشین آبی پوشان اظهار داشت: در کادر فنی که صمد و سیروس هستند فلسفه اضافه شدن فردی به اسم امید نمازی چیست؟ غیر از این است که حضور نمازی یک مرتبه مالی هم روی دوش تیم می گذارد. اصلاً وقتی ما در کادر فنی یکی مثل صمد مرفاوی را داریم که خودش سرمربی همین تیم بوده و کوهی از تجربه است، اضافه کردن یک فرد دیگر چه معنایی دارد؟ فکری باید خودش را جای مرفاوی بگذارد و ببیند اگر در شرایط او بود و یک سرمربی فرد دیگری را اضافه می کرد چه حسی پیدا می کرد. واقعاً دلم برای صمد مرفاوی می سوزد.
وی افزود: استقلال را کوچک کردند و به جای آن نیمکت آنرا گسترش دادند. کار به جایی رسیده که حالا یکی مثل امید نمازی برای ما استوری تمسخر آمیز می گذارد. این از سیاستگذاری اشتباه در این تیم نشات می گیرد.
رجبی در ادامه بیان داشت: وقتی من می گویم برای خودمان دشمن فرض درست می نماییم اشاره ام به این مسائل است. ما خودمان اشتباهاتی داریم که بیشتر از تبعیضی که وزارت ورزش قائل می شود به پیکر تیم مان لطمه می زند.
مدافع پیشین آبی پوشان بیان داشت: من قبول دارم که در بدنه دولت، صدا و سیما، وزارت ورزش و اسپانسرینگ هواداران پرسپولیس بیشتر هستند و تمایل به سمت آنها نسبت به استقلال سنگینی می کند. اما این چیز تازه ای نیست. همیشه همچنین بوده و همیشه با همین وضعیت استقلال قهرمان می شده و برتری اش را نسبت به دیگر تیم ها حفظ می کرده. در دهه ۶۰ هم همین تبعیض ها وجود داشت اما ما بدون بهانه جویی کارمان را می کردیم و قهرمان هم می شدیم.
وی تصریح کرد: مجموعه استقلال هم باید فکرش را از این مسائل خارج کرده و روی امور فنی تمرکز کند تا زمینه موفقیت و قهرمانی آنها فراهم گردد.


منبع:

1399/08/03
11:34:49
5.0 / 5
1865
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان