دست خالی ایران برای میزبانی جام ملت های آسیا

دست خالی ایران برای میزبانی جام ملت های آسیا فیفا1: ایران در حالی 14 ورزشگاه را برای میزبانی جام ملت های آسیا پیشنهاد داده که هیچ یک از نمره قبولی کامل را نمی گیرند و بعضی از آنها حتی برای برگزاری یک مسابقه داخلی هم صلاحیت لازم را ندارند و حتی امیدی هم به بازسازی آنها نیست.مریم روحی: بحث کاندیداتوری ایران برای ستاندن میزبانی جام ملت های آسیا در ماه های اخیر بیش از آن که تکاپو و تلاش را برای به دست آوردنش افزایش بدهد؛ بیشتر سوژه طنز شده است چونکه با هیچ متر و معیاری ایران این قابلیت را ندارد و از شواهد هم اینطور بر می آید که این مساله یک تبلیغات است، نه واقعیت.
اگر از حمل و نقل، هتل، فرودگاه، کمپ های تمرینی و خیلی از مسائل دیگر چشم پوشی نماییم بازهم به وضعیت نامناسب استادیوم ها می رسیم که می توان آنرا ابتدایی ترین ملاک دانست!
ورزشگاه هایی که ایران بعنوان میزبان آنها را پیشنهاد داده هیچ کدام صددرصد ملاک های لازم را ندارند و بنظر می رسد اصلا فدراسیون نمی داند که استادیوم ها چه شرایطی دارند.
ورزشگاه آزادی که این روزها دیگر فرسوده است و در زمان بارش باران همیشه شاهد بودیم که سقف آن چکه می کند و از نظر ظاهری هم راهروهای آن به شدت نامناسب هستند. حتی همان ورزشگاه نقش جهان هم که ساخت آن حدود دو دهه به طول انجامید هم معایب فراوانی دارد و حتی در سالهای اخیر خفاش هم در سقف های آن دیده شد. این ورزشگاه به قدری دیر آماده شد که در زمان اتمام خیلی از قسمت هایش را می توانستیم فرسوده به حساب آوریم؛ البته غافل از این نشویم که پس از چند سال هنوز هم یک دوربین باکیفیت بالا برای پخش بازی های سپاهان در این استادیوم نیست!
برخی از ورزشگاه ها نظیر انقلاب کرج هم نه فقط چمن و امکانات خوبی ندارد بلکه بیرون آن هم هیچ شباهتی به یک استادیوم که می خواهد بازی های بین المللی را در حد جام ملت ها میزبانی کند، ندارد. عدم امنیت کافی در ساعات پایانی شب و وضعیت نامناسب آن همچون موارد حیرت انگیز در انتخاب این ورزشگاه بعنوان میزبان است.
در نهایت باید به این نکته اشاره نمود که تک تک ورزشگاه ها می توانند بازسازی یا حتی از نو ساخته شوند و تمام معایب آن هم از بین برود اما باتوجه به پیشینه مسئولان ایرانی برای ساخت استادیوم این امید وجود ندارد که در طول سالهای باقی مانده تا جام ملت ها آجر روی آجر بیاید و ایران صاحب نه چهار استادیوم؛ بلکه یک استادیوم کامل و بدون عیب و نقص با تمام امکانات باشد.

بیشتر بخوانید: وکیل بودیمیر: نه به پرسپولیس تخفیف می دهیم؛نه قسط قبول می کنیم
253 251منبع:

1399/10/12
13:21:30
0.0 / 5
1229
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان