علیرضا جهانبخش:

یک روز به فوتبال جزیره برمی گردم

یک روز به فوتبال جزیره برمی گردم فیفا1: وینگر راست تیم ملی انگیزه های زیادی از انتقال به فاینورد دارد.سعید اکبری؛ علیرضا جهانبخش از آن فوتبالیست های دوست داشتنی و بی حاشیه است. او نمونه بارزی است برای تلاش و کوشش و پشتکار. بازیکنی که هیچ وقت نمی خواهد نقش بازنده را بازی کند. شاید بنا بر این تصمیم گرفت از برایتون برود و به فاینورد ملحق شود؛ انتقالی که برای جهانبخش انگیزه های تازه ای ساخته است.
علیرضا روزهایی پرانگیزه را در هلند آغاز نموده ای. احساس می نماییم از نظر روحی و روانی در وضعیت بهتری هستی.
طبیعتا شما برای انتخاب های جدید، انگیزه زیادی داری. فاینورد هم برای من این انگیزه را به وجود آورد.
دلیل عمده انتخاب این تیم چه بود؟
من می خواستم در تیمی باشم که فرصت بازی برسد. به هر حال در راه جام جهانی هستیم. در سه سال قبل با یکسری مسایل کنار آمدم ولی دوست داشتم شرایط جدید و تجربه ای جدید داشته باشم. این بود که فاینورد را انتخاب کردم.
البته که تو به چیزهایی که در فوتبال هلند می خواستی، کامل نرسید. بطورمثال یک قهرمانی.
قطعا همین طور است. من در هلند افتخارات زیادی به دست آوردم. بهترین بازیکن لیگ این کشور شدم. آقای گلی را به دست آوردم و این موفقیت موجب شد تا به لیگ برتر انگلیس بروم. ولی همانطور که گفتند من به سقف آرزوهای فوتبالی ام در هلند نرسیده ام. یکی از دلایلی که بازگشتم، همین موضوع بود. روزی که از هلند رفتم مصاحبه کردم و گفتم در آینده باردیگر برمی گردم و با انگیزه بیشتر. حالا هم این شرایط مهیا شده است.

علیرضا بازی در انگلیس هم تجربه فوق العاده ای بود. این درست است که می گویند فوتبال انگلیس کلا چیز دیگری است و انگار شما وارد یک سیاره دیگر می شوید؟
کاملا درست است. در انگلیس همه چیز فرق می کند. از جو باشگاهها بگیرید تا استادیوم ها. از حضور در برایتون چیزهای زیادی یاد گرفتم. تجربیات بی نظیری به دست آوردم که شاید در هیچ کجای دنیا نمی توانستم آنها را کسب کنم. فوتبال انگلیس فوق العاده است. بهترین بازیکنان در آنجا جمع هستند. خوشحالم که این فرصت در اختیارم قرار گرفت. آرزوی هر فوتبالیستی است که بتواند روزی در لیگ برتر انگلیس بازی کند، چون بهترین لیگ دنیاست.
به خاطر جدایی از این لیگ ناراحت و پشیمان نیستی؟
همانطور که گفتم من با انگیزه زیادی به لیگ هلند آمدم و اهداف مشخصی دارم. بگذارید به سوال تان اینطور پاسخ دهم که فکر می کنم یک روز باردیگر به لیگ برتر انگلیس برگردم. دنبال شانس دیگری خواهم بود. فرصتی که انتظار داشتم در برایتون به من نرسید. تغییر مربی یکی از دلیلهای عمده اش بود. دوست دارم باردیگر شانس بازی در لیگ برتر را به دست بیاورم و اساسا این دفعه می توانم توانایی هایم را بطور کامل نشان دهم.
علیرضا با حضور تو صفحه رسمی فاینورد هم به رکوردهای زیادی رسید. از لایک و کامنت بگیر تا ویو.
این را متوجه شدم. لطف مردم کشورم است. وقتی به برایتون هم رفتم برای مسئولان باشگاه اینهمه استقبال عجیب بود. آنجا هم ایرانی های زیادی دنبال کننده صفحه رسمی باشگاه شدند. کلی پیام محبت آمیز گذاشتند. در ایام سختی که به من بازی نمی رسید، پشتم بودند و حمایت کردند. این برایم افتخار است. در فاینورد هم دقیقا همین صورت گرفت و ممنون از همه کسانی که حمایت کردند. امیدوارم پیام ها همیشه همین طور مثبت باشد. ما ایرانیها مردم خونگرمی هستیم. این را می شد از کامنت های مردم متوجه شد. حتی گاهی از من می پرسند ایرانیها چه نوشته اند که برایشان توضیح می دهم.

252 252


منبع:

1400/05/13
22:38:15
5.0 / 5
205
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
fifa1.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیفا1 محفوظ است

فیفا1

فوتبال ایران و جهان